Kredīts internetā vai lombards?

By | 18 novembris, 2011

Ja steidzami nepieciešama nauda, bet līdz algas dienai vēl tālu, ko darī? Paņemt kredītu internetā vai iet uz lombardu?   Apskatīsim abas alternatīvas.

1. Kredīts internetā
Pirmais aizdevums, lielākoties, bez komisijas maksas (30 dienas), iespēja saņemt 15 minūšu laikā, neizejot no mājām. Neuzliek papildus saistības (ja atdod savlaicīgi), nav jāšķiras no iemīļotiem priekšmetiem vai jākaulējas par nosacījumiem. Bezpersonisks, vienkāršs risinājums.

Otrā un turpmāko aizdevumu komisijas maksa veido  aptuveni 10% mēnesī, taču iespējamas arī augstākas likmes. Tiek piedāvāts aizņemties pat vairākus tūkstošus latu, termiņš līdz 1 gadam, taču to ir iespējams pagarināt. Būtiski, ka aizņemoties naudu internetā ir jācenšās to atdot maksimāli ātri, pretējā gadījumā procentos sanāk maksāt pārāk augstas summas, kas nav izdevīgi.  Ātrie aizdevumi ir pieejami bezpersoniski, vienkārši un ātri, taču, ja nav pārliecība vai izpratne par to kā kredītu atmaksāt, tas ir riskants pasākums, jo procentu likmes un komisijas maksas atkārtotiem aizdevumiem ir salīdzinoši augstas. Šis risinājums ir piemērots situācijām, kad nauda ir nepieciešama steidzami, turklāt pirmais aizdevums līdz 200 Ls uz laiku līdz 30 dienām ir pieejams bez komisijas maksas.

Izšķiroši svarīgi – izlasīt līgumu līdz beigām. Angļiem ir teiciens – velns slēpjas detaļās – un tam nevar nepiekrist.

2. Lombards
Lombardā nevienu neinteresē vai šis ir tavs pirmais vai n-tais apmeklējums.  Atkarībā no tuvākā vai uzticamākā lombarda atrašanās vietas uz to var doties ar kājām vai izmantot transportu. Naudu iespējams saņemt apmaiņā pret preci (~30-50% no preces tirgus vērtības ), savstarpēji vienojoties ar lombarda darbinieku. Sen zināma aksioma, ka auto uzreiz pēc izripošanas no salona maksā 30% mazāk nekā vēl atrodoties salonā. Līdzīgi ir arī ar visām pārējām precēm, tādēļ jau pirms došanās uz lombardu vajadzētu rēķināties, ka varēsiet saņemt daudz mazāku summu nekā vēlētos. Tāpat ir iespējams apmeklēt vairākus lombardus, jo preces novērtējums var būtiski atšķirties.

Vienlaikus būtu ieteicams ieķīlāt mantas, kuras nav sirdij tuvas un no kurām nebūtu žēl šķirties gadījumā, ja tomēr nevarēsiet sagādāt nepieciešamos līdzekļus. Televizors, dvd pleijeris, fotoaparāts ir sīkums, salīdzinot ar kādu ģimenes relikviju vai laulības gredzenu. Tieši pēdējām no precēm piemīt papildus nostalģiskā vērtība. Lombardu īpašnieki to zina un uz to ir balstīts viņu bizness. Aptuveni 80% no mantām atpērk to īpašnieki un bieži tas notiek pēc vairākiem mēnešiem, kad procentos samaksāta jau pieklājīga summa.

3. Klientu salīdzinājums

Kredītus internetā ņem jauni cilvēki (18 – 35 gadi), līdzīgā proporcijā gan vīrieši, gan sievietes. Kredītņēmēju skaits pieaug pirmssvētku periodā, kad nepieciešama lielāka summa, lai iepriecinātu sev tuvos cilvēkus, taču bieži aizņemas arī līdz nākamajai algai (40%), kā arī neparedzētiem gadījumiem.  Paralēli, pasliktinoties Latvijas ekonomiskajai situācijai, ir pieaudzis arī to cilvēku skaits, kas aizņemas, lai varētu doties strādāt uz ārzemēm.

Lombardu apmeklē dažāda gadagājuma cilvēki – pensionāri, jaunieši, darbaļaudis un asociāli elementi. Pensionāri vēlas  aizņemties līdz nākamajai pensijai, taču ir pārāk lepni, lai prasītu naudu tuviniekiem. Pensionāri ieķīlā sev tuvas mantas un pie tuviniekiem dodas brīdī, kad izauguši ievērojami procenti un vairs nav citas iespējas.
Jaunieši ieķīlā mobilos telefonus vai citas elektronikas preces, lai būtu nauda tusiņiem vai līdz nākamajai algai, līdzīgi rīkojas arī darbaļaudis ar atšķirību, ka nauda visbiežāk ir vajadzīga tieši ikdienas vajadzību apmierināšanai.
Acosicāli elementi – noziedznieki un narkomāni – lombardos realizē nelegāli iegūtās mantas. Bieži lielāka noziedzība ir vērojama tieši lombardu apkārtnē, jo noziedznieki aplaupa garāmgājējus, lai iegūtu naudu narkotikām vai dzeršanai. Nevienam nav noslēpums, ka tieši pēdējā iemesla dēļ lombardi ir iemājojuši sliktu slavu. Tiesa, pēdējā laikā ir vērojamas pozitīvas pārmaiņas.
[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” type=”big” color=”red”] Saņemt naudu[/button]