Īstermiņa kredīts

By | 2 aprīlis, 2012

Īstermiņa kredīts un finanšu disciplīna

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” color=”green”] salīdzināt kredītus[/button]

Katram no mums ik pa laikam var būt nepieciešami nelieli naudas aizdevumi neparedzētiem gadījumiem. Daži šādos gadījumos paļaujas uz neformālo kontaktu tīklu – kolēģiem, draugiem, kaimiņiem vai radiem, citi  izmanto interneta sniegtās priekšrocības un izvēlas īstermiņa kredītu, savukār trešā daļa cilvēku labāk savelk jostu ciešāk, bet neaizņemas vispār.

Pirmās divas cilvēku kategorijas apvieno nespēja vai grūtības plānot finanses, ģimenes budžetu un veidot uzkrājumus, kas rada nepieciešamību pēc aizdevuma uz īsu termiņu, t.i. parasti līdz algai. Lai arī kurš no aizņemšanās veidiem tiek izvēlēts, ilgtermiņā tas viennozīmīgi radīs papildus izmaksas. Kaimiņu vai radu gadījumā tā varētu būt sajūta, ka esat parādība un vēlme viņiem uz svētkiem pirkt dārgākas dāvanas, savukārt aizņemoties internetā tās būs komisijas maksas, procenti par naudas līdzekļu izmantošanu un, iespējams, arī soda sankcijas.

Būtiski atcerēties, ka gadījumā, ja jūs piederat pie tās ļaužu grupas, kas hroniski cieš no naudas trūkuma, nespēj savilkt kopā ikmēneša budžetu un ir spiesti aizņemties katru mēnesi, tad īstermiņa kredīts nav priekš jums, jo soda sankcijas par savlaicīgi nenokārtotām parādsaistībām bieži pārsniedz pat vienu procentu  no neatmaksātā aizdevuma summas.Nespējot nomaksāt parādu pastāv būtisks risks iekļūt nebeidzamā parādu cilpā. Katru mēnesi tiek atmaksāti tikai soda procenti, taču pati atmaksājamā kredīta summa paliek nemainīga

Šis aizdevuma veids ir paredzēts cilvēkiem ar stabiliem, prognozējamiem ienākumiem, kuriem tā atmaksāšana vēlākais viena mēneša laikā neradīs nekādas problēmas.

Īstermiņa kredīta piešķiršnas nosacījumi

Pieaugošās konkurences apstākļos, vairāki uzņēmumi Latvijā ir gatavi jau pirmajā reizē aizdot naudu līdz 200 latiem, bez galvojuma un bez kīlas. Paralēli arī tiek solīts ieskaitīt naudu kontā 15 minūšu laikā, taču praksē, lielākoties, ir jārēķinās vismaz ar vienu stundu.

Labā ziņa ir tā, ka gadījumā, ja jums tik tiešām ārkārtas situācijā ir nepieciešami papildus naudas līdzekļi, vairāki uzņēmumi ir gatavi to izsniegt bez komisijas maksas un procentiem. Laiks, kas nepieciešams, lai saņemtu naudu ir salīdzinoši neliels, vidēji 1 stunda (reklāmās sola 10 – 15 minūtes), taču to ir iespējams iegūt tikai tādā gadījumā, ja klientam ir tīra kredītvēsture, t.i. nav kavēta kredīta atmaksa kādā no Latvijas komercbankām vai uzņēmumiem.

Kopumā īstermiņa aizdevumu lielums parasti variē robežās no 25 – 1000 latiem ar termiņu no 7 – 30 dienām, kuru par papildus maksu ir iespējams pagarinā, taču ne vairāk kā trīs reizes. Procentu likme kredīta pagarināšanai svārstās no 10 procentiem līdz pat vairāk par 25 procentiem, tādēļ ir vērts salīzināt.

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” color=”red”] salīdzināt kredītus[/button]