Aizdevumi internetā – Top 5

By | 25 maijs, 2012

Aizdevumi internetā, kurš izdevīgāks?

Papildus finanšu līdzekļi ārkārtas situācijā ir viegli pieejami ikvienam Latvijas iedzīvotājam, taču pastāv samērā liela iespēja nevajadzīgi pārmaksāt. Vērtējot, kuri aizdevumi internetā ir izdevīgākie ir svarīgi ņemt vērā vairākus faktorus, jo pretējā gadījumā var nākties nevajadzīgi šķirties no 10 līdz pat vairākiem simtiem latu.

Aizdevumu salīdzināšanas kritēriji

Raksta turpinājumā salīdzināsim četrus aizdevējus (ViaSMS, SMSCredit, SohoCredit  un Ferratum), pēc vairākiem kritērijiem – (1) pirmais aizdevums bez maksas, (2) aizdevuma pagarināšanas likme, (3) maksimālā kredīta summa (arī 1. reizē), (4)mēneša procentu likme  un (5) naudas saņemšanas laiks. Labā ziņa ir tā, ka visi iepriekš minētie kreditori piedāvā pirmo aizdevumu bez maksas, tādējādi šajā pozīcijā viņi visi ir vienlīdzīgi, taču lielā mērā atšķirīgi ir visi pārējie kritēriji un tos aplūkosim nedaudz sīkāk.

Analīzē izmantotie dati ir salīdzinoši sarežģīti, tādēļ kā alternatīva ir iespējama šo datu aplūkošana pārskatāmā aizdevumu tabulā.

1. Aizdevumu pagarināšanas likmes

Aizņemoties gandrīz visi ir pārliecināti, ka spēs naudu atmaksāt savlaicīgi, tādēļ nemaz nepievērš uzmanību aizdevuma pagarināšanas likmju atšķirībām, taču vajadzētu. Viszemāko kredīta pagarināšanas likmi piedāvā SMSCredit (12,5%/mēn.), otrajā vietā ir ViaSMS ar 22% mēnesī, trešajā SohoCredit ar 22,68%, bet pēdējā vietā ierindojas Ferratum, kas prasa 26,67% no neatmaksātās aizdevuma summas par līguma pagarināšanu uz vienu mēnesi. Šajā piemērā ir salīdzināts 200 Ls aizdevums katrā no uzņēmumiem, pastāv iespēja, ka izvēloties citu summu, galarezultāts varētu būt nedaudz atšķirīgs.

2. Maksimālās aizdevumu summas

Divi uzņēmumi (OpenCredit un SMSCredit pirmajā reizē, kad aizdevums ir bez maksas piedāvā aizdot naudu līdz 200 Ls uz laiku līdz 30 dienām, savukārt Ferratum (labākais piedāvājums) piedāvā tieši tādu pašu summu aizdot uz laiku līdz 45 dienām. Abi pārējie izvērtētie uzņēmumi –  SohoCredit un ViaSMS piedāvā pirmajā reizē aizdot līdz 150 Ls. Aizņemoties atkārtoti, visi piedāvā izsniegt krietni lielākas summas, pat 1000 Ls apmērā.

3. Mēneša procentu likmes

Ja aizņemieties atkārtoti un visas iepriekš apskatītās iespējas aizņemties bez maksas (0% līguma darbības termiņā) ir izsmeltas, tad būtisku nozīmi ieņem aizdevumu internetā mēneša procentu likmes. Līdzīgi kā salīdzinot, aizdevumu pagarināšanas likmes arī šajā kategorijā ir neapšaubāmi līderi, taču šoreiz tie ir trīs –  SMSCredit (atkārtots līderis), ViaSMS un SohoCredit. Visi trīs uzņēmumi par naudas aizdošanu uz vienu mēnesi otrajā reizē prasa komisijas maksu 10% apmērā. Ja termiņš ir īsāks, tad proporcionāli samazinās arī komisijas maksa, tādēļ otrajā reizē, ja izvēlaties aizņemties pie tā paša uzņēmuma ir vērts aizņemties uz maksimāli īsu termiņu. OpenCredit mēneša procentu likme ir 16%, bet Ferratum pat 25%, kas to atkārtoti padara para visprasīgāko aizdevēju.

4. Naudas saņemšanas laiks

Precīzs naudas saņemšanas laiks ir atkarīgs no trīs faktoriem – (1) vai jums un kreditoram ir konts vienā un tajā pašā bankā, (2) ienākošo kredīta pieprasījumu intensitātes un (3) starpbanku norēķinu sakaru savienojuma kvalitātes.

Ja gan jums, gan kreditoram ir konts vienā un tajā pašā bankā, naudu varēsiet saņemt kā solīts reklāmās. SohoCredit sola izsniegt naudu 10 minūtēs, OpenCredit un ViaSMS 15 minūtēs, bet SMSCredit un Ferratum 20 minūtēs. Ņemot vērā, ka atšķirība laikā ir ļoti minimāla un praksē katrā gadījumā būs nedaudz atšķirīga, daudz lielāka uzmanība būtu jāpievērš iepriekš minētājiem trīs kritērijiem, kas var atstāt reālu ietekmi uz jūsu finanšu saistībām un budžetu kopumā.

Kopumā absolūtais uzvarētājs aizdevumu internetā kategorijā ir  SMSCredit (izņemot aizdošanas termiņu), kam seko ViaSMS, bet pavisam tuvu līdzās ir OpenCredit un SohoCredit. Ferratum ierindojas pēdējā vietā, jo prasa krietni lielāku maksu par aizdevuma pagarināšanu un komisijas maksu, ja aizņemieties šajā uzņēmumā atkārtoti. Ferratum piedāvājumu būtu vērts izmantot tikai tādā gadījumā, ja esiet vairāk kā 100% pārliecināti, ka varēsiet atmaksāt naudu savlaicīgi, jo Ferratum piedāvā pirmajā reizē aizdot līdz 200 Ls uz laiku līdz 45 dienām, nevis 30 kā citi uzņēmumi

Ja vēlaties aplūkot visu šeit norādīto informāciju pārskatāmā tabulā, aplūkojiet šo lapu. Tur visi aizdevumi internetā būs kā uz delnas.