Patēriņa kredīts privātpersonām

By | 23 septembris, 2012

Jau vairākus gadus Latvijā ir pieejams patēriņa kredīts privātpersonām no 18 gadiem. Izmantojot šo kredītu iespējams aizņemties krietni vien lielākas summas nekā spēj piedāvāt jebkurš ātrais kredīts. Maksimālā summa, ko piedāvā patēriņa kredīts ir 7000 Ls uz laiku līdz 5 gadiem. Nauda tiek izsniegta aptuveni 4 dienās, taču iespējams iegūt arī 1000 Ls 15 minūtēs un izlietot jebkādu mērķu vai sapņu īstenošanai. (Uzzini, kurš ir izdevīgakais patēriņa kredīts )

Kā iegūstams patēriņa kredīts privātpersonām?

 

 

 

 

Pieteikšanās patēriņa kredītam noris internetā, aizpildot vienkāršu anketu, kurā jānorāda kontaktinformācija un personīgā informācija (vārds, uzvārds, personas kods). Atkarībā no aizdevēja iekšējās kārtības noteikumiem, atbildi par kredīta pieejamību saņemsiet 15 minūšu līdz 1 dienas laikā. Ja nepieciešams patēriņa kredīts privātpersonām līdz 1000 Ls, naudu varēsiet saņemt pat 1 stundas laikā, taču, ja vēlaties iegūt 1000 Ls – 7000 Ls, tad procedūra būs nedaudz sarežģītāka. Uzņēmumi, kuru arsenālā ir patēriņa kredīts vairāku tūkstošu latu apmērā, izvērtē kredītņēmēja pieteikumu un atbildi par aizdevuma pieejamību sniedz elektroniski, taču parakstīt līgumu ir jādodas uz kādu no kredītiestādes filiālēm.

Ja vēlaties iegūt elastīgāku atmaksas termiņu un zemākas procentu likmes, pievērsiet uzmanību tiem aizdevējiem, kuru piedāvātais patēriņa kredīts ir lielāks par 1000 Ls. Pieredze liecina, ka procentu likmes var atšķirties pat piecas reizes un ir krietni augstākas mazo jeb ātro patēriņa kredītu izsniedzējiem. Lemjot par kredīta piešķiršanu, aizdevējs izvērtē: (1) klienta ienākumu apjomu un regularitāti, (2) kredītvēsturi, (3) kredītsaistības, (4) cik lieli brīvie līdzekļi paliek kredītņēmēja rīcībā pēc visu maksājumu nokārtošanas. Ja izvēlēts patēriņa kredīts, kas paredz došanos uz uzņēmuma filiāli, lai parakstītu līgumu būs nepieciešama arī pase.

Pieredze liecina, ka patēriņa kredīts privātpersonām ir pieejams vairumā komercbanku, t.sk. SEB, Swedbank, Nordea, DnB, InCredit, Citadele, BigBank, taču tikai retā kredītiestāde sniedz iespēju pieteikties aizņēmumam internetā (skat. linku raksta sākumā). Lai uzzinātu vairāk par katras bankas piedāvājumiem, apmeklējiet to mājas lapas, taču detalizētu piedāvājumu varēsiet saņemt tikai pēc konkrētās iestādes apmeklējuma.

Kā atmaksāt patēriņa kredītu?

Patēriņa kredīts privātpersonām ir atmaksājams tieši tāpat kā jebkurš cits aizdevums vai rēķins, t.i., pārskaitot naudu uz kreditora norādīto bankas kontu. Ja aizņematies vairāk par 1000 Ls, tad līguma slēgšanas procesā varēsiet izvēlēties sev vēlamo naudas kredīta atmaksas variantu. Vislielāko popularitāti ir iemantojis vienotā maksājuma veids, kas nosaka, ka katru mēnesi ir jāatmaksā vienāda summa. Šis risinājums ir noderīgs visiem tiem, kas katru mēnesi saņem pastāvīgus ienākumus nemainīgā apmērā (strādā algotu darbu). Otrs variants ir dilstošais maksājums, kas paredz, ka sākotnēji jāatlīdzina lielāka naudas summa, bet ikmēneša maksājums ar katru reizi paliek aizvien mazāks. Paralēli vēl pastāv trešais maksājumu variants, kas nosaka, ka atmaksas periodā privātpersonām ir jāmaksā tikai patēriņa kredīta procentu likmes, savukārt termiņa beigās vienā maksājumā jānosedz visa pamatsumma. Trešo variantu izvēlas cilvēki, kas nodarbojas ar uzņēmējdarbību vai ir pārliecināti, ka pēc noteikta laika to ienākumi būtiski pieaugs (paaugstinājums, darba maiņa, mantojums).

Procentu likmes un atbildīga aizņemšanās

Aizņemšanās vienmēr ir saistīta ar risku, ka kredīts varētu netikt atmaksāts savlaicīgi. Procentu likmes par pārkāpumiem šī tipa kredītiem var sasniegt pat 0,3% – 0,5% dienā, tādēļ ir vērts pirms aizņemšanās vienmēr rūpīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt. Patēriņa kredīts privātpersonām sniedz iespēju piepildīt daudzus mērķus, taču ja nauda nepieciešam steidzami, kredīts bez ķīlas varētu būt daudz noderīgāks risinājums. Ja vēlaties uzzināt, kurš ātrais kredīts jums ir piemērotākais, aplūkojiet šī portāla sākumlapu.