Aizdevums internetā

By | 10 jūlijs, 2012

Aizdevums Latvijas iedzīvotājiem internetā

Interneta vides sniegtās iespējas pēdējos divdesmit gados ir pavērušas milzīgas iespējas informācijas ieguvei, saziņai un uzņēmējdarbībai. Viena no tām ir aizdevums internetā. Tas ir salīdzinoši ērti (neizejot no mājas), vienkārši un gadījumā, ja tas ir pirmais kredīts arī izdevīgi, jo vairāki aizdevēji piedāvā aizdot naudu (pāris simtus latu) bez procentiem un komisijas maksas (AKCIJAS piedāvājumi apkopoti portāla sākumlapā).

Aizdevumu salīdzināšana

Naudu internetā Latvijā piedāvā vairāki desmiti dažādu uzņēmumu, no kuriem lielākā daļa ir nesen parādījušās ārzemju filiāles, taču ir arī Latvijas uzņēmumi. Aizdevums tiek izsniegts aptuveni uz 10 līdz 30 procentiem mēnesī ar iespēju to pagarināt (maksas pakalpojums), taču jaunajiem kredītņēmējiem tiek piedāvāta iespēja saņemt pirmo aizdevumu bez komisijas maksas (0%). Ja vajadzīgs aizdevums internetā virs 1500 Ls vai arī vēlaties aizņemties uz zemākām procentu likmēm, noderīgs risinājums varētu būt kredīts pret Jūsu auto ķīlu. Auto ieķīlāšana ļauj turpināt lietot savu automobili, vienlaikus saņemot līdz pat 90% no auto vērtības 1 dienas laikā.

REKLĀMA
Aizņemties – 15000 eur
MiniCredit – 1500 eur/3 gadi
Vivus – 1500 eur/2 gadi

REKLĀMA

 

 

 

Maksimālais termiņš uz kuru aizdevums internetā tiek izsniegts ir 30 dienas. Tādējādi, piemēram, aizņemoties 150 Ls uz 30 dienām, jums šajā periodā ir jāatmaksā tie paši 150 Ls un ne santīms vairāk. Tiesa, labāk ir samaksāt nedaudz ātrāk, lai nerodas situācija, kad maksājums internetbankā aizkavējās un aizdevējs liek jums par to maksāt vēl papilus.

Lai palīdzētu izdarīt pārdomātu izvēli, esam salīzinājuši vairākus atpazīstamākos un arī izdevīgākos kreditorus šajā nozarē. Gadījumā, ja iepriekš jau esat aizņēmušies un nauda ir nepieciešama atkārtoti, ir vērts salīdzināt alternatīvas, jo tikai pirmais aizdevums internetā ir bez maksas. Izvēloties konkurentu piedāvājumu, būs nepieciešams nedaudz ilgāks laiks (10 – 60 minūtes), taču atkarībā no kopējās summas, ietaupīsiet vismaz 20 Ls. Protams, ņemot kredītu tajā pašā uzņēmumā, iegūsiet arī vairākas priekšrocības, piemēram, saņemsiet līdzekļus ātrāk un nebūs atkārtoti jāreģistrējas un jāsniedz personīga informācija par sevi svešiem cilvēkiem.

Aplūkojot salīdzināšanas tabulu, vissvarīgāk ir ņemt vērā trīs faktorus – (1) vai pirmais aizdevums internetā ir bez maksas, (2) kredīta pagarināšanas likme (uz 1 mēnesi), (3) komisijas maksa atkārtotam aizdevumam (gadījumos, ja aizņematies pie tā paša uzņēmuma otro reizi). Pēdējais faktors ir svarīgs tikai gadījumos, ja apsverat iespēju aizņemties atkārtoti pie tā paša kreditora.

Kādas ir alternatīvas?

Alternatīvas aizdevumiem ir naudas aizņemšanās no sev tuviem cilvēkiem, lombards, bankas aizdevums (t.sk. overdrafts, kredītkarte) vai ciešāka jostas savilkšana un atteikšanās no kārotā pirkuma, taču ne vienmēr tas ir iespējams. Ir reizes, kad nauda ir nepieciešama steidzami un tūlīt. Līdzīgi kā taksometra pakalpojumus mēs neizmantojam katru dienu, bet tikai īpašas reizēs, tā arī aizdevums internetā var nākt talkā tajās īpašajās reizēs, kad naudas saņemšanas ātrumam ir izšķiroša nozīme. Ja izmantojat kādu no portāla sākumlapā norādītajiem akcijas piedāvājumiem, tad variet iegūt reāli izdevīgu darījumu, pie nosacījuma, ka izpildiet savas saistības savlaicīgi.

Interneta darījumu problēmas

Aizņemties nekad nav patīkami, jo, lai arī zini, ka naudu atdosi ir tāda nepatīkama sajūta un jūties kā parādnieks un sevišķi spilgti tas izpaužas, ja aizņemamies no sev tuviem cilvēkiem – draugiem vai radiem. Aizņemoties virtuāli, mēs daļēji atbrīvojamies no šīs problēmas, jo nauda tiek saņemta virtuāli, bezpersoniski un šeit arī rodas problēmas. Pieļauju, ka daudzi ir eksperimentējuši, vienu mēnesi atsakoties no kartes izmantošanas un par pirkumiem norēķinoties tikai skaidrā naudā. Ja neesat, tad noteikti pamēģiniet, jo sajūta, kasierei iedodot reālu banknoti, ir pilnīgi savādāka nekā pasniedzot plastikāta karti. Jūs atklāsiet, ka šajā mēnesī iztērējat nedaudz mazāk, pirkumus veicat pārdomātāk un finanšu disciplīna kopumā ir uzlabojusies.

Aizņemoties virtuāli mēs neredzam skaidru naudu, izmainās tikai cipari mūsu kontā. Nauda ātri tiek iztērēta, taču vēlme to atdot ir ļoti minimāla, jo nav bijusi fiziska saskare ar pašu naudas iegūšanas procesu. Ar šo problēmu ir grūti cīnīties un vienīgā izeja ir sevi piespiest atdot savlaicīgi, jo procenti un soda naudas ir ļoti augstas un ir galvenais šī biznesa novirziena uzņēmēju peļņas avots. Aizdevums internetā var palīdzēt reizēs, kad tas ir ļoti nepieciešams, bet esiet apdomīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.