Kredīts internetā

By | 22 decembris, 2011

Ātrais kredīts internetā

Ātrais kredīts  jeb  īstermiņa aizdevums  Latvijā ir samērā jauna parādība, taču pasaulē tas tiek realizēts jau krietni senāk. “Payday loan” (aizdevums līdz algai) būtība ir izsniegt klientam nelielu naudas daudzumu (līdz pāris simtiem latu) bez jebkādas materiālas ķīlas vai galvotāja. Taču, ņemot šo aizdevumu, ir jārēķinās, ka ķīla, lai arī ne materiāla ir pavisam reāla – parakstīta vai elektroniski apstiprināta vienošanās par aizdevuma, kā arī papildus izmaksu, procentu maksājumu un potenciālo soda naudu atmaksu.

Neskatoties uz interneta attīstību daudzās vietās, piemēram, ASV ātrais kredīts klientam tiek izsniegts ierodoties personīgi pie kreditora, kur var saņemt čeku par noteiktu summu apmaiņā pret savu čeku ar procentiem (izmaksas termiņš pēc algas saņemšanas datuma). Gadījumā, ja kreditors atklāj, ka summa algas dienā nav pietiekama tiek aprēķināti papildus komisijas maksa un soda procenti. Tomēr pat ASV, līdz ar elektronisko sakaru iespēju attīstību aizvien vairāk mazie aizdevumi tiek izsniegti internetā.

Bezpersoniski, ātri, vienkārši, vilinoši

Kredīta saņemšana internetā ir ērta un vienkārša, iespējams, pat pārāk vienkārša, kas ļauj cilvēkiem pakļauties arī mirkļa iegribām un aizņemties līdz galam neizvērtējot potenciālās sekas. Viss, kas nepieciešams ir bankas konts (internetbanka pirmajā reizē), mobilā telefona numurs un personīgie dati. Naudu atsevišķos gadījumos var saņemt pat 15 minūšu laikā, bet lielākoties tas aizņem vismaz pāris stundas, atsevišķos gadījumos arī nedaudz ilgāk.

Kas aizņemās internetā?

Neskatoties uz ātro kredītu ņēmēju demogrāfiskajām, dzimuma vai ienākumu līmeņa atšķirībām tos visus, lielākoties, vieno nespēja plānot savu personīgo budžetu un veidot finanšu “drošības spilvenu”. Protams, katra situācija ir individuāla un neparedzētās situācijās (slimība, slimnīca, tuvinieka nāve) šis aizdevuma veids var būt vienīgā iespēja, tomēr, lielākoties no aizņemšanās būtu iespējams izvairīties vienkārši rūpīgāk plānojot. Gadījumā, ja vienmēr pietrūkst nauda pamatvajadzībām un, lai “izvilktu līdz algai” tiek ņemts ātrais kredīts to var dēvēt tikai un vienīgi par nesaprātīgu rīcību. Procentu maksājumi turpmāk samazinās jau tā nelielos ienākumus un, nespējot atdot pamatsummu, būsiet spiesti regulāri barot svešu muti. Ja gadīsies kāda kavēšanās soda procentu maksājumi pieaugs vēl vairāk un naudas daudzums jūsu kontā samazināsies vēl vairāk.

Kredīts internetā bez komisijas maksas un procentiem – labā ziņa

Ja kredīts tomēr ir nepieciešams un nav citu variantu kā atrisināt pagaidu finanšu grūtības, iesakam ņemt aizdevumu no tiem, kas neprasa komisijas maksu par pirmo aizdevumu. Tādējādi būs jāatdod tikai tik, cik aizņēmāties. Izšķiroši svarīgi ir to darīt noteiktajā termiņā, pretējā gadījumā tas vairs nav izdevīgi un labāk nedēļ pārtikt tikai no kartupeļiem. Jāņem vērā, ka kredītu bez maksas (pāris simti latu) izsniedz tikai pirmajā reizē, tādēļ, ja kredīts nepieciešams atkārtoti, to labāk ņemt pie cita aizdevēja.

Lai pieņemtu pārdomātu lēmumu, aplūkojiet ātro kredītu salīdzinājumu