Ilgtermiņa kredīti – ietaupi līdz 3000 LVL

By | 31 jūlijs, 2012

Ātrie aizdevumi viennozīmīgi ir ātrākais veids kā saņemt naudu savā kontā, turklāt bez ķīlas un lieku izziņu kārtošanas. Tomēr ir reizes, kad ar ātrajiem izdevumiem internetā nepietiek un ir nepieciešams krietni lielāks kredīts. Šajā brīdī talkā nāk ilgtermiņa kredīti, kas ļauj aizņemties pat vairākus desmitus tūkstošus latu, pamatojoties uz klienta ienākumiem vai pret  ķīlu. Pieteikšanās kredītam ir bez maksas un atbilde tiek sniegta 10 minūtēs – 2 stundās.

Kur pieejams ilgtermiņa kredīti?

Šī tipa kredītu Latvijā piedāvā visas komercbankas, kas apkalpo privātpersonas, t.sk. Citadele, SEB, Nordea, DnB, Swedbank, Norvik Banka, Trasta Komercbanka, BigBank, Rietumu banka, GE Money, kā arī virkne kredītiestāžu, kas nav saņēmušas komercbankas licenci, t.sk. aizdevums.lv (uzņēmuma pārskats) un vairākas līzinga sabiedrības. Ja nepieciešams ilgtermiņa kredīts, jāveic rūpīga izpēte gan par konkrēto uzņēmumu, gan kredīta nosacījumiem kopumā. Vēl nesen, bankrotējot Krājbankai, vairāki Latvijā plaši zināmi cilvēki pilnā nopietnībā apgalvoja, ka nav zinājuši, ka Krājbanka pieder krievu miljonāram un domāja, ka tā ir valsts banka. Veikalā mēs salīdzinām piena, maizes un desas cenas, attiecībā uz ilgtermiņa kredītiem izpētei ir jābūt daudzkārt nopietnākai, jo ietaupījums var pārsniegt pat vairākus tūkstošus latu.

Ilgtermiņa kredītu saņemšanas nosacījumi

Lai saņemtu kredītu uz vairākiem gadiem klientam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, taču vairumā gadījumu ir prasība, lai kredītņēmējs būtu vismaz 20 vai 21 gadu vecs. Pirms kredīta piešķiršanas tiks pārbaudīta klienta kredītvēsture, ienākumu apjoms, kā arī tiks novērtēta ķīla (nekustamais īpašums), ja tāda būs nepieciešama. Ja jums ir slikta kredītvēsture vai kavētas parādsaistības, tad pastāv samērā liela iespēja, ka ilgtermiņa kredīti netiks piešķirti vai arī tiks piešķirts uz paaugstinātiem procentiem. Klientiem ar šādām problēmām bankas ir gatavas aizdot kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, taču ne vienmēr to ir iespējams nodrošināt, tādēļ var nākties meklēt citus finansējuma avotus. Otrs faktors, kas tiek izvērtēts ir klienta maksātspēja (ienākumu apjoms, regularitāte un pašreizējās kredītsaistības). Minimālā prasība maza apjoma kredītam parasti ir, lai ienākumi uz vienu ģimenes locekli pārsniegtu 200 Ls. Precīzs pieejamā ilgtermiņa kredīta apjoms ir atkarīgs no aizdevuma lieluma un kredīta atmaksas termiņa.

Kā pieteikties kredītam?

Ja vēlaties saņemt ilgtermiņa kredītu, jums ir jādodas uz komercbanku filiālēm, taču pirms tam ir vērts aplūkot visu komercbanku asociācijas mājas lapu, kurā norādīta visu banku kontaktinformācija. Aplūkojot informāciju elektroniski iespējams ietaupīt no vairākām stundām līdz pat vairākām dienām, ko pretējā gadījumā nāktos pavadīt banku filiālēs, gaidot rindā vai sarunā ar konsultantiem.

Otra alternatīva ir pieteikties kredītam elektroniski. Šobrīd divi uzņēmumi Latvijā ļauj internetā pārbaudīt savu atbilstību kredīta saņemšanas nosacījumiem, kā arī ļauj turpat mājas lapā aizpildīt pieteikumu aizdevuma saņemšanai, kā arī sniedz atbildi par iespējām saņemt kredītu elektroniski.

BigBank mājas lapā iespējams pieteikties aizņēmumam līdz pat 7`000 Ls apmerā uz laiku līdz 5 gadiem (pret ienākumiem, procentu likme no 25% gadā), kā arī kredītam pret ķīlu līdz 90`000 Ls uz 2 gadiem (procentu likme no 16% gadā). Ilgtermiņa kredīti parasti tiek atmaksāti  divos veidos – (1) maksājot katru mēnesi pamatsummas daļu un procentu maksājumus, (2) sākotnēji maksāt tikai procentus un beigās vienā maksājumā atlīdzināt pamatsummu. Neapšaubāmi vairums Latvijas iedzīvotāju izvēlētos pirmo variantu, jo tikai mazāk par 5% iedzīvotāju būtu spējīgi atmaksāt vairākus tūkstošus latu vienā maksājumā. Otrais atmaksas veids būtu vairāk piemērots uzņēmējiem vai arī cilvēkiem, kas ir pārliecināti, ka pāris gadu laikā to ienākumi ievērojami pieaugs. Interesanti, ka pozitīva lēmuma gadījumā Bigbank piedāvā nosūtīt kurjeru ar līgumu pie klienta uz mājām, tādējādi aizdevumu iespējams saņemt bez fiziska kontakta ar filiāles darbiniekiem. Var pieļaut, ka šādu iespēju izmanto tikai retais, jo summas tomēr ir ievērojamas un vienmēr ir jautājumi, ko nepieciešams uzdod papildus bankas darbiniekiem, taču pati pieteikšanās procedūra ir samērā

Otrs uzņēmums, kas piedāvā izskatīt pieteikumu ilgtermiņa kredītam elektroniski ir (Vivus mājas lapa). Maksimālā kredīta summa ir 1000 Ls uz laiku līdz 2 gadiem taču iespējami arī mazāki aizdevumi. Procentu likmes šim kredītam ir vidēji 10% mēnesī un vairumā gadījumu tas ir izsniegts patēriņa preču iegādei. Minimālais vecums kredīta ilgtermiņa kredīta saņemšanai ir 20 gadi.

Kā atmaksāt kredītu?
Kredīta atmaksa notiek tieši tāpat kā veicot jebkura komunalā rēķina apmaksu vai koncerta biļešu iegādi internetā. Maksājumu varat veikt personīgi savā internetbankā vai, ja tāda nav pieejama, dodoties uz savas bankas filiāli. Veicot pārskaitījumu, nepieciešams norādīt līguma numuru, klienta numuru, kā arī savu vārdu un uzvārdu. Daži aizdevēji vēl prasa papildus informāciju, bet par to jūs varēsiet uzzināt līguma parakstīšanas brīdī vai ātrāk, ja sazināsieties ar savu izvēlēto kreditoru.
Lai kuru no risinājumiem jūs arī izvēlētos, ņemiet vērā, ka ilgtermiņa kredīti uzliek  nesalīdzināmi lielāka atbildību nekā ātrais kredīts. Kredīta summa ir lielāka, juridiskā atbildība ir lielāka, taču arī mērķis, kura īstenošanai jūs plānojat aizņemties ir nozīmīgāks. Aizņemieties apdomīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt savlaicīgi.