Aizdevums LV – Ietaupi līdz 250 Ls (0% aizdevums)

By | 20 jūlijs, 2012

Aizdevums Latvijā

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam no 18 gadu vecuma ir pieejams aizdevums, kas ļauj internetā papildināt savu kontu aptuveni 15 – 20 minūšu laikā, turklāt ir vairākas iespējas saņemt pirmo kredītu bez komisijas maksas (0%) un jebkādām citām slēptām izmaksām. Tiesa, kredīts tiek izsniegts tikai uz laiku līdz 30 dienām un, ja nauda netiek atgriezta līgumā noteiktajā termiņā, ir jāmaksā par aizdevuma pagarināšanu. Minimālā maksa šādā gadījumā ir 12,5%, taču tā var sasniegt arī 30% un vairāk. Šī iemesla dēļ pirms atbildīga lēmuma pieņemšanas, vienmēr ir vērts salīdzināt, kurš aizdevums-lv ir izdevīgākais.

REKLĀMA

 

Aizņēmums līdz 15000 eur

SohoCredit – 300 eur (0% pirmajā reizē uz 30 dienām)

REKLĀMA

Atkarībā no nepieciešamā kredīta apjoma, naudas izteiksmē atšķirība var būt pat 10 – 250 lati. Raksta turpinājumā aplūkosim, (1) kas ir aizdevums-lv, (2) kādi ir priekšnoteikumi aizdevuma saņemšanai? (3) kā saņemt aizdevumu?  (3) kredīta izvēles riski (t.sk. maksimālās soda sankcijas), (4) kā pareizi atmaksāt kredītu?  (4) alternatīvas aizdevumiem internetā.

1. Kas ir aizdevums-lv?

Aizdevums Latvijā nozīmē iespēju aizņemties finanšu līdzekļus savu mērķu vai ieceru realizācijai. Ar šo terminu pēdējo gadu laikā parasti tiek saprasti tieši ātrie aizdevumi internetā, kas ļauj saņemt naudu mazāk kā vienas stundas laikā, parasti līdz 20 minūtēm, pie nosacījuma, ka nav notikuši sakaru bojājumi un klientam konts ir kādā no Latvijas komercbankām, nevis eksotiskā ārvalstu bankā.

2.) Priekšnoteikumi aizdevuma saņemšanai

Lai saņemtu kredītu internetā, klientam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, kā arī vienlaikus ir jābūt spējīgam pierādīt regulārus ikmēneša ienākumus (bankas konta izraksts). Uz šo punktu aizdevēji skatās samērā strikti, jo tikai tad, ja klientam ir ienākumi, kreditors var cerēt uz savu līdzekļu atgūšanu un peļņu.

Papildus tam absolūti lielākā daļa aizdevēju prasa tīru kredītvēsturi, t.i. klientam nedrīkst būt kavētas kredītsaistības vai arī tām ir jābūt atrisinātām. Ja kredītsaistību pārkāpums ir bijis sen, neliels un ir ticis atrisināts, jums būs iespēja saņemt aizdevumu, taču, iespējams, ar augstāku procentu likmi nekā pārējiem klientiem. Cilvēkiem, kas līdz šim nekad nav aizņēmušies kredītvēsture ir tukša, t.i. informācija par viņu paradumiem un spējām pildīt līguma saistības ir nepilnīga. Šādās situācijās aizdevēji piemēro labticības principu un naudu aizdod un vienlaikus rūpīgi izvērtē ikmēneša ienākumus.

Jau norādījām, ka slikta kredītvēsture ir būtisks šķērslis, lai tiktu saņemts aizdevums-lv, taču praksē ir iespējams saņemt arī kredītu ar negatīvu kredītvēsturi internetā, sevišķi, ja esiet ar mieru saņemt kredītu pret ķīlu. Pret nodrošinājumu (nekustamais īpašums, auto) ir iespējams saņemt aizdevumu pat vairāku tūkstošu latu apmērā, taču ne visiem ir šādas iespējas un ātrie aizdevumi internetā ir vienīgā iespēja. Ja tiešām ir nepieciešams un arī pieejams kredīts vairāku tūkstošu latu apmērā, tad vienmēr ir vērts izpētīt arī komercbanku piedāvājumus. Kritēriji naudas izsniegšanai ir stingrāki, taču procentu likmes ir krietni zemākas nekā ātrajiem kredītiem.

3.) Kā saņemt aizdevumu?

Lai pieteiktos kredītam internetā, jums ir jāveic četras vienkāršas darbības:

  •  jāsalīdzina visi aizdevumi internetā;
  •  jāreģistrējas izvēlētā aizdevēja mājas lapā;
  • jāpārskaita 1 santīms uz kreditora kontu (standartizēta verifikācijas procedūra, ļauj pārbaudīt jūsu personību un informāciju par jums datu bāzēs, vēlāk uz norādīto kontu tiek pārskaitīta nauda);
  • pozitīva lēmuma gadījumā nauda kontā tiks ieskaitīta tuvāko minūšu laikā.

Lai saņemtu aizdevumu jums būs nepieciešams mobilais telefons, dators ar interneta pieslēgumu un internetbanka. Uz telefonu jūs pēc reģistrācijas saņemsiet unikālu lietotāja kodu, kas būs jānorāda, piesakoties kredītam.

4.) Riski kredīta izvēles procesā

Vislielākais risks, izvēloties aizdevumu, ir steiga un nepārdomāta rīcība. Abi šie faktori var būtiski pasliktināt jūsu iespējas saņemt kvalitātivu un galvenais izdevīgu pakalpojumu. Lai no tā izvairītos, ir vērts aplūkot aizdevumu salīdzinātāju. Mēs katru dienu veikalos salīdzinām piena, krējuma vai maizes cenas un priecājamies par pāris ietaupītiem santīmiem. Salīdzinot kredītus ietaupījums var būt vairāki desmiti vai pat simti latu. Salīdzinot kredītus ir vērts pievērst uzmanību šādiem aspektiem: (1) vai pirmais aizdevums.lv ir bez komisijas maksas (2) aizdevuma pagarināšanas likmei (no 12,5% – 30% mēnesī), (3) naudas saņemšanas ātrumam (gandrīz visi sola 20 minūtes un mazāk) un (4) komisijas maksai atkārtotiem kredītiem. Pēdējais faktors ir būtiskt tikai tad, ja plānojat atkārtoti no viena un tā paša kreditora. To ir vērts darīt tikai vienā gadījumā – nauda ir nepieciešama ārkārtīgi steidzami un nevēlaties veikt atkārtotu reģistrāciju. Visos citos gadījumos labāk ir izvēlēties citu aizdevēju. Naudu kontā saņemsiet pāris minūtes līdz stundu vēlāk, bet ietaupīsiet vairākus desmitus latu.

Otrs ar aizdevumu internetā izvēli saistītais risks ir kļūdaini pieņēmumi par savām iespējām atmaksāt kredītu. Ja naudas atmaksas problēmas ir īslaicīgas, tad vairumā gadījumu varēsiet izmantot aizdevuma pagarināšanas iespējas, taču, ja to aizmirsīsiet vai nespēsiet izdarīt tiks aprēķinātas soda sankcijas (no 1% dienā). Saskaņā ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra (PTAC) un vairākiem tiesas spriedumiem kreditētāji nav tiesīgi piemērot neproporcionālus līgumsodus, līdz ar to, sliktākajā gadījumā soda sankcijām nevajadzētu pārsniegt 100% no kredīta summas, plus izmaksas, kas radīsies parādu piedziņas firmai pret jums vēršoties tiesā. Vairāk par soda sankcijām un tiesu praksi nebanku kredītu jautājumos variet izlasīt šajā PTAC paziņojumā par lēmumu uzņēmuma BIG lietā, kas vēlāk kalppoja kā precedents turpmākai likumdošanas sakārtošanai un patērētāju tiesību aizsardzības nostiprināšanai.

Nedaudz mazāks risks ir “pofigisms”, tā vietā, lai atmaksātu kredīta pamatsummu un izbeigtu līgumattiecības, daļa klientu izvēlas katru mēnesi maksāt par aizdevuma termiņa pagarināšanu. Otra grupa vienkārši nespēj atmaksāt pamatsummu un ir spiesi katru mēnesi papildināt aizdevēja kabatas. Uzņēmumiem, tas, protams, ir izdevīgi, taču iedzīvotājiem, tas rada papildus slogu uz jau tā nelielo ikmēneša ģimenes budžetu. Šī iemesla nebūtu vēlams aizņemties vairākus kredītus internetā vienlaicīgi, jo izbēgt no parādiem šādā veidā ir praktiski neiespējami. Teorētiski gan pastāv viena augsta riska stratēģija, kas paredz viena aizdevuma atmaksai aizņemties citu (bezprocentu kredītu), taču tā ir bīstama spēle un gala beigās lielākā daļa šīs stratēģijas izmantotāju nonāk vēl lielākos parādos.

5.) Kā pareizi atmaksāt kredītu?

Aizdevuma atmaksa tiek veikta, pārskaitot naudu uz kreditora kontu. Maksājuma informācijā parasti ir jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, līguma numurs un unikālais klienta numurs. Ar precīziem nosacījumiem iespējams iepazīties pirms darījuma noslēgšanas uzņēmuma mājas lapā. Ideālā gadījumā aizdevuma atmaksa ir jāveic ne vēlāk kā divas darba dienas pirms līguma darbības termiņa beigām. Sakaru traucējumi, starpbanku maksājumu īpatnības vai problēmas, datora bojājumi, tie ir tikai daži no iemesliem, kuru dēļ daļa cilvēku nokavē atmaksas termiņus un ir spiesti maksāt par kredīta pagarināšanu. Ja vēlaties izvairīties no šāda scenārija, dariet visu savlaicīgi.

Kopumā kredīts internetā  sniedz iespēju saņemt naudu ātri, vienkārši un, izvēloties akcijas piedāvājumus (kredīts bez maksas) arī lēti, taču tikai pie nosacījuma, ja esiet gatavi un arī spējīgi savlaicīgi izpildīt līgumā noteiktās saistībās. Pretējā gadījumā aizdevums-lv var sagādāt tikai nepatīkamus brīžus un jūsu finansiālo situāciju pasliktināt. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.