Ātrais kredīts no 18 gadu vecuma

By | 25 jūnijs, 2012

Ātrais kredīts ir pieejams no 18 gadu vecuma. Līdzīgi kā iespēja iegūt autovadītāja tiesības, iegādāties alkoholu tā arī finanšu jomā pilngadības sasniegšana rada jaunas iespējas un naudas aizņemšanās ir tikai viena no šādām iespējām. Vairums uzņēmumu neuzticas tik jauniem cilvēkiem, jo uzskata, ka tie vēl nav gatavi pilnībā atbildēt par savu rīcību, turklāt arī maksātspēja absolūti lielākajai daļai jauniešu šādā vecumā ir samērā vāja.

Neskatoties uz to, Latvijā ir trīs uzņēmumi – GreenCredit, SmsCredit un Credit24, kas vēlas dibināt ilgtermiņa attiecības un piedāvā saņemt ātro kredītu, turklāt bez komisijas maksas, bez galvotāja un bez ķīlas. Gadījumā, ja esiet vecāks par 18 gadiem, jums paveras krietni plašākas iespējas, kas detalizētāk atspoguļotas kredītu salīdzinātājā.

1. variants – Credit24 ātrais kredīts

Credit24 piedāvā jauniešiem no 18 līdz 20 gadu vecumam pirmajā reizē aizņemties krietni lielākas summas nekā vairums aizdevēju. Tiesa, vienmēr jāņem vērā, ka, palielinoties aizdevuma termiņam, palielinās summa, ko atmaksāsiet kreditoram.

Lai saņemtu kredītu jums ir (1) jāreģistrējas aizdevēja mājas lapā, (2) jānorāda nepieciešamā summa, (3) jāpārskaita 1 santīms uz kreditora kontu (tas ļaus verificēt jūsu personību un pārbaudīt kredītvēsturi), (3) pozitīva lēmuma gadījumā nauda kontā tiks ieskaitīta aptuveni 20 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka jūsu konts ir kādā no populārākajām Latvijas komercbankām. Pretējā gadījumā var nākties gaidīt pat līdz vienai dienai un tas ir saistīts ar starpbanku maksājumu īpatnībām.

Svarīgi ņemt vērā, ka lai naudu reāli saņemtu jums ir nepieciešams bankas konts un mobilā telefona pieslēgums (būs vajadzīgs reģistrācijas procesā).

2. variants – SMS Credit ātrais kredīts

Latvijā populārākais kreditors – SMSCredit izsniedz naudu līdz 200 Ls (termiņš 30 dienas), turklāt pirmajā reizē bez komisijas maksas. Naudas saņemšanas procedūra ir tieši tā pati, kas aprakstīta pirmajā gadījumā, taču ir kāda būtiska nianse – nedrīkst būt iepriekš kavēti kredītmaksājumi, bet, ja tādi ir bijuši, tiem ir  jābūt nokārtotiem.

SMSCredit regulāri veic ļoti lielas reklāmas kampaņas, tādēļ daudziem tas ir kreditors Nr.1, taču jāņem vērā, ka pirmais kredīts bez maksas ir tikai pirmajā reizē un, ja iepriekš jau esat izmantojuši šī uzņēmuma pakalpojumus, tad apsveriet citas alternatīvas.

Vai kredīta atmaksas termiņu ir iespējams pagarināt?

Uzreiz jāsaka, ka tas nav vēlams, taču, ja tāda vajadzība ir radusies to ir iespējams izdarīt, tiesa tas ir maksas pakalpojums, vidēji 12,5 – 30 procenti par kredīta pagarināšanu uz vienu mēnesi. Izšķiroši svarīgi šādā situācijā ir atmaksāt naudu maksimāli ātri, pretējā gadījumā varat nonākt situācijā, kad katru mēnesi barojat svešas mutes, bet kredīta pamatsumma nemazinās. Sevišķi būtiski tas ir tad, ja ir sanācis aizņemties lielāka apjoma kredītu vai vairākus mazus kredītus, kas kopā veido lielas summas.

No otras puses, iekļūt parādnieku sarakstā ar ātro kredītu ir krietni labāk nekā paņemt hipotekāro kredītu pārdesmit līdz simts tūkstošu eiro apmērā un pēc tam mēģināt to atmaksāt turpmākos 10 – 40 gadus. Ja sanākt kļūdīties un lieta nonāk līdz tiesai, tad tā būtu rūgta, bet vērtīga mācība, taču no tās ir iespējams izvairīties rūpīgi plānojot savas finanses un ievērojot zināmu disciplīnu.

Lai, ko jūs arī izvēlētos, rīkojieties apdomīgi un izvērtējiet rūpīgi savas iespējas atmaksāt. Ātrais kredīts no 18 gadu vecuma ir vilinoša iespēja, taču tā nav piemērota katram jaunietim. Ja vēlaties aplūkot vairākas naudas saņemšanas opcijas, ieskatieties mūsu sagatavotajā kredītu salīdzinātājā, kurā uzņēmumu piedāvājumi analizēti pēc svarīgākajiem kritērijiem.