Kā uzlabot manu kredītvēsturi un dabūt kredītu

By | 19 septembris, 2013

Salīdzinoši daudziem Latvijas iedzīvotājiem kredītvēsture tika sabojāta laika posmā no 2008. līdz 2012. gadam, kad samazinoties ienākumiem bija jāatdod savi, kredītā ņemtie mājokļi. Vienlaikus jāatzīst, ka daudziem kredītvēsture tiek sabojāta tikai dēļ neuzmanības, vieglprātīgi izturoties pret savām saistībām. Tas nav pareizi, jo pašlaik tieši kredītvēsture ir tas kritērijs, kas nosaka, vai aizdevums tiks piešķirts vai atteikts. Ko darīt, ja ir negatīva kredītvēsture un kā to uzlabot, par to turpinājumā. 

Kā uzlabot kredītvēsturi ?

Šķiet nevienu vairs nepārsteidz informācija, ka sabojājot kredītvēsturi, informācija par pārkāpumu tiek glabāta parādnieku reģistros vismaz 10 gadus. Parādniekiem nav iespēju izdzēst informāciju par sevi no šīs datu bāzes, taču teorētiski ir iespējas uzlabot kredītvēsturi. Runājot tālāk, mēs pieņemam, ka jūs iepriekšējos parādus esat nokārtojuši, ja, nē, tālāk variet nelasīt.

Absolūti lielākajā daļā gadījumu aizdevums tiek atteikts, taču daudzi joprojām cer, ka ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi varētu atrisināt visas problēmas. Protams, tas nenozīmē, ka šie aizdevēji ir gatavi aizdot naudu jebkuram, tomēr vismaz teorētiski varam pieņemt, ka iespēja aizņemties bez ķīlas šajā gadījumā ir nedaudz lielāka kā bankā. Tam diemžēl tic arī daudzi aizņēmēji.

Otrs variants, kā uzlabot kredītvēsturi ir aizņemties pret ķīlu. Jā, tas ir nepatīkami, jā, pastāv risks nemaksāšanas gadījumā zaudēt gan ķīlu, gan palikt vēl parādā. Tajā pašā laikā ir daudzas situācijas, kad aizņemties bez ķīlas ar sliktu kredītvēsturi vispār nav iespējams, jo aizdevēja iekšējie noteikumi gluži vienkārši nosaka, ka šādiem klientiem nauda nedrīkst tikt aizdota. Kredīts pret ķīlu reizēm var būt noderīgs, jo ļauj aizņemties ar zemākām procentu likmēm, taču jāatzīst arī, ka šis solis prasa zināmu uzdrīkstēšanos. Potenciālais risks – zaudēt ķīlu (māju, zemi, auto) ir pietiekami nopietnas, lai vairums klientu šādu iespēju noraidītu. Tāpat jāatzīst, ka pat aizņemšanās ar ķīlu problemātiskos gadījumos reti, kad ir iespējamam, jo arī aizdevējiem nav vēlme tiesāties, lai atgūtu savu naudu.

Trešais variants, kā uzlabot savu kredīta vēsturi ir aizņemties, piesaistot galvotāju. Lūdzot galvotāja palīdzību, gan ir jābūt maksimāli godīgam un uzreiz jāatklāj, ka vismaz teorētiski pastāv iespēja, ka galvotājam būs jāsedz visas saistības. Presē mēs regulāri varam lasīt stāstus, kad aizņēmējs kļūst maksātnespējīgs apzināti vai nelaimes dēļ (slimība, nāve) un galvotājs, nespējot atdot kredītu, zaudē mājokli. Šādi gadījumi ir reti, taču katra kredītņēmēja pienākums ir informēt par to savu labdari. Ja aizņemties ar galvotāju bez melošanas nav iespējams, labāk to nemaz nedarīt. Dzīve ir pārāk īsa, lai tās laikā darītu apzinātas ļaundarības. Grasies ņemt kredītu ? Izpēti visus piedāvājumus un izanalizē savas finansiālās iespējas. Aizņemies atbildīgi.