Ātrais kredīts internetā – meli un patiesība

By | 7 decembris, 2011

Par ātrajiem kredītiem internetā ir izplatīti daudz un dažādi meli, puspatiesības un nepilnīga informācija, kas attur cilvēkus no to izmantošanas. Aplūkosim, kas aiz tā visa slēpjas un atzīmēsim atbildi ar M (meli) vai P (patiesība).

1. Ātrais kredīts internetā – milzīgi kredītprocenti garantēti
Pieaugot konkurencei un sakārtojoties likumdošanai, šobrīd vairāki kreditori piedāvā pirmo kredītu bez komisijas maksas (jāatdod tik, cik aizņēmies, bet noteikti apstiprinātajā termiņā).
Komisijas maksa otrajam aizņēmumam un pie pārējiem kreditoriem, kas nepiedāvā šādu piedāvājumu ir vidēji 10% mēnesī. Tas ir daudz, bet par ātrumu ir jāmaksā. Agrāk šī joma bija ļoti neregulēta un procenti varēja būt daudz augstāki. 
[Vērtējums – P] Sevišķi pie noteikuma, ja 1 kredīts nav bez maksas un tas netiek atmaksāts savlaicīgi.

2. Ātrais aizdevums – “iekļūšu melnajā sarakstā”
Iekļūt melnajā sarakstā jeb sabojāt kredītvēsturi var pie noteikuma, ja kredītu neatmaksā un lieta nonāk pie tiesu izpildītājiem. Tādējādi ieklūšana vai neiekļūšana ir atkarība no katra paša rīcības. Atmaksājot kredītu noteiktajā termiņā vai sarunājoties ar aizdevējiem šāds variants ir maz ticams, bet nav izslēdzams.
[Vērtējums – P/M]

3. Ātrais kredīts internetā – ātrākais variants kā dabūt aizdevumu
Viennozīmīgi. Ja nav nekāda aizķeršanās un pieteikums tiek nosūtīts laikā, kad uzņēmumam ir oficiālais darba laiks, vai arī Tu esi pārbaudīts klients, kas prasa atkārtotu aizdevumu, Tu vari saņemt kredītu pat 20 minūšu laikā.
[Vērtējums – P]

4. Ātrais aizdevums ir labāks kā lombards
Labāks vai sliktāks ir subjektīvs vērtējums un nav novērtējams. Lombardā vajag ķīlu (tv, dvd, dārglietas, mobilo telefonu), ātrajam kredītam internetā nevajag.  
[Vērtējums – N/A]

5. Ātrais kredīts internetā – kreditoru un tiesu izpildītāju ienesīgākais peļņas avots
Nebanku kreditoriem detalizēta informācija par klientu daudzumu un peļņas rādītājiem pirmo reizi būs jāiesniedz 2013. gada pavasarī, taču jau tagad ir skaidrs, ka uzņēmumu peļņas rādītāji ir ļoti labi, sevišķi nozares līderiem. Katru gadu par licenci ir jāmaksā 50`000 Ls, pamatkapitālam ir jābūt vismaz 300`000 Ls. Nav slikti vai ne, bet precīzi skaitļi mums nav, tādēļ varam tikai spekulēt.

Attiecībā uz tiesu izpildītājiem, ir vērts ielūkoties viņu mājaslapā lzti.lv un aplūkot, kādi kreditori mēģina pārdot klientu īpašumus izsolē. Vadošie nepašaubāmi ir lielās bankas, jo to izsniegto kredītu daudzums bija daudz lielāks, taču sarakstā dažreiz pavīd arī daži ātro aizdevumu izsniedzēji. Ko darīt, lai tur nenokļūtu? Atmaksāt aizdevumu savlaicīgi, ja ir grūtības runāt un atrast kompromisu.
[Vērtējums – P]

6. Ātrais kredīts – vieglākais risinājums, lai saņemtu nelielu aizdevumu līdz algai
Viennozīmīgi, tas ir viens no vienkāršākajiem variantiem, vēl var aizņemties no draugiem, radiem, bet aizņemoties internetā var izvairīties no neveiklas sarunas. No otras puses, ir vērts arī stiprināt raksturu un būt drosmīgam, nebaidīties runāt ar sev tuviem cilvēkiem. Vai attiecības var tikt sabojātas, ja naudu neatdosiet. Arī viennozīmīgi.
[Vērtējums – P]

Noteikti ir vēl arī daudzi citi kritēriji pēc kuriem vērtēt, šis saraksts nav visaptverošs. Ierakstiet komentāros, varam papildināt.