Lombardi Rīgā

By | 23 aprīlis, 2013

Rīdzinieki ir nostādīti priviliģētā stāvoklī, jo brīdī, kad pietrūkst nauda ir iespējami daudz vairāk varianti nekā citās Latvijas pilsētās. Saskaņā ar publiski pieejamu informāciju un personīgiem novērojumiem lombardi Rīgā ir izvietoti katrā mikrorajonā, bet visvairāk to ir tieši Rīgas centrā.

Kuri lombardi Rīgā ir visizdevīgākie ?

Pirms ieķīlāt savas mantas lombardā, ir svarīgi nebūt slinkam un apstaigāt vairākus lombardus. Lai arī teorētiskilombardi rīgā visiem lombardu darbiniekiem vajadzētu novērtēt vienu un to pašu preci vienādi, tomēr praksē novērtējums var atšķirties pat par vairāk kā 30%. Ja atrodaties Rīgas centrā, tad variet iziet caur tuneli pie Origo un doties tālāk pa Merķeļa ielu (līdz Vērmanes dārzam) un/vai Aleksandra Čaka ielu (līdz Matīsa ielai). Izejot šo posmā, jūs variet apmeklēt vairāk kā 5 – 7 lombardus, tādējādi iegūstot precīzu priekšstatu par mantas novērtējumu. Protams, apstākļos, kad naudu vajag tūlīt un tagad, nav laiks ilgi staigāt apkārt. Ja esiet nokļuvuši līdzīgā situācijā, tad iespējams, var noderēt ātrie kredīti, kurus varat salīdzināt portāla sākumlapā.

No otras puses, ja laiks ir vairāk, variet mēģināt iegūt vairāk informāciju un atsauksmes par dažādiem lombardu uzņēmumiem. Mēs jau iepriekš esam rakstījuši detalizēti par lombards moda pakalpojumiem, taču internetā ir pieejama detalizēta informācija par visām lielākajām šāda veida iestādēm Latvijā. Tiesa, jārēķinās, ka lombardi Rīgā var tikt sadalīti pēc cenu līmeņa un apkalpošanas kvalitātes. Formāli atšķirībām vajadzētu izpausties tikai starp vairākiem konkurentiem, taču praksē šīs atšķirības ir novērojamas arī viena lombardu tīkla ietvaros. Šeit lielu lomu spēlē konkrētā lombarda darbinieki. Ja jūs neapmierina apkalpošana, vai vienkārši nevarat uzticēties pārdevējam, dodieties uz citu vietu, kur ieķīlāt mantas.

Cik  maksā preču ieķīlāšana ?

Ieķīlājot mantas ir jārēķinās, ka saņemsiet ne vairāk kā 30% – 50% no manas novērtējuma vērtības. Papildus tam jāatceras, ka lombarda darbinieki vērtēs tikai lietotas mantas cenu, nevis to, cik tā maksāja iegādes brīdī. Komisijas maksa par preču ieķīlāšanu vairumā gadījumu ir aptuveni tāda pati (no 10% mēnesī) vai krietni augstāka nekā ātrajiem kredītiem internetā. No otras puses, lombardi Rīgā piedāvā kādu priekšrocību, kas nav pa spēkam nevienam no aizdevumiem. Lombardi izsniedz kredītu pret ķīlu un gadījumā, ja klients ķīlu neizpērk tā pāriet lombarda īpašumā. Nekādas citas sankcijas pret klientu nevar tikt piemērotas. Ātrie kredīti turpretim pret kavētājiem var piemērot dažādas soda naudas par savlaicīgu saistību nepildīšanu. Aizņemieties atbildīgi.