Aizdevums no privātpersonas

By | 8 novembris, 2012

Naudas grūtības piemeklē daudzus un šajā situācijā aizdevums no privātpersonas var likties vislabākais risinājums. Tomēr, ja vien aizdevējs nav labi zināms, aizņemšanās var būt ļoti riskanta. Šajos apstākļos krietni vien izdevīgāks risinājums var būt aizdevumi internetā, kas ļauj 15 minūtēs saņemt 1000 Ls. Aizdevums līdz 200 latiem pieejams bez procentiem un komisijas maksas. Atmaksā tikai tik, cik aizņēmies. Maksimālā summa, ko iespējams aizņemties internetā ir 7000 Ls un to iespējams iegūt 5 gadu laikā.


Aizdevums no privātpersonas un ar to saistītie riski

Aizņemšanās no privātpersonas var likties kārdinoša, jo formalitātes ir minimālas, taču jārēķinās, ka procentu likmes un potenciālās soda sankcijas ir krietni vien augstākas. Salīdzinoši aizdevumi internetā tiek izsniegti ar procentu likmi no 1,6% mēnesī patēriņa kredītiem vai no 10% ātrajiem kredītiem. Paralēli privātie aizdevēji var izmantot visdažādākās metodes savas naudas atgūšanai, t.sk. puslegālas un kriminālas. Ja neticat, iedomājieties sevi aizdevēja vietā. Ko jūs darītu, lai atgūtu naudu, ko aizdevāt nepazīstamam cilvēkam? Papildus tam, ņemiet vērā, ka tiesāšanās process ir dārgs un var ilgt pat 3 – 4 gadus, līdz ar to naudas atgūšana paliek paša kreditora ziņā.

Viss iepriekš minētais liecina, ka aizdevums no privātpersonas ietver vairākus riskus ne vien aizņēmējam, bet arī aizdevējam, līdz ar to šādus darījumus ir gatavi veikt vienīgi cilvēki ar augstu riska toleranci. Šobrīd aizdevumi internetā ir pieejami gan ar negatīvu kredītvēsturi, gan bez pastāvīgas darba vietas.

Kurš ir izdevīgākais aizdevums no privātpersonas?

Viennozīmīgi izdevīgākais aizdevums no privātpersonas ir tas, ko iespējams iegūt vislētāk. Tas nozīmē, ka nepieciešams atmest bailes un kautrību un aizdevumu jāprasa draugiem vai tuviniekiem. Lūgt ir grūti, dot ir krietni vieglāk. Ja attiecības ir labas un tuviniekam būs lieka nauda, viņi varētu aizdot bez procentiem, bez komisijas maksas un uz nenoteiktu termiņu. Šādus nosacījumus nepiedāvā un nekad arī nepiedāvās neviens uzņēmums, taču ne visiem ir turīgi tuvinieki, tādēļ aizņemšanās internetā ir gandrīz vai vienīgā alternatīva.

Lai kuru no risinājumiem jūs arī neizvēlētos, atbildība par pieņemto lēmumu paliek tikai un vienīgi jūsu pašu ziņā. Situācijās, kad vajadzīga nauda, vislabākais risinājums ir savilkt jostu ciešāk un neaizņemties vispār. Ja tas nav iespējams, tad jāizvērtē potenciālās alternatīvas, t.sk. aizdevums no privātpersonas. Apsveriet visus plusus un mīnusus, sarakstiet tos uz papīra lapas. Pēc tam apdomajiet vai spēsiet izpildīt saistības savlaicīgi un, ja atbilde ir pozitīva, variet aizņemties.