Ātrs aizdevums. Ietaupi līdz 250 Ls!

By | 18 novembris, 2011

Vajag naudu, taču ir daudz neskaidrības? Iepazīsties ar galvenajiem mītiem par ātrajiem aizdevumiem un izdari pārdomātu izvēli.

Nesamērīgi augsti kredīta procenti
Pašreiz vairāki ātro kredītu piedāvātāji ļauj saņemt pirmo aizņēmumu bez komisijas maksas. Vienlaikus nevar noliegt, ka attiecībā uz turpmākajiem aizdevumiem par saviem pakalpojumiem ātrie kreditētāji prasa augstākus procentus nekā komercbankas vai, kad Jūs izmantojat kredītkarti, overdraftu, patēriņa kredītu, hipotekāro kredītu vai studiju kredītu.

 

REKLĀMA
ViaSMS – 150Ls/30dienas/bez maksas

SMSCredit – 200Ls/bez maksas/30 dienas

Ferratum – 200Ls/45dienas/komisijas maksa 0%
REKLĀMA

 

Lielākoties par ātro kredītu ir jāmaksā komisijas maksa, aptuveni desmit līdz divdesmit pieci procenti mēnesī, kas nav maz, taču nav arī pārāk daudz, jo runa ir par kredītu uz vienu mēnesi vai sliktākajā gadījumā uz pāris mēnešiem. Vienlaikus vairāki uzņēmumi vienmēr piedāvā iespēju izvēlēties akcijas piedāvājumu pirmais kredīts bez maksas, kas ļauj ietaupīt līdz 250 Ls.

Svarīgākais šajā gadījumā ir neatlikt kredīta atdošanu, pretējā gadījumā ātrā kredīta izvēle noteikti nebūs izdevīgs risinājums īslaicīgām finansiālajām grūtībām. Tomēr pieņemsim, Tev steidzami ir nepieciešams neliels naudas aizdevums (pāris simti latu), taču tuvākais draugs dzīvo 50 kilometru attālumā. Aizbraucot līdz draugam, Tu transporta izdevumos notērēsi līdzvērtīgu summu, turklāt patērēsi laiku, kas ir vērtīgākais, kas mums šajā dzīvē ir dots.

Galvenā priekšrocība viennozīmīgi ir iespēja ātri un ērti saņemt kredītu, ietaupot savu laiku, bet atceries neatliec kredīta atdošanu, jo tas jau sanāk neizdevīgi.

Neiejūtīga attieksme

Katrs pārdevējs, ja vien viņš ir labs pārdevējs pret klientu ir labvēlīgs, taču ir gadījumi, kad šī labvēlība beidzas uzreiz pēc pirkuma izdarīšanas un ir zem katras kritikas brīžos, kad nepieciešams apmainīt preci vai saņemt atpakaļ naudu par pakalpojumu. Protams, arī ātro aizdevumu izsniedzēji nav svētie un noteikti kāds no viņiem rīkojas līdzīgi, taču tā noteikti nav aksioma.

Sen ir pagājis tas laiks, kad varēja nopirkt tikai viena veida desu, kefīru vai zābakus un tieši tas pats ir arī ar ātro kredītu piedāvātājiem. Patlaban Latvijā ātros kredītus piedāvā vairāki desmiti kreditoru, no kuriem daļa ir ārzemju uzņēmumu filiāles, bet citi pašmāju uzņēmēju veidoti atbalsta instrumenti.  Savstarpēja konkurence vienmēr ir pozitīva un arī ātro kredītu izsniegšanā tas ir nesis savu labumu, sākot no zemākām procentu likmēm un elastīgākiem kredītu atdošanas termiņiem, līdz iespējai saņemt pirmo aizdevumu bez maksas, t.i. atdot tik naudu,  cik esi aizņēmies, bez komisijas.

Ātro kredītu izsniedzēji ir ieinteresēti nodibināt ilgtermiņa attiecības un piedāvājot sliktu servisu viņi riskē sabojāt  attiecības ne tikai ar Tevi, bet perspektīvā arī ar visiem Taviem draugiem, radiem, paziņām un virtuālajiem draugiem, kuriem Tu stāstīsi par savu pieredzi.  Secinājums – klientu apkalpošana ir viena no šo uzņēmumu visaugstākajām prioritātēm, bet, ja tā nav viņi ir lemti ātrai iznīcībai.  Ja Tu saskaries ar sliktu servisu, nekad neatgriezies pie tā paša kreditora, viņi ir daudz un vara ir Tavās rokās.

Kredītvēstures sabojāšana

Kredīta neatdošana viennozīmīgi var sabojāt kredītvēsturi, taču šajā gadījumā būtiski ir ņemt vērā summas lielumu un kredīta atmaksas kavējuma termiņu.  Ir dzirdēts, ka nav samaksāts mobilā telefona rēķins, aizmirsts par to un pēc pusgada kredītu piedzinēji prasa atdot daudzkārt lielākas summas. Jā, tā notiek un, ja netiek pildītas saistības līdzīgi var gadīties arī ar ātrajiem kreditoriem, jo neviena pacietības mērs nav bezgalīgs. Tādēļ gadījumā, ja rodas problēmas rīkojies apzināti (nevis apzinīgi) un sazinies ar kreditoru. Vislabāk sākotnēji telefoniski vai epastā un pēc tam vēlreiz katram gadījumam, nosūtot ierakstītu vēstuli, kurā izklāstīts nodoms vienoties par termiņa pagarinājumu, maksājumu pārcelšanu vai kādu citu risinājumu.

Ja vēlies zināt vairāk, aplūko zināmāko aizdevēju kredītu salīdzinājumu.