Skaidras naudas kredīts, aizdevums dažu minūšu laikā

By | 22 aprīlis, 2013

Brīžos, kad ticība bankām nokrītas līdz nulles līmenim, krienti noderīgāks var šķist skaidras naudas kredīts, kuru vari saņemt dažu minūšu laikā. Tradicionāli līdz kredīta iegūšanai var būt jāgaida pat vairākas dienas, taču šobrīd ātrie aizdevumi ir pieejami pat 15 minūtēs (Kredītu salīdzinājumu skat. portāla sākumlapā).

Kurš skaidras naudas kredīts ir izdevīgākais ?

Lai arī ātrie kredītu aizdevumi ļauj iegūt līdz 200 Ls bez komisijas maksas (0%) uz laiku līdz 1 mēnesim, tomēr ir reizes, kad svarīgāk par finansiālo ieguvumu ir konfidencialitāte. Skaidras naudas kredīts bez pēdu atstāšanas ir iegūstams vairākos veidos, no kuriem populārākie ir (1) aizņemšanās no tuviniekiem vai paziņām, (2) lombards (likumdošana paredz, ka lombardiem savi klienti ir jāreģistrē), (3) naudas kredīti no privātpersonām, (4) aizņemšanās no darba devēja.

Visvēlamākais aizņemšanās veids nešaubīgi ir pirmais variants, jo tuvi cilvēki vieglāk izpratīs skaidras naudas kredītsjūsu vajadzības, aizdos maksimāli iespējamo summu un piedāvās elastīgu atmaksas termiņu. Protams, jārēķinās, ka aizņemšanās no draugiem vai radiem var būt bīstama, jo gadījumā, ja nespēsiet turēt doto vārdu pastāv risks sabojāt savstarpējās attiecības. Otrs risinājums – lombards piedāvā aizņemties pret mantas ķīlu dažās minūtēs. Tradicionāli lombardi aizdod ne vairāk kā 1/3 vai 1/2 no preces vērtības, taču jāņem vērā, ka lombarda darbinieks vērtēs lietotas mantas vērtību, nevis to, cik prece ir maksājusi tās pirkšanas brīdī. Procentu likmes lombardos ir vidēji augstākas nekā piedāvā vairāki ātrie kredīti, taču to pluss ir maigākas soda sankcijas. Sliktākais, kas var notikt, ieķīlājot preces lombardā, ir ieķīlātās mantas zaudēšana. Ja ķīla ir vērtīga, tad rūpīgi apdomājiet savas pašreizējās finansiālās iespējas, jo gadījumā, ja tā netiek savlaicīgi izpirkta, lombardi rēķina soda naudu par katru dienu un soda sankcijas nudien nav nekādas mazās.

Naudas aizdevumi privātpersonām ir atsevišķa tēma, ko esam jau izklāstījuši citā rakstā, taču pašos pamatos tas ir riskants darījums. Pirmkārt, pastāv samērā liels krāpšanas risks, otrkārt, līgumi bieži vien ir sastādīti par labu tikai aizdevējam, treškārt, procentu likmes ir ļoti augstas. Tāpat jāsaprot, ka aizņemoties no privātpersonas nekad nevar zināt aizdevēja pagātni, vai tas nav saistīts ar noziedzības pasauli.

Skaidras naudas kredīts ir iegūstams arī aizņemoties no darba devēja, taču tikai neoficiāli. Līdz ar izmaiņām likumdošanā 2010. gada nogalē, naudas aizdevumus var izsniegt tikai tie uzņēmumi, kas ir saņēmuši attiecīgu Patērētāju tiesību un aizsardzības centra licenci (maksā 50`000 Ls). Teorētiski šo variantu būtu iespējams apiet, iznomājot darba devējam, kādu sev piederošu mantu, taču praksē potenciālās problēmas šajā variantā būtu daudz vairāk nekā reāls ieguvums.

Kādas ir alternatīvas skaidras naudas aizņēmumam ?

Ievadā jau norādījām, ka šobrīd vairāki ātro kredītu un/vai patēriņa kredītu uzņēmumi piedāvā īpaši izdevīgus nosacījumus. Maksimālā summa, ko iespējams aizņemties internetā dažu dienu laikā ir 7000 Ls (bez ķīlas) uz laiku līdz 5 gadiem. Visizdevīgākos aizņemšanās nosacījumus īstermiņā (līdz 30 dienām), gan piedāvā ātro kredītu devēji. Piemēram, aizņemoties līdz 150 Ls uz 1 mēnesi noteiktajā termiņā ir jāatmaksā tie paši 150 ls un nekas vairāk. Pirms to darīt, gan ir jāizvērtē savas vajadzības un iespējas, jo ātro kredītu būtiskākā izmaksu pozīcija ir maksa par līguma pagarināšanu (līdz 25% mēnesī) un soda sankcijas par saistību nepildīšanu (var būt virs 1% no neatmaksātās summas dienā).

Kopumā esam aplūkojuši dažādus veidus kā iegūstams skaidras naudas kredīts dažu minūšu vai dažu dienu laikā. Ja variet iztikt bez kredīta, neaizņematies, bet, ja tomēr nosliecaties par labu kredītam, aizņemieties atbildīgi.