Ātrais naudas aizdevums

By | 13 septembris, 2012

Naudas aizdevums internetā jeb ātrais naudas aizdevums sniedz iespēju aizņemties 15 minūtēs bez ķīlas un bez izziņām. Turklāt vairākos uzņēmumos aizdevums līdz 200 Ls ir pieejams bez komisijas maksas (0%) uz laiku līdz 30 dienām. Atdod tikai tik, cik aizņēmies.

Kā iegūstams ātrais naudas aizdevums bez maksas?

Šobrīd ātrais  naudas aizdevums bez procentiem ir pieejams sešos uzņēmumos (skatīt visus piedāvājumus). Būtiska nianse – bez komisijas maksas kredīts katrā uzņēmumā ir pieejams tikai vienu reizi. Ja plānojat aizņemties atkārtoti, izvēlieties citu kreditoru. Laiks līdz naudas saņemšanai pagarināsies par dažām minūtēm, taču ietaupīsiet viszmaz 10 latus (atsevišķos gadījumos pat 250 latus). Atšķirība no citiem finanšu pakalpojumiem, piemēram, banku aizdevumiem ātrais naudas kredīts ir pieejams daudz vienkāršāk.

Naudas aizdevuma saņemšanas procedūra ietver  3 – 4 vienkāršas darbības:

  1. jāsalīdzina visi piedāvājumi (skat. portāla sākumlapu);
  2. jāreģisrējas izvēlētā kreditora mājas lapā (anketā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, epasts, mob.tel. numurs, u.c. detaļas);
  3. jāpārskaita 0,01 Ls uz kreditora kontu (procedūra ļaus pārbaudīt, ka esiet pilngadīgs, patiesais konta īpašnieks, kā arī ļaus pārbaudīt kredītvēsturi (ar  jūsu piekrišanu));
  4. jāgaida nauda kontā (šī ir pati patīkamākā nodarbe. Pozitīva lēmuma gadījumā naudu kontā saņemsiet 10 – 20 minūtēs).

Visātrāk naudu saņemsiet, ja jums ir konts Swedbank, SEB, Nordea, DNB, GeMoney, Citadele vai Norvik bankā. Atsevišķi uzņēmumi papildus vēl pārbauda klientu ienākumu apjomu. Tā kā pārbaudi iespējams veikt tikai ar klienta piekrišanu, reģistrācijas procesa laikā var tikt prasīta atļauja pārbaudīt informāciju VSAA datu bāzē. Prasību pēc regulāriem ienākumiem stingri izvirza OpenCredit, taču vairumā gadījumu ir pieejams arī kredīts bez darba vietas.

Par kredītvēstures nozīmību

Atgriežoties pie aizdevuma izsniegšanas procedūras, ir vērts pieminēt, ka ātrais naudas aizdevums bez ķīlas tiek izsniegts, pamatojoties, galvenokārt, uz kredītvēstures izvērtējumu. Vēl desmit gadus atpakaļ kredītvēsture daudziem šķita nenozīmīgā, kredītiestādes nebija izveidojušas vienotu datu bāze un apmainījās ar informāciju ļoti negribīgi. Tā rezultātā bija iespējams aizņemties vienā bankā, neatmaksāt kredītu un doties aizņemties uz citu banku. Šī situācija mūsdienās ir kardināli mainījusies. Ātrais naudas aizdevums tiek izsniegts, galvenokārt, tikai un vienīgi, pamatojoties uz kredītvēstures izvērtējumu. Tas nozīmē, ka cilvēkiem ar tīru kredītvēsturi naudas aizdevums būs pieejams gandrīz vienmēr. Savukārt cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi (kavēta parādsaistību vai kredītsaistību atmaksa ilgāk par 60 dienām) saņemt ātro naudas kredītu būs krietni vien grūtāk (izņēmums kredīts pret ķīlu). Izņēmums ir tie gadījumi, kad pārkāpums ir noticis sen, bijis neliels un ir ticis samērā ātri novērsts. Svarīgi gan atcerēties, ka neskatoties uz pārkāpuma novēršanu, parādnieku reģistrs informāciju turpinās uzglabāt vēl vismaz turpmākos 10 gadus.

Kā pagarināt naudas aizdevuma atmaksas termiņu?

Aizņemšanās internetā ir vienkārša, ērta un daudzos gadījumos arī izdevīga, taču reti kurš aizdomājas, ka var rasties nepieciešamība pēc ātrā naudas aizdevuma pagarināšanas. Lai izvairītos no iekļūšanas parādnieku reģistrā, kas varētu nākotē ievērojami apgrūtināt jebkāda kredīta saņemšanu ir radīta iespēja – naudas aizdevuma pagarināšana (par maksu). Līguma pagarināšana nav lēta un maksa par šo pakalpojumu var sasniegt pat 30% mēnesī, taču naudas aizdevums var tikt pagarināts arī uz īsāku termiņu – 7, 14 vai 21 diena. Izlikties par beigtu šajā situācijā būtu vairāk kā muļķīti, jo soda sankcijas var pārsniegt pat 1% no neatmaksātās summas dienā.

Ātrais naudas aizdevums var tikt pagarināts, pārskaitot naudu uz kreditora bankas kontu (maksājuma uzdevumā norādāmā informācija atšķiras katram uzņēmumam). Procedūra ir vienkārša, taču šajā procesā svarīgi ievērot precizitāti, jo pretējā gadījumā aizdevējs naudu nesaņems savlaicīgi.

Kad bezmaksas naudas aizdevums ir labākā izvēle?

Ātrais naudas aizdevums internetā ir labākā izvēle situācijās, kad kredīts nepieciešams ļoti steidzami, bet nav neviens, kam paprasīt. Papildus faktors, kas jāņem vērā ir iespējas atmaksāt naudas aizdevumu savlaicīgi. Saskaņā ar dažādiem pētījumiem vairumā gadījumu naudas aizdevums bez ķīlas tiek izvēlēts, lai nomaksātu steidzamu rēķinu, aizņemtos līdz algai, vai atdotu parādu. Pēdējā gada laikā palielinājusies tendence aizņemties, lai iegādātos kādu kārotu preci, kurai konkrētajā brīdī ir īpaša akcija. Lai kāds arī nebūtu iemesls, aizņemieties atbildīgi un domājiet, ko dariet.