Aizdevums

Aizdevums ļauj izmantot citu naudu savu mērķu vai ieceru realizācijai, t.sk., izmantojot AKCIJAS piedāvājumu un aizņemoties naudu uz 0% mēnesī. Tagad katrs var pavisam vienkārši salīdzināt un uzzināt, kurš ir visizdevīgākais aizdevums, turklāt no klienta, nevis no uzņēmuma interešu viedokļa. Naudu iespējams saņemt ~20 minūšu laikā pēc reģistrācijas, turklāt bez galvotāja, bez ķīlas un liekas papīru kārtošanas. Piesakies internetā, apstiprini savu personību un gaidi naudu kontā. Vienkārši.

REKLĀMA

ViaSMS – 150Ls/30dienas/bez maksas
Ferratum – 100Ls/30 dienas/komisijas maksa 0%
OpenCredit – 200Ls/30 dienas/0% komisija

REKLĀMA

Pirmais aizdevums bez maksas

Ņemot vērā šī jautājuma īpašo nozīmi, nedaudz aplūkosim, ko reāli nozīmē “pirmais aizdevums bez maksas”. Šādu iespēju mūsdienās piedāvā vairāki uzņēmumi, taču katrs no šiem piedāvājumiem ir atšķirīgs pēc vairākiem faktoriem, t.sk. (1) aizdevuma izsniegšanas termiņa, (2) finansējuma apmēra, (3) procentu likmēm, (4) naudas saņemšanas ātruma.

Tradicionāli aizdevēji internetā piedāvā izsniegt naudu(100 Ls- 200 Ls) uz laiku līdz 30 dienām, savukārt bankas, bieži vien, izsniedz pat vairākus tūkstošus uz laiku līdz pieciem vai desmit gadiem. Jāņem vērā, ka banku kritēriji naudas aizdošanai ir krietni stingrāki nekā tiem, ko piedāvā ātrie aizdevumi un tas ir saprotami, jo arī summas ir krietni lielākas. Piemēram, BigBank izsniedz līdz pat 7000 Ls uz laiku līdz 10 gadiem un atšķirībā no vairuma banku ļauj pieteikties aizdevumam internetā. Tādējādi pat, ja pieteikums tiks noraidīts būsiet ietaupījuši sev lieku iešanu uz filiāli. Turklāt pozitīva lēmuma gadījumā, iespējams parakstīt līgumu mājās (to atved kurjers). Tiesa, ja ir vajadzīgs lielāks naudas daudzums, tad vienmēr ir vērts apzināt vairākus variantus.

Procentu likmes ātriem aizdevumiem variē robežās no 10 līdz 26 procentiem mēnesī. Izņēmums – pirmais aizdevums, ko iespējams saņemt ar 0% komisijas likmi uz laiku līdz 30 dienām. Salīdzinoši BigBank aizdevumam procentu likmes sākas no aptuveni 25 procentiem gadā. Tradicionāli ātrajiem aizdevumiem līguma darbības termiņš ir 30 dienas un, ja naudu nav iespējams atmaksāt līgumā noteiktajā termiņā ir jāmaksā par tā pagarināšanu (12,5% – 30% mēnesī). Summa nav maza, tādēļ vienmēr ir vērts censties nokārtot saistības savlaicīgi.

Reģistrējoties aizdevēja mājas lapā nauda kontā tiks ieskaitīta aptuveni 20 minūtes pēc pieteikuma apstiprināšanas. Šis laiks var būt būtiski ilgāks gadījumos, kad klientam un aizdevējam nav konts vienā un tajā pašā bankā (rets gadījums). Savukārt bankas, t.sk. arī BigBank naudu izsniedz aptuveni 2 – 4 dienas pēc pieteikuma apstiprināšanas. No vienas puses tas ir saistīts ar starpbanku maksājumu īpatnībām, no otras puses ar stingrāku likumdošanu, kas nosaka nepieciešamību pēc papildus dokumentu kārtošanas.

Kopsavilkums – pirmais aizdevums-lv ir pieejams bez maksas, ja summa nepārsniedz noteiktus griestus (200 Ls) un izpilda savas saistības noteiktajā termiņā. Pretējā gadījumā darījums vairs nevar tikt uzskatīts par bez maksas.

Kādās situācijās izvēlēties aizdevumu?

Katrs gadījums ir individuāls, taču tos visus vieno nepieciešamība pēc papildus finanšu līdzekļiem. Vienmēr ir vērts pārdomāt, vai es varu iztikt bez lietas vai pakalpojuma, ko vēlos iegādāties, vai varu pagaidīt līdz nākamajai algai vai citu ienākumu saņemšanas. Tāpat jāizsver plusi un mīnusi, kas izriet no viena vai otra lēmuma. Piemēram, ja jūs paņemat aizdevumu 150 Ls apmērā uz 20 dienām un iegādājaties ilgi kārotu priekšmetu, kam tobrīd ir 60% atlaide vai salabojat auto, lai tiktu uz darbu, turklāt paspējat naudu atdod līgumā noteiktajā termiņā būsiet ieguvējs. Savukārt, ja aizņemsieties bez skaidra plāna kā naudu atmaksāt vai izlietosiet to bezjēdzīgi, tad arī šāda rīcība varēs tikt uzskatīta par nesaprātīgu un nebūtu atbalstāma.

Otrais aizdevums  var būt izdevīgs

Maldīgi būtu pieņemt, ka ātrie aizdevumi bez komisijas maksas ir pieejams tikai vienu reizi dzīvē. Tā tas nav. Šādu iespēju piedāvā vairāki uzņēmumi (5 gb.). Tādējādi, ja aizņemties nepieciešams atkārtoti, izvēlieties citu uzņēmumu, nevis to pašu, ko pirmajā reizē. Nav jēga maksāt par pakalpojumu, ja to var nedarīt? Ir tikai viens noteikums, kad  tiešām ir jēga piemaksāt par ātrumu – nauda nepieciešama ārkārtīgi steidzami un katrai minūtei ir nozīme. Aizņemoties otro reizi pie tā paša uzņēmuma, pietiek pat ar sms nosūtīšanu un nauda jau tiek ieskaitīta jūsu kontā, savukārt izvēloties citu uzņēmumu ir jāveic visa reģistrācijas procedūra pa jaunam.

Šobrīd Latvijā  ir reģistrējušies aptuveni 50 nebanku kreditori (skat. sarakstu), no kuriem daļa ir lombardi vai līzinga kompānijas. Uzzināt, kurš izdevīgāks iespējams aplūkojot aizdevumu salīdzinātāju. Neviens gan nevar noliegt, ka vislabāk ir vispār neaizņemties, jo aizdevums nav brālis un būs jāatmaksā jebkurā gadījumā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Atrsaizdevums.lv izmantošana ir bezmaksas nekomerciālām vajadzībām. Mēs esam neatkarīgi, jo nepiederam nevienam aizdevējam. Informācija tiek atjaunota regulāri, bet, ja atradi kādu kļūdu, lūdzu atraksti mums.

Kontakti|Par mums|Privātums|Saistību atruna|