Ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi

By | 2 septembris, 2013

2018. gadā joprojām var aizņemties naudu arī cilvēki, kas ir iekļauti parādnieku reģistros, taču ir kāds bet. Tas ir iespējams tikai tajās situācijās, kad iepriekš kavētie parādi ir nokārtoti un parādnieku datubāzē ir izdarīts ieraksts, ka saistības ir izpildītas. Pēc tam, kad tas izdarīts ziņas par pašu pārkāpuma faktu joprojām būs redzamas turpmākos trīs gadus. Vai kredītspeciālisti šādā gadījumā joprojām uzskatīs, ka klientam ir slikta kredītvēsture un aizdevums jāatsaka vai arī izvērtēs visas ziņas un nospriedīs, ka klientam kredīts ar sliktu vēsturi, taču izpildītām saistībām var tikt izsniegts ir atvērts jautājums. Katrs pieteikums tiek vērtēts individuāli. Ja kavētie maksājumi nav nokārtoti, tad aizņemšanās iespējas ir ļoti minimālas, bet, ja viss ir nokārtots, tad kredīts, iespējams var tikt piešķirts.

Situācija ātro kredītu tirgū

Patlaban Latvijā ātro kredītu tirgū darbojas vairāki  uzņēmumu un gandrīz katru mēnesi tiek izveidots vēl kāds. Konkurence ir milzīga, tādēļ klientiem pieejami aizvien izdevīgāki piedāvājumi, t.sk. iespēja saņemt naudu bez komisijas maksas (ar 0% mēnesī) uz laiku līdz 30, reizēm 45 dienām. Protams, šādu iespēju nepiedāvā visi kreditori, jo tas prasa augstāku uzticēšanās līmenī un, iespējams, arī lielāku finansiālo “drošības spilvenu”, ko varētu izlietot gadījumā, ja vairāki klienti pēkšņi neatmaksā naudu norunātajā termiņā. Atšķirībā no bankām ātro kredītu uzņēmumi var izlietot tikai to naudu, kas ir viņu pašu rīcībā un nevar vienkārši izsniegt virtuālu naudu, kā to dara bankas.

Būtiskākie nosacījumi jau ir minēti pie šo uzņēmumu nosaukumiem, taču paralēli svarīgi paturēt prātā, ka naudas atmaksa ir jāveic ne vēlāk kā maksimālajā līguma darbības termiņā. Pretējā gadījumā būs jāmaksā komisija maksa par kredīta pagarināšanu uz 1 mēnesi. Likmes variē robežās no 8% un uz augšu mēnesī, taču prātīgi cilvēki izvēlas īstermiņa vajadzībām to aizdevēju, kas piedāvā iespēju saņemt kredītu bez procentiem. Ja vajadzīgs ilgtermiņa aizdevums, tad ir jāskatās aizņemšanās iespējas pie kreditoriem, kas piedāvā kredītus uz vairākiem gadiem. Abos variantos ir būtiski rūpīgi iepazīties ar līguma nosacījumiem un saprast vai šādu finanšu pakalpojumu var ne tikai izmantot, lai aizņemtos, bet arī spētu atmaksāt noteiktajā termiņā.

Kā saņemt kredītu?

Sabojāta kredītvēsture vēl nav pasaules gals, taču iespējas saņemt kredītu nenloliedzami ir mazākas. Viens no variantiem kā savas izredzes palielināt ir mēģināt aizņemties pret nodrošinājumu. Piemēram, kredīts pret auto ķīlu tiek izsniegts pamatojoties uz garantiju, ka nemaksāšanas gadījumā automašīna pāriet kreditora rīcībā. Piedāvājuma pluss – saņemot kredītu netiek prasīts tā izlietosānas mērķis, turklāt joprojām var turpināt ar to braukt. Mīnuss, formējot aizdevumu, transportlīdzeklis jau uzreiz tiek pārreģistrēts uz aizdevēja vārda, bet aizņēmējs kļūst par tā lietotāju, līdz brīdim, kamēr parādsaistības ir nomaksātas. Papildus tam, protams, nevien nevar garantēt, ka ar sliktu vēsturi aizdevums tiks piešķirts līdzīgi kā to nevart garantēt nevienā citā situācijā.

Pēc pieteikuma apstiprināšanas nauda kontā tiek ieskaitīta dažu minūšu (īstermiņa), līdz vienas darba dienas laikā, ja konti ir atšķirīgās bankās. Aizņemoties pret nodrošinājumu, laiks līdz naudas saņemšanai var būt arī ilgāks, jo papildus var būt jākārto dažādas formalitātes, piemēram, auto pārrakstīšana. Jāņem arī vērā, ka aizpildīt pieteikumu var 00-24, bet nauda uz kontu tiek skaitīta tikai darba laikā. Kredīts naktī ir pieejams tikai tiem, kuru rīcībā ir kredītkarte ar bankas noteiktu kredītlimitu.

 

Ātro kredītu aizņemšanās nianses

Atšķirībā no bankām, kas ekonomiskās krīzes laikā zaudēja prāvas naudas summas un tagad ir kļuvušas krietni konservatīvākas, koncentrējoties tikai uz maksātspējīgāko sabiedrības daļu, nebanku kreditētāji ir gatavi iet uz lieliem riskiem, lai iegūtu jaunus klientus. Viņu galvenā peļņa rodas no atkārtotiem klientu apmeklējumiem un viņi ir ļoti ieinteresēti saglabāt lojalitāti ilgtermiņā. Tajā pašā laikā nevar apgalvot, ka ātrie kredīti tiek piešķirti pilnīgi visiem. Katrs klienta pieteikums tiek izvērtēts individuāli un gadījumā, ja aizņēmējs ir iekļauts kādā no parādnieku reģistriem, daļa kreditoru uzreiz atsaka, savukārt citi vērtē pieteikumu detalizētāk un skatās iemeslus, kādēļ ir izdarīts ieraksts kredītvēstures datu bāzē un vai kavētās saistības ir nomaksātas.

Iespējams labākā ātro kredītu īpatnība ir iespēja tos saņemt bez galvotāja un ķīlas. No vienas puses, bez šīs nianses uzņēmumi nespētu darboties, jo darījumus internetā gluži vienkārši nebūtu iespējams veikt, taču no otras puses tas ļauj saņemt nelielu finansiālu atbalstu un tajā pašā laikā neiesaistīt savu problēmu risināšanā citus cilvēkus, kā arī neieķīlāt savu televizoru vai pulksteni.

Kā un cik ilgā laikā ir iespējams izlabot kredītvēsturi?

Teorētiski varam pieņemt, ka gadījumā, ja izdodas aizņemties, pastāv iespēja pierādīt, ka kredītņēmējs ir kļuvis uzticamāks. Diemžēl informācija par visām savlaicīgi izpildītajām saistībām neparādās kredītvēstures datubāzēs. Tur tiek apkopots, lielākoties, tikai negatīvais līdzīgi kā dzeltenajā presē. Par pozitīvajām darbībām uzzina tikai konkrētais aizdevējs, līdz ar to tas tas var būt labs pamats, lai turpinātu sadarbību ilgtermiņā. Pēc pārkāpuma fakta novēršanas ziņas no kredītu reģistra tiek dzēstas pēc 3 gadiem (agrāk 10 gadiem). Tas nav patīkami un laiku pa laikam parādās diskusijas, ka šo termiņu vajadzētu samazināt, bet pagaidām ir spēkā šāds regulējums. Līdz brīdim, kamēr tas notiks var paiet vairāki gadi, līdz ar to labākais, ko var darīt ir nokārtot vecos parādus. Kad nepieciešami kredīti parādniekiem, atliek tikai mēģināt savu veiksmi, jo neviens aizdevējs publiski nekad nereklamēs, ka aizdod naudu cilvēkiem ar negatīvu kredītvēsturi. Šādu cilvēku skaits Latvijā ir vismaz vairāki desmiti tūkstoši un kreditori negrib sevi noslogot ar pārlieku daudz šaubīgiem klientiem. Ja plānojat aizņemties, rīkojieties apdomīgi un izvērtējiet iespējas atmaksāt naudu saskaņā ar līguma nosacījumiem.