Ātrie kredīti bez darba vietas

By | 1 septembris, 2013

2018. gadā ekonomiskā situācija ne visiem ir spīdoša un daudzi cilvēki ir bez darba un vēlas aizņemties. Šādiem Latvijas iedzīvotājiem gan ir jāņem ātrie kredīti bez darba vietasvērā, ka dabūt kredītu bez darba vietas var, taču tikai, ja atbilst noteiktiem nosacījumiem.  Latvijas normatīvie akti nosaka, ka kreditoriem ir jāpārbauda klientu maksātspēja obligāti, ja aizdevuma summa pārsniedz 423 eiro. Tas nozīmē, ka mazo kredītu gadījumā uzņēmumi var paļauties uz klientu sniegto informāciju par ikmēneša ienākumiem. Vai kreditori izmanto šādu iespēju vai kontrolē visu cilvēku maksātspēju nav zināms.

Tajā pašā laikā Latvijā ir gana daudz cilvēki, kas saņem naudu ārpsus darba vietas – uzņēmēji, studenti, pensionāri, autoratlīdzības saņēmēji, izdienas pensijas (militārpersonas, ugunsdzēsēji, bijušie diplomāti) saņēmēji, jaunās māmiņas, kas saņem māmiņalgu. Visiem šiem cilvēkiem kādā brīdi var būt nepieciešams aizdevums bez darba izziņas, jo viņi gluži vienkārši nestrādā parastu darbu. Turklāt vienīgā iespēja kā pārbaudīt viņu ienākumus ir lūgt atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem mēnešiem. Tie aizdevēji, kas vēlas būt droši par savu klientu atbilstību nosacījumiem izvirza šādu prasību.

 

Vai aizņemties bez ienākumiem ir iespējams?

Jā, raksta ievadā jau norādījām situācijas, kas ļauj saņemt aizdevumu internetā pat, ja netiek strādāts pastāvīgā darbā un ienākumi tiek gūti citā veidā. Tāpat secinājām, ka aizņemties var arī tajās reizēs, kad izvēlēts mazs kredīts un aizdevēji nepārbauda maksātspēju. Pirms pieņemt lēmumu gan ir ļoti būtiski atbildēt uz vairākiem jautājumiem: a) vai man tas ir vajadzīgs, (b) vai varu to atļauties, (c) vai saprotu, ka ātrie kredīti ir paredzēti tikai īstermiņa vajadzībām, (d) vai saprotu, ka procentu likmes internetā parasti ir augstākas nekā jebkuram citam aizdevumam? Kad ieguvumu un zaudējumu analīze ir veikta, atliek pieņemt lēmumu. Ja plāno aizņemties dari to atbildīgi. Šis ir nopietns lēmums.

Patlaban jaunajiem klientiem ar regulāriem ienākumiem un tīru kredītvēsturi internetā ir iespējams aizņemties līdz 500 eur bez komisijas maksas uz laiku līdz 30 dienām.. Ja sanāk aizkavēties, būs jāmaksā krietni vairāk (par aizdevuma pagarināšanu). Ja kreditors atbalsta aizdevuma piešķiršanu, nauda aptuveni 10 minūtēs – 10 minūtēs 1 stundā pēc pieteikuma apstiprināšanas tiek ieskaitīta klienta kontāt kontā.

Ātrā kredīta atmaksas kārtība

Līdzīgi kā dodoties kalnos un sasniedzot virsotni nevar līdz galam priecāties par uzvaru, jo vēl ir jātiek lejā, tā arī attiecībā uz ātrajiem kredītiem aizņemšanās ir tikai puse no panākuma, jo vēl daudz svarīgāk ir kredītu savlaicīgi atmaksāt. Kredīts ir jāatmaksā, pārskaitot naudu uz kreditora norādīto bankas kontu līgumā noteiktajā termiņā. Ja rodas neparedzēti šķēršļi un to izdarīt nav iespējams, var veikt kredīta pagarināšanu (maksas pakalpojums) uz 7,14, 21 vai 30 dienām. Neliekoties ne zinis par saistību ievērošanu, pret klientu var tikt piemērots soda sankciju mehānisms, kur soda nauda var pārsniegt pat 1% dienā no neatmaksātās kredīta summas.  Veicot pat aptuvenus aprēķinus, ir skaidrs, ka soda naudā sakrāsies ļoti ievērojamasumma un pastāv iespēja, ka, nespējot atmaksāt pamatsummu, visu laiku maksāsiet tikai procentus. Lai izvairītos no liekiem tēriņiem obligāti katram pašam ir jāvērtē, vai būs iespējams izpildīt līgumsaistības. Ja rodas šaubas, aizņemties nedrīkst. Naudas atgūšanai kreditori piesaista parādu piedzinējus un tiesu, turklāt nemaksātājs tiek iekļauts parādnieku datu bāzēs, kas vēlāk var nopietni apgrūtināt dzīvi. Visas papildus izmaksas, ko rada kredīta piedziņa pēc tam ir spiesti segt paši nemaksātāji.

Cik bīstami ir ātrie kredīti bez darba vietas  pārbaudes ?

Izmaiņas likumdošanā Latvijā vairs nepieļauj šādu kredītu izsniegšanu un arī mūsu kaimiņvalstīs aizņemties bez darba vietas (Lietuva – kreditai bedarbiams) netiek piedāvāts. Paldies mūsu likumdevējiem, kas veica izmaiņas, kā rezulātā tiek pasargāta sabiedrības neaizsargātākā daļa – bezdarbnieki, kas jau tā cenšas savilkt kopā galus.  Ja jums ir vajadzīgs aizdevums un ir reāla darba vieta un reāli ienākumi vismaz minimālās algas apmērā, ielūkojieties portāla sākumlapā. Svarīgi – lai kādi arī nebūtu jūsu materiālie apstākļi, neaizmirstiet izvērtēt savu maksātspēju un aizņemieties atbildīgi.