Ātrie naudas aizdevumi internetā bez ķīlas

By | 26 jūnijs, 2012

Vai ir iespējami naudas aizdevumi, kurus iespējams saņemt mazāk kā 20 minūtēs internetā, turklāt bez ķīlas? Tas ir iespējams, turklāt vēl bez galvotāja un komisijas maksas. Izklausās vilinoši, taču, protams, pirms aizņemšanās ir jāņem vērā vairākas nianses

1. Naudas aizdevumi ir dažādi

Šobrīd Latvijā naudas aizdevumus internetā piedāvā gandrīz 50 uzņēmumi, no kuriem daļa ir lombardi vai līzinga sabiedrības un vēl daļa piedāvā aizdot naudu internetā. Lai arī vispārējie kritēriji ir samērā līdzīgi, tomēr katrs uzņēmums piemēro atšķirīgus kritērijus un noteikumus, kam no klienta perspektīvas ir ļoti liela nozīme (detalizētu salīdzinājumu, skat. aizdevumu salīdzināšanas tabulā).

 

Svarīgākie kritēriji ir komisijas maksa par aizdevuma izsniegšanu (vairāki uzņēmumi piedāvā pirmo aizdevumu bez komisijas maksas) un maksa par aizdevuma līguma darbības termiņa pagarināšanu (maksas pakalpojums). Tikai retais kreditors piedāvā pirmajā reizē internetā aizdot summu, kas pārsniedz 200 latus un gadījumos, kad tas notiek ķīla tomēr tiek prasīta.

Labā ziņa – naudu iespējams uz laiku līdz 30 vai pat 45 dienām un, ja to atmaksāsiet savlacīgi nebūs papildus jāmaksā pilnīgi nekas (0% komisijas maksa). Ja vēlēsieties ņemt otru aizdevumu tajā pašā uzņēmumā jums tiks piemērota standarta komisijas maksa, tādējādi var noprast, ka šis piedāvājums ir spēkā tikai tādēļ, lai pievilinātu jaunus klientus. Tas nav slikti, jo pat, ja plānojat aizņemties tikai vienu reizi, varat izmantot šo kreditoru vēlmi sev par labu.

Teorētiski maksimālā summa,  ko Latvijā iespējams aizņemties, neizejot no dzīvokļa ir 7000 latu. Pieteikšanās naudai notiek virtuāli, savukārt pozitīva lēmuma gadījumā jūs varat pieprasīt, lai līgumu piegādā kurjers uz mājām. Ieinteresējām? Atbilde rodama portāla pirmajā lapā, taču, ja tiešām vēlaties reāli aizņemties tik lielu naudas summu rūpīgi izpētiet arī visu banku piedāvājumus. Vairumā gadījumā banku procentu likmes ir krietni zemākas nekā naudas aizdevumiem internetā.

2. Naudas aizdevumu saņemšanas procedūra

Interneta vides galvenie plusi ir komunikācijas ātrums un ērtums. Tādējādi arī naudas aizdevumi ir pieejami ļoti vienkārši un ātri. Viss, kas nepieciešams ir izpildīt trīs vienkāršus soļus – (1) salīdzināt piedāvājumus (skat. linku raksta sākumā); (2) reģistrēties izvēlētā aizdevēja mājas lapā, (3) norādīt vēlamo summu un pārskaitīt vienu santīmu (verificēsiet savu personību un īpašumtiesības konkrētajam bankas kontam), (4) gaidiet naudu kontā. Pozitīva lēmuma gadījumā nauda kontā tiek ieskaitīta vidēji 10 – 30 minūšu laikā, taču, protams, ir iespējama aizkavēšanās līdz pat 1 dienai, kas saistīts ar bankas savstarpējo norēķinu īpatnībām.

3. Kas jāņem vērā pirms aizņemšanās?

Naudas aizdevumi internetā nav dāvana un uzņēmumu galvenā interese ir peļņas gūšana īstermiņā vai vēl labāk ilgtermiņā. Komisijas maksa par aizdevuma pagarināšanu ir vidēji 12,5 līdz 30 procenti mēnesī. Soda sankcijas var pārsniegt pat 1% dienā no neatmaksātās summas, tādēļ ir vērts piedomāt un savas saistības kārtot savlaicīgi.

Disciplīna un plānošana būs jūsu draugs, ja vēlēsieties naudu atmaksāt līguma noteiktajā termiņā. Esiet saprātīgi un nepārspīlējiet savas iespējas atlicināt nepieciešamo summu. Pirms aizņemties veiciet rūpīgu plānošanu.

Kādās situācijās izmantot naudas aizdevumu?

Situācijās mēdz būt dažādas, taču pats svarīgākais ir neuztvert šo finanšu pakalpojumu kā ikdienišķu parādību. Tas ir līdzīgi kā taksometrs, ikdienā ar to pārvietojas tikai tad, ja ļoti nepieciešams vai, ja par to maksā citi. Aizdevumi internetā ir noderīgi situācijās, kad nauda ir nepieciešama steidzami, nav citas alternatīvas un maksājuma veikšana maksā vairāk nekā atlikšana. Dažiem šāda situācija ir ilgi gaidīts pirkums, došanās ceļojumā, slimība, salūzis auto vai gluži vienkārši vajadzīga nauda ēšanai lai iztiktu līdz nākamajai algai. Uzņemieties atbildību par savu rīcību, šī ir jūsu dzīve, dzīvojiet to.