Ātrais kredīts un kā izvairīties no krāpniekiem

By | 8 decembris, 2011
Lord Kwaz /Foter

Ātrais kredīts ir viens no ātrākajiem vai pat visātrākais risinājums kā tikt pie naudas, taču ir svarīgi ievērot piesardzības pasākumus, lai neiekristu krāpnieku nagos.  Raksta turpinājumā apskatīsim, kā to izdarīt.

1. Noskaidro vai kreditors ir reģistrējis savu darbību/saņēmis licenci?
Vērts aplūkot visu Latvijas licencēto nebanku kreditoru sarakstu. Šobrīd licenci saņēmuši gandrīz 50 kreditori (pirms licencēšanas sistēmas ieviešanas tirgū darbojās vairāki simti spēlētāju) un šiem uzņēmumiem ir likumīgas tiesības piedāvāt privātpersonām nelielus aizdevumus.

2. Ievāc informāciju no draugiem, radiem, paziņām
Šis punkts ir izšķiroši svarīgs, jo var dot informāciju par reāliem sadarbības piemēriem – cik ātri var saņemt kredītu, vai aizdevējs ir atsaucīgs un mēģina cilvēcīgi rast kompromisu, ja radušās grūtības vai arī uzreiz sāk draudēt ar kosmiskiem soda procentiem. Tomēr jāņem vērā, ka aizdevējam obligāti ir jābūt licencētam, pretējā gadījumā Tev nebūs nekāda aizsardzības. (Izņēmums – visas bankas arī var izsniegt kredītus).

3. Meklē informāciju par aizdevējiem internetā
Likumīgajiem aizdevējiem, kas nodarbojas ar ātro kredītu izsniegšanu internetā nav ko slēpt, gluži pretēji, viņiem būs izveidota sava tīmekļa viene, kurā būs plašāka informācija par viņiem. Papildus tam pameklē citus viedokļus komentāros, forumos, atsauksmēs, tomēr vienmēr kritiski izvērtē tajos pausto viedokli. Anonimitāte ir laba lieta, taču vienlaikus ļauj paust arī nepatiesus apgalvojumus bez jebkādām tautstāmām sekām.  Komentāru autori var būt arī uzņēmuma konkurenti vai paši uzņēmumi, kas cenšas reklamēt savu preci. Ja kaut ko slavē pārāk daudz,tad ļoti ticams, ka tas nebūs patiess.  . Esi piesardzīgs, jo, ja gadīsies kļūdas pašam par tām būs jāatbild.

4. NEKAD neaizņemies no nezināmiem labvēļiem
Dažādos sludinājumu portālos viegli var atrast potenciālos labvēļus, kas sola aizdot naudu, pat lielas naudas summas. Procentu maksājumi šajos gadījumos viemēr ir augsti (pat 20% mēnesī) un soda procenti vēl daudz augstāki. Būsim godīgi, pastāv ļoti liela iespēja, ka šie aizdevēji ir vienkārši bandīti, kas, lai atgūtu savu naudu, kā arī procentus nekautrēsies izmantot iebiedēšanu, draudus un fizisku izrēķināšanos. Pieredze liecina, ka aizņemoties naudu no šādām personām jāmaksā būs vismaz 10x (labākajā gadījumā), bet pastāv iespēja, ka visu atlikušo dzīvi (ja to vēl tā varēs nosaukt).

Labā ziņa – lai nodrošinātu savu lasītāju ērtības, portāla redakcija ir apkopjusi nelielu sarakstu ar uzticamākajiem un izdevīgākajiem kreditoriem, no kuriem daži pat piedāvā saņemt pirmo aizdevumu bez komisijas maksas (ja piedāvājums liekas piemērots, spiediet uz kreditora nosaukuma).