Ātrie aizdevumi internetā

By | 10 maijs, 2012

Ātrie aizdevumi internetā ir paredzēti visiem cilvēkiem, kuri nemāk vai dažādu iemeslu dēļ nespēj plānot savu budžetu, veidot pietiekama apjoma uzkrājumus vai vienkārši nav piestrādājuši pie savas finanšu disciplīnas. Aizņemoties šādā veidā, nauda parasti tiek izmantota, lai segtu neparedzētus tēriņus (saplīsis auto, veselības problēmas, lidmašīnas biļete) vai “izvilktu” līdz nākamajai algai. Gadījumā, ja piederat pie otrās kategorijas, kam regulāri pietrūkst līdzekļi līdz nākamo ienākumu saņemšanai, tad ir skaidrs, ka ir nepieciešams nopietni apsvērt iespējas uzlabot savu finansiālo stāvokli.

REKLĀMA

Trīs AKCIJAS piedāvājumi

ViaSMS – 350eur/30 dienas/0%
SohoCredit – 10 minūtes/350eur/0%30 dienas
Vivus – 1500 eur 5 minūtēs

REKLĀMA

Labākais veids, kā to izdarīt ir papildus ienākumu radīšana, ko iespējams izdarīt vairākos veidos – (1) atrast papildus darbs, (2) iegūt labāk apmaksātu darbu, (3) gūt ienākumus kā pašnodarbinātajam, (4) uzsākt uzņēmējdarbību. Katram no šiem risinājumiem ir savi plusi un mīnusi un šī raksta mērķis nav tos aprakstīt detalizēti, taču ir skaidrs, ka ja ātrie aizdevumi internetā tiek izmantoti regulāri, tad jūs samazinat jau tā savus nelielos ienākumus un barojat svešas mutes – ātros aizdevējus.

Stratēģija veiksmīgākai ātro aizdevumu internetā izmantošanai

Viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināties, lai aizņemšanās internetā nemazinātu jūsu ienākumus ir katru reizi aizņemties no cita aizdevēja, kas piedāvā pirmo aizdevumu bez maksas. Svarīgi šajā gadījumā ir paturēt prātā, ka vispirms būtu jānomaksā iepriekšējais aizdevums. Pretējā gadījumā pastāv ļoti reāla iespēja maksāt par kredīta pagarināšanu (sākot no 10% mēnesī) vai nemaksāšanas gadījumā segt soda sankcijas (pat vairāk kā 1% dienā no neatmaksātās summas).

Šobrīt pieci uzņēmumi piedāvā jaunajiem klientiem saņemt pirmos aizdevumus bez maksas, t.i. atmaksājot naudu līgumā noteiktajā termiņā būs jāmaksā tikai tik, cik aizņēmāties. Šāds piedāvājums ir radies dēļ pieaugošās konkurences un uzņēmumu vēlmes iegūt jaunus klientus. Pašā sākumā, kad Latvijas tirgū bija vien pāris šī profija kreditori tādi akcijas piedāvājumi nevienam pat nenāca prātā un komisijas maksas tika iekasētas pilnā apmērā. Lai arī būtu iespējams detalizēti aplūkot katra aizdevēja plusus un mīnusus, tomēr tas būtu samērā nepārskatāmi un grūti uztverams. Tā vietā ieteicams apskatīti atrsaizdevums.lv sākumlapu, kurā apkopoti šobrīd izdevīgākie un vērtīgākie piedāvājumi, kas jums var ietaupīt vairākus desmitus vai pat simtus latu.

 

Finanšu plānošana kā savas labklājības stūrakmens

Ārstējot jebkuru atkarību, cilvēkam vissvarīgāk ir atzīt savu vājumu, savu atkarību. Līdzīgi arī sākot finanšu plānošanu nepieciešams skaidri apzināties savus trūkumus, atzīt kļūdas un uzsākt ceļu pretī jaunai gaišākai nākotnei. Pats svarīgākais pasākums, uzsākot budžeta plānošanu un atgūstot kontroli pār saviem tēriņiem, ir skaidrība par to, kur pazūd nauda. Lai to izdarītu paņemiet A4 lapu un detalizēti uzrakstiet visus tēriņus pa pozīcijām – komunālie maksājumi, īre, pārtika, auto uzturēšana u.t.t. Vislabāk, ja katru no pozīcijām varat sadalīt vēl sīkākās daļās un apsvērt iespējas ietaupīt. Alternatīva A4 lapai varētu būt Excel tabula, sagatavojot to vienu reizi varēsiet izmantot daudzkārt katru mēnesi. Interesantu risinājumu piedāvā arī Swedbank, kuras internetbankā ir pieejams budžeta plānotājs. To izmanto daudzi, taču mūsu pārliecība ir tāda, ka bankām jau šobrīd ir apkopota pārāk daudz privātā informācija un būtu neprāts atklāt visu par sevi, bet kā līdzeklis tas, protams, ir labs.

Nākamais solis, iegūstot skaidrību par saviem tēriņiem, ir lieko pozīciju svītrošana un finanšu disciplīnas ievērošana. Pusdienas restorānos vai piektdienas vakara tusiņi Vecrīgā ir lieliski, taču, ja tie paņem vismaz 1/20 daļu no jūsu tēriņiem, tad vismaz uz laiku tie būtu jāatmet vai jāpiekopj ierobežotākā apmērā. Ja varat pārvietojieties uz darbu ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu, nevis auto. Ietaupīsiet naudu un velosipēda gadījumā arī uzlabosiet veselību. Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, kur iespējams ietaupīt, taču ir vajadzīga griba, lai pārmainītu savus ieradumus.

Apkopojot visus potenciālos ietaupījumus, variet jau būt lepni par sevi. Iegūstot pilnvērtīgu informāciju un skaidrību par saviem tēriņiem jūs jau esat nokļuvuši priviliģētā situācijā un par 200% palielinājuši iespēju uzlabot savu turību. Turpinājumā aplūkosim, kā aizdevumi internetā var veicināt jūsu izkļūšanu no parādiem.

 

Ātrie aizdevumi internetā kā finansiālās disciplīnas stūrakmens

Ja līdz šim nav bijusi vajadzība izmantot ātros aizdevumus un ir pieticis ar paša līdzekļiem, tad tas ir lieliski un iespēju robežās no aizņemšanās būtu vispār jāizvairās. Tomēr, ja piederat pie tiem, kas ir aizņēmušies kaut reizi, plānojat to darīt tuvākajā nākotnē vai pastāvīgi izmantojat viena kreditora pakalpojumus, tad ziniet – jūs pārmaksājiet. Vairāki aizdevēji piedāvā pirmo aizdevumu bez maksas, taču šāda iespēja ir tikai jaunajiem klientiem (vecie tiek apdalīti).

Viena no labākajām ātor aizdevumu internetā blakus īpašībām ir atbildības nodošana katram cilvēkam. Jūs pats aprēķinat aizdevuma summu, naudas atmaksas termiņu un izpētat, vai varēsiet segt maksājumus savlaicīgi. Aizņemoties bankā, kredītspeciālisti visu izdara visu jūsu vietā un tā kā viņi ir labi apmācīti, tad spēj uzburt rožainas ainas un mudina jūs izvēlēties maksimāli garu aizdevuma atdošanas termiņu (zemāki procentu maksājumi, lielāka kopējā summa, ko atmaksāsiet bankai). Turklāt daudzi cilvēki nespēj pateikt, nē, un piekrīt banku darbinieku viedoklim, lai arī pilnībā nav izvērtējuši situāciju.

Ātrie aizdevumi internetā tomēr nav panaceja pret visām likstām, tiem ir vairāki ierobežojumi, kas būtiski mazina to efektivitāti. Pirmais un galvenais ir to ierobežotais apjoms. Vairums kreditoru piedāvā aizdot naudu uz laiku līdz 30 dienām, termiņam palielinoties krasi palielinās komisijas maksa un šis pakalpojums kļūst loti neizdevīgs (Gada procentu likme var sasniegt pat vairākus simtus vai tūkstošus gadā). Tādējādi skaidrs, ka šī veida aizdevums ir piemērots tikai kā īstermiņa risinājums.

Otrs trūkums ir augstās procentu likmes. Kā jau norādījām procentu likmes ir daudz augstākas nekā kredītkārtēm (20% – 30% gadā), patēriņa kredītiem (ap 20% – 30% gadā) vai jebkādiem citiem banku piedāvātajiem aizdevumiem. Turklāt arī soda sankcijas ir ļoti augsts. Papildus alternatīva būtu aizņemšanā no draugiem vai radiem, procentu likmes būs ļoti zemas vai 0%, taču potenciālās soda sankcijas ir vairāk kā reālas – sabojātas attiecības, uzticības mazināšanās gadījumā, ja nespēsiet atmaksāt naudu kā norunāts. Kopumā ātrie aizdevumi internetā būtu jāizmanto tikai gadījumos, kad esiet 100% pārliecināti, ka spēsiet atdod naudu savlaicīgi. Pretējā gadījumā visi plusi nespēs atsvērt to mīnusu – augstos procentus un būsiet zaudētāji.

 

Ātrie aizdevumi internetā – risinājums īpašās situācijās

Ja ir radusies situācija, kurā bez aizņemšanās internetā nav iespējams iztikt un visas bezmaksas aizņemšanās iespējas ir izsmeltas ņemiet vērā, ka procentu maksājumi nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt vairāk kā 30% – 40% no jūsu kopējiem ienākumiem. Būtiski gan šajā gadījumā ir ņemt vērā, ka cilvēkam ar ienākumiem vairāku tūkstošu apmērā šāda summa var būt nieks, savukārt ienākumiem esot vien pāris simtu lielumā šāda summa jau var apdraudēt primārās vajadzības – pārtika, mājokļa nodrošināšana, bērnu skološana u.c.

Ja šis lielums tiek pārsniegts un jūsu primārās vajadzības ir apdraudētas, tad nopietni apsveriet veidus kā izkļūt no šiem parādiem un metiet ātrajiem aizdevumiem līkumu. Izņēmums varētu būt situācija, kurā aizņemoties varat doties strādāt uz ārzemēm vai gūt drošu peļņu, kas atsver aizņemšanās radītos riskus. Lai izdodas!

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet iespējas atmaksāt. Ja neesat pārliecināti vai ātrie aizdevumi internetā ir jums piemēroti, aplūkojiet šī portāla sākumlapu un atrodiet, kurš no piedāvājumiem ir atbilstošāks šī brīža vajadzībām.