Ātrā kredīta procenti un gada procentu likme

By | 15 decembris, 2011

 Ātrā kredīta procentu likmes

Ātrais aizdevums  ir ātra, ērta, bet ļoti dārga izvēle gadījumos, kad tas nav Tavs pirmais kredīts, jo tikai par pirmo kredītu nav jāmaksā komisijas maksa un līgumā noteiktajā termiņā vari atdot tieši tik, cik aizņēmies. Lai arī likmes var atšķirties, tomēr kopumā vidējā procentu likme variē robežās no 10 līdz 25 procentiem. Salīdzinoši kredītkaršu likmes parasti ir 20 līdz 30 procenti gadā un ilgtermiņā ir daudz izdevīgāks risinājums nekā ātrie kredīti.

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” type=”big” color=”green”] salīdzināt visus AIZDEVUMUS[/button]
Tomēr jāņem arī vērā, ka, lai saņemtu kredītkarti irjāspēj izpildīt virkni nosacījumu (noteikts algas lielums, nelielas saistības), savukārt, lai iegūtu ātro kredītu ir vajadzīgs tikai bankas konts, mobilā telefona numurs un pārliecība, ka tas tiešām ir nepieciešams.

Desmit, divdesmit procenti mēnesī neliekas daudz, ja runa ir par mazām summām (piemēram, 200 Ls), taču, ja aplūkojam to absolūtās vienībās, tad tas ir daudz. Svarīgi paturēt prātā, ka lielākās problēmas parasti rada tieši kredītmaksājuma nokavēšana, jo soda sankcijas (var pārsniegt 1% dienā) pavisam viegli var pāraugt paša kredīta apmēru, tomēr tas tā notiek tikai īpašos gadījumos, kad aizņēmējs neliekas ne zinis par savām saistībām.

Uzskatāms piemērs – iedomājies, ja Tu būtu kreditors, kas var daudzkāršot savu peļņu ar soda naudām, vai Tu to vienmēr izmantotu? Ja vēlies atbildēt, jā, tad vēl nedaudz velti laiku pārdomām.  Kas ir labāks risinājums ilgtermiņā, vai uzturēt govi gadiem, slaukt pienu, siet sieru vai vienkārši nocirst tai kāju un pāris nedēļas ēst tikai gaļu? Ātrie kreditori vēlas pienu, sieru, kefīru un biezpienu, tieši tādēļ viņu interesēs ir saglabāt pastāvīgu ienākumu plūsmu no klientiem, kas atgriežas atkārtoti.

 [button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” color=”green” newwindow=”yes”] salīdzināt aizdevumus[/button]

Ātrā kredīta izsniedzējiem ir ilgtermiņa intereses un viņi ir ieinteresēti, lai Tu pie viņiem atgriezies, tādēļ pieaugošas konkurences apstākļos uzņēmumi ir kļuvuši daudz pretimnākoši. No otras puses, viss ir atkarīgs no uzņēmuma realizētās politikas un, ja mērķis ir maksimizēt peļņu, tad jebkādu kavējumu gadījumā soda procenti tiks sarēķināti pēc pilnas programmas.  Agrāk tas notika nekontrolēti, taču kopš 2011. gada 1. novembra, kad tika ieviesta šo uzņēmumu licencēšana tirgus ir kļuvis nedaudz civilizētāks un procentu, soda naudu apmērs arī ir samazinājies.

Gada procentu likme

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Par patērētāju kreditēšanu “gada procentu likme ir “kredīta kopējās izmaksas patērētājam, izteiktas gada procentos no patērētājam piešķirtās kredīta kopējās summas, iekļaujot izmaksas..” (iesakām pirms kredīta ņemšanas obligāti izlasīt šos noteikumus) un rakstu Ātrais kredīts – likumīga līguma priekšnoteikumi.

Ātrā kredīta gada procentu likmei ir jābūt norādītai līgumā, ja tas tā nav Tev paveras divas iespējas – (1) meklēt citu kreditoru, kas ievēro likuma prasības un procentu likmi norāda vai (2) izlikties, ka neko par to nezini un paņemt kredītu ar cerību, ka līgums nav likumīgs un varēsi maksāt tikai Civillikumā noteiktos likumiskos procentus (6% gadā), tomēr neiesakām paļauties uz Latvijas tiesu sistēmas godaprātu un labāk uzreiz izvēlēties citu kreditoru. Pat, ja Tev tiešām ir taisnība, vai ir vērts sliktākajā gadījumā gadiem staigāt pa tiesām un kauties ar tiesu izpildītājiem, kuriem kreditors varētu nodot savas tiesības piedzīt parādu?

Nekvalitatīvs, kredīta ņēmējam vienpusēji neizdevīgs līgums uzreiz liecina par to, ka (1) kreditors ir izspiedējs un peļņas dēļ varētu būt gatavs pārdot savu māti, (2) nav profesionāls un vēlāk var censties labot savas kļūdas uz Tava rēķina.

Kopsavilkums

Pirms ņemt kredītu noskaidro savas tiesības un izvērtē potenciālās sekas, ja nevarēsi kredītu atdot. Ātrais kredīts ir patērētājam viens no finansiāli neizdevīgākajiem risinājumiem (vidēji 10% mēnesī, bet var būt arī vairāk), taču tas vienlaikus ir arī ātrs, ērts un izdevīgs risinājums, ja zini, ka naudu varēsi atdot savlaicīgi.
Pirms noslēgt līgumu obligāti pārbaudi vai tajā ir ierakstīta gada procenta likme un iekļauti visi raksta augšā ievietotajos resursos noteiktie punkti. Gadījumā, ja gada procentu likme nav iekļauta un kreditors neatstāj pārliecinošu iespēju meklē citu risinājumu, lai vēlāk pašam nav jānožēlo.
[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” color=”green” newwindow=”yes”] salīdzināt aizdevumus[/button]