Aizdevums fiziskai personai bez ķīlas

By | 13 janvāris, 2013

Naudas aizdevums fiziskai personai bez ķīlas Latvijas Republikā ir pieejams ikvienam pilngadīgam iedzīvotājam. Sasniedzot 18 gadu vecumu, ikviens iegūst iespēju saņemt 50 Ls līdz 200 Ls bez komisijas maksas (0%) vai pat līdz 7000 Ls ar samērīgu komisijas maksu. Mazie kredīti, pāris simtu latu apmērā pat 1000 Ls apmērā iegūstami dažu minūšu laikā, savukārt lielākas naudas summas saņemšanai ir vajadzīgas 2 – 3 dienas.


 

Fiziskai personai pieteikšanās aizdevumam ir bez komisijas maksas, taču reizēm var tikt prasīta reģistrācijas maksa 0,01 Ls apmērā. Detalizēts kredītu salīdzinājums pieejams portāla atrsaizdevums.lv sākumlapā, bet raksta turpinājumā aplūkosim, kā atrast izdevīgāko naudas aizdevumu un to pēc tam nenožēlot.

Aizdevums fiziskai personai bez ķīlas un bez procentiem

Šobrīd konkurence starp kreditoriem ir ievērojami pieaugusi, padarot aizdevumus fiziskām aizdevums fiziskai personaipersonām daudz lētākus un pieejamākus. Vairāku kreditoru piedāvājumā šobrīd ir kredīti bez procentiem (līdz 200 Ls) uz laiku līdz 30 dienām. Noteiktajā termiņā ir jāatmaksā tieši tikpat, cik paņemts. Ja rodas problēmas ar aizdevuma atlīdzināšanu, kredītu iespējams pagarināt (par maksu). Vairums Latvijas iedzīvotāju, kam steidzami, īstermiņā nepieciešama nauda izvēlas ātros kredītus līdz 100 Ls. Svarīgi ņemt vērā, ka bez maksas aizdevums fiziskai personai vienā uzņēmumā ir pieejams tikai 1 reizi. Ja vēlaties aizņemties atkārtoti, bet negribat pārmaksāt, salīdziniet kredītu piedāvājumus un izvēlēties kādu no konkurentiem, kura piedāvājumā arī ir pirmais kredīts bez maksas. Atkarībā no kredīta apmēra, šāda pieeja ļauj ietaupīt 10 Ls – 50 Ls, bet atsevišķos gadījumos pat krietni lielākas summas.

Kas nepieciešams, lai iegūtu aizdevumu?

Fiziskas personas var aizņemties bez ķīlas internetā ārkārtīgi vienkārši, taču bez dažiem palīglīdzekļiem neiztikt. Pats svarīgākais, kas vajadzīgs ir (1) dators vai mobilais telefons ar interneta pieslēgumu, (2) epasts un (3) bankas konts. Paralēli vairākos gadījumos būs vajadzīgs arī internetbankas pieslēgums, lai pārskaitītu 0,01 Ls reģistrācijas maksu uz aizdevēja bankas kontu. Simboliskās maksas pārskaitīšana ļauj aizdevējam pārliecināties, ka pieteikuma iesniedzējs ir tas par ko uzdodas un vienlaikus arī nodrošina, ka tiek iesniegts pareizs bankas konts.

Izvērtējot klientu pieteikumus aizdevējs pievērš uzmanību diviem faktoriem – (1) fiziskās personas kredītvēsturei, (2) fiziskās personas ienākumiem. Cilvēki ar regulāriem ienākumiem un tīru kredītvēsturi aizdevumu saņem vienmēr. Arī klienti bez ienākumiem, bet ar pozitīvu kredītvēsturi var saņemt aizdevumu samērā vienkārši. Aizdevums fiziskai personai bez ķīlas ar negatīvu kredītvēsturi turpretim ir pieejams ārkārtīgi sarežģīti un arī tikai pie nosacījuma, ka iepriekšējās saistības ir nokārtotas. Skaidrības  labad jānorāda, ka sabojāta kredītvēsture ir visiem tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas ir iekļauti parādnieku reģistros. Tas notiek situācijās, kad noteiktajā termiņā neatmaksāto parādsaistību apmērs kopā ar soda sankcijām pārsniedz 100 Ls vai arī saistību izpilde ir kavēta ilgāk par 60 dienām.

Ja aizdevums fiziskām personām tiek atteikts, pamatojoties uz kredītvēsturi vai ienākumu nepietiekamību, vienmēr pastāv vēl citi varianti. Piemēram, autoīpašniekiem, kuru automobilis ir jaunāks par 20 gadiem ir iespēja aizņemties pret auto ķīlu. Garantējot aizdevuma atmaksu ar automašīnu, saņemt aizdevumu ir vieglāk, jo kreditors ir drošs, ka problēmu gadījumā spēs atgūt naudu, atsavinot klienta auto. Ieķīlājot auto, ar to var turpināt braukt visu aizdevuma atmaksas termiņu. Procentu likme šim kredīta veidam ir zemāka nekā ātrajiem kredītiem, turklāt aizņemties iespējams uz laiku līdz 5 gadiem. Otrs variants ir aizņemties pret nekustamo īpašumu – māju, zemi, dzīvokli. Atkarībā no ķīlas vērtības un atrašanās vietas, var iegūt līdz pat 70% no ķīlas vērtības, taču jārēķinās, ka nepildot saistības pastāv iespēja zaudēt ķīlu un tas var būt ļoti nepatīkami. kopumā aizdevums fiziskai personai bez ķīlas ir pieejams salīdzinoši vienkārši un pat sarežģītās situācijās. Visvieglāk to iegūt klientiem ar tīru kredītvēsturi un regulāriem ienākumiem, taču arī problemātiskos gadījumos ir iespējams atrast piemērotu risinājumu, atliek tikai meklēt. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.