Ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi

Ātrie kredīti internetā ar negatīvu kredītvēsturi netiek izsniegti

Vēl pirms pāris gadiem Latvijā cilvēka kredītvēsturei bija ļoti maza nozīme. Pozitīva, negatīva, ar kavētiem maksājumiem vai bez, saņemt kredītu, sevišķi hipotekāro varēja dabūt gandrīz jebkurš. Bankas vēl nebija izveidojušas vienotu kredītreģistru un, nespējot pildīt savas saistības klients varēja doties uz nākamo banku un paņemt vēl vienu kredītu. Šobrīd situācija ir mainījusies un gadījumos, kad kredītvēsture ir negatīva, kredītu bankā dabūt ir praktiski neiespējami. Šādās situācijās daudziem kā risinājums šķiet ātrie kredīti, kuru saņemšanas noteikumi ir šķietami daudz brīvāki, taču tikai šķietami. Ātro kredītu devēji nevēlas sev neuzticamus sadarbības partnerus, tādēļ visi pieteikumi tiek rūpīgi izvērtēti. Reizēm, uzzinot, ka klientam ir negatīva kredītvēsture, sadarbība tiek apturēta pat īsti vēl nesākusies.

Situācija ātro kredītu tirgū

Patlaban Latvijā ātro kredītu tirgū darbojas vairāki desmiti uzņēmumu un gandrīz katru mēnesi tiek izveidots vēl kāds. Konkurence ir milzīga, tādēļ klientiem pieejami aizvien izdevīgāki piedāvājumi, t.sk. iespēja saņemt naudu bez komisijas maksas (ar 0% mēnesī) uz laiku līdz 30, reizēm 45 dienām. Protams, šādu iespēju nepiedāvā visi kreditori, jo tas prasa augstāku uzticēšanās līmenī un, iespējams, arī lielāku finansiālo “drošības spilvenu”, ko varētu izlietot gadījumā, ja vairāki klienti pēkšņi neatmaksā naudu norunātajā termiņā. Atšķirībā no bankām ātro kredītu uzņēmumi var izlietot tikai to naudu, kas ir viņu pašu rīcībā un nevar vienkārši izsniegt virtuālu naudu, kā to dara bankas.

Būtiskākie nosacījumi jau ir minēti pie šo uzņēmumu nosaukumiem, taču paralēli svarīgi paturēt prātā, ka naudas atmaksa ir jāveic ne vēlāk kā maksimālajā līguma darbības termiņā. Pretējā gadījumā būs jāmaksā komisija maksa par kredīta pagarināšanu uz 1 mēnesi. Likmes variē robežās no 12,5% mēnesī (SMSCredit) līdz gandrīz 30% (Ferratum) no neatdotās naudas summas. Tas ir ārkārtīgi daudz un tieši šī iemesla dēļ ātrie kredīti drīkst tikt pielietoti tikai kā īstermiņa risinājums. Jāatzīst gan, ka šāda atruna neko daudz nepalīdz, jo ātrie aizdevumi ar negatīvu kredītvēsturi netiek izsniegti.

Kā saņemt kredītu?

Negatīva kredītvēsture gandrīz pilnībā iznīcina iespējas aizņemties internetā. Vienīgais izņēmums ir kredīts pret mašīnas ķīlu, kas tiek izsniegts pamatojoties uz garantiju, ka nemaksāšanas gadījumā automašīna pāriet kreditora rīcībā. Piedāvājuma pluss – saņem kredītu un turpini lietot savu auto. Mīnuss – negatīva kredītvēsture parasti ir gana nopietns šķērslis, lai aizdevums tiktu atteikts.

Visi pārējie, parastie ātrie aizdevumi cilvēkiem ar negatīvu kredītvēsturi mūsdienās ir kļuvuši par neaizsniedzamu sapni. Gadījumā, ja jūsu kredītvēsture uzlabojas, ir vērts ņemt vērā, ka naudu iespējams saņemt tajos gadījumos, kad gan klientam, gan kreditoram ir konts vienā un tajā pašā bankā. Labi, ka lielākajiem kreditoriem ir konti gandrīz visās bankās, kas ļauj ievērojami paātrināt naudas apriti. Situācijās, kad aizņēmējam ir konts kādā mazzināmā bankā, laiks līdz naudas saņemšanai var ieilgt līdz pat vienai darba dienai. Drošības pēc labāk pēc reģistrēšanās mājas lapā ir vēlams sazināties ar klientu atbalsta dienestu, nosaucot savu unikālo identifikācijas kodu un jāpajautā, cik ilgā laikā naudu iespējams saņemt.

Ātro kredītu aizņemšanās nianses

Atšķirībā no bankām, kas ekonomiskās krīzes laikā zaudēja prāvas naudas summas un tagad ir kļuvušas krietni konservatīvākas, koncentrējoties tikai uz maksātspējīgāko sabiedrības daļu, nebanku kreditētāji ir gatavi iet uz lieliem riskiem, lai iegūtu jaunus klientus. Viņu galvenā peļņa rodas no atkārtotiem klientu apmeklējumiem un viņi ir ļoti ieinteresēti saglabāt lojalitāti ilgtermiņā. Tajā pašā laikā nevar apgalvot, ka ātrie kredīti tiek piešķirti pilnīgi visiem. Katrs klienta pieteikums tiek izvērtēts individuāli un gadījumā, ja aizņēmējs ir iekļauts kādā no parādnieku reģistriem, iespējas aizņemties strauji samazinās.

Ātro kredītu pozitīvās īpatnības

Iespējams labākā ātro kredītu īpatnība ir iespēja tos saņemt bez galvotāja un ķīlas. No vienas puses, bez šīs nianses uzņēmumi nespētu darboties, jo darījumus internetā gluži vienkārši nebūtu iespējams veikt, taču no otras puses tas ļauj saņemt nelielu finansiālu atbalstu un tajā pašā laikā neiesaistīt savu problēmu risināšanā citus cilvēkus, kā arī neieķīlāt savu televizoru vai pulksteni.

Kopumā vērtējot varam secināt, ka problēmas ar kredītvēsturi liecina, ka cilvēkam vienu vai otru apstākļu dēļ ir bijusi negatīva pieredze ar aizņemšanos. Lai arī tas nav tas pats labākais, ko varētu vēlēties, tomēr šī pieredze ir bagātinājusi un var pieļaut, ka darījusi arī daudz atbildīgākus. Tiesa, aizdevējus neinteresē klientu individuālā pieredze vai sajūtas, tādēļ kredīti ar negatīvu kredītvēsturi bez ķīlas netiek izsniegti.

Teorētiski varam pieņemt, ka gadījumā, ja izdodas aizņemties pastāv iespēja savlaicīgi izpildot saistības uzlabot savu kredītvēsturi, apliecinot, ka pagātnes ieradumi ir mainījušies. No otras puses, tās ir tikai spekulācijas. Katram aizdevējam ir savi vērtēšanas kritēriji un informācija par parādnieka kredītvēsturi glabājas parādnieku reģistros 10 gadus. Šie dati netiek dzēsti arī tajās situācijās,  kad pārkāpums ir ticis novērsts, līdz ar to vienīgais, kas var atrisināt negatīvu kredītvēsturi ir laiks.

Ja jūsu problēmas ar kredītvēsturi pagātnē ir bijušas maznozīmīgas, ir atrisinātas vai arī vispār nav bijušas (ir cilvēki, kas domā, ka viņiem ir negatīva kredītvēsture, lai arī patiesībā tā nav), aplūkojiet kredītu salīdzinātāju šī portāla sākumlapā. (Tajā atradīsiet vairākus aizdevumus, ko piedāvā daudzi citi uzņēmumi.) Ņemiet vērā – lai saņemtu kredītu jums ir jānokārto savas pagātnes kļūdas, t.i. kredītsaistībām un līgumsaistībām ir jābūt izpildītām, pretējā gadījumā kredītu saņemt bez ķīlas nav iespējams. Plašāka informācija par šo jautājumu pieejama šeit. Aizņemieties atbildīgi. 

1 Comment

Atrsaizdevums.lv izmantošana ir bezmaksas nekomerciālām vajadzībām. Mēs esam neatkarīgi, jo nepiederam nevienam aizdevējam. Informācija tiek atjaunota regulāri, bet, ja atradi kādu kļūdu, lūdzu atraksti mums.

Kontakti|Par mums|Privātums|Saistību atruna|