Naudas aizdevumi internetā

By | 9 maijs, 2012

Šobrīd Latvijā naudas aizdevumi internetā ir kļuvuši par ikdienu un tos piedāvā vairāki kreditori.  Jaunajiem klientiem pirmais aizdevums ir pieejams bez komisijas maksas (0%), bez galvotāja un ķīlas. Maksimālais aizdevuma izsniegšanas laiks ir 30 dienas un šajā termiņā nauda ir jāatmaksā. Tas ir pietiekams laiks, lai spētu atmaksāt kredītu no nākamās algas vai iegūtu papildus finanšu līdzekļus kredītstaistību nokārtošanai citādā veidā. Aizdevumu iespējams saņemt aptuveni 20 minūšu laikā pēc reģistrēšanās pie izvēlētā kreditora. Parasti tiek piedāvāts pirmajā reizē aizņemties līdz 100 vai 200 latiem, taču, ja esiet gatavi kādu mantu ieķīlāt nauda būs pieejama krietni lielākā apjomā (pat vairāki tūkstoši latu).

REKLĀMA
ViaSMS – 150Ls/30dienas/bez maksas
Vivus – 1000 Ls 15 minūtēs
SohoCredit – 150Ls uz 30dienām/komisijas maksa 0%
REKLĀMA

Kā aizdevumu izvēlēties gudri?

Pamatpieņēmums – kredīts ir nepieciešams, esat izvērtējuši riskus un savas iespējas naudu atmaksāt. Pats svarīgākais ir pirms pieteikšanās, salīdzināt vairākus piedāvājumus, pretējā gadījumā pastāv risks pārmaksāsāt 100%.

 1. salīdziniet piedāvājumus naudas aizdevumu tabulā;
 2. reģistrējieties pie izvēlētā kreditora;
 3. nosakiet nepiečiešamo aizdevuma apjomu (ar SMS palīdzību, piezvanot vai jaunizveidotajā klienta profilā);
 4. saņemiet naudu savā kontā (20 minūtes līdz 4 dienas, atkarībā no kredīta apjoma un starpbanku maksājumu ātruma);

Nenorādot visu informāciju par sevi, dažreiz ir iespējams saņemt kredītu arī gadījumos, kad savādāk tas nebūtu piešķirts, tomēr jāņem vērā, ka tādējādi jūs apmānat ne tikai aizdevēju, bet arī sevi. Jo pastāv liela iespējamība,ka neatbilstot pamatkritērijiem, jūs nemaz nevarēsiet kredītu atmaksāt un ieslīgsiet parādos, taču tas nebūt nav patīkami. Vairāki naudas aizdevēji aprēķina soda sankcijas pat 1% un vairāk no kavētās aizdevuma summas. Vienīgā labā ziņa šajā gadījumā ir tā, ka soda nauda nevar pārsniegt 100% (Patērētāju tiesību un aizsardzības centra noteikums), taču klāt vēl var nākt parādu piedziņas uzņēmumu pakalpojumu apmaksa.

Aizdevumu internetā priekšrocības

  1. nauda 20 minūšu laikā;
  2. pirmais aizdevums bez komisijas maksas;
  3. bez ķīlas un galvotāja;
  4. iespēja naudu atmaksāt ātrāk nekā līgumā noteikts (bez sankcijām);
  5. neskaidros jautājumus iespējams izrunāt ar kreditoru vai ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra speciālistiem.

Kopuma naudas aizdevums internetā sniedz priekšrocības saņemt naudu ļoti ātri gadījumos, kad tā ir nepieciešama visvairāk, taču nekādā gadījumā neizmantojiet to, lai risinātu savas ilgtermiņa finansiālās problēmas. Maksa par kredīta pagarināšanu ir sākot no 10% līdz 30% mēnesī. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.

Pirmais aizdevums bez maksas un uzņēmumu motivācija

Aizdevēju mērķis ir pievilināt jaunus klientus pat uz noteikumiem, kas paredz to sākotnējos zaudējumus. Uzskatāmības labad varam to salīdzināt ar lielveikalu akcijām (siers, tomātu mērce, piens), kurās pirmās nepieciešamības preces tiek piedāvātas par pašizmaksu vai pat zem tās, taču peļņa tiek gūta pircējiem iegādājoties citas preces, kļūstot lojāliem pret konkrēto veikalu un veicot atkārtotus pirkumus.

Naudas aizdevumi internetā ir mazliet specifisks gadījums un sabiedrībā tas tiek uzlūkots ar šaubām vai pat nepatiku. Lai pakāpeniski mainītu šo priekšstatu vairāki aizdevēji ir apkopojušies nevalstiskajās organizācijās jeb domu biedru grupās (piemēram, Latvijas Ātro kredītu devēju asociācija). Lai arī juridiskais ietvars šādai grupai un nozīme nav īpaši liela, tomēr tā ļauj palielināt savu pārstāvēto biedru publicitāti un izklausīties daudz nopietnāk. Paralēli atsevišķi uzņēmumi sponsorē dažādus televīzijas šovus, labdarības pasākumus.

Tradicionāli kredīti tiek piedāvāti aizdevumi cilvēkiem no 18 līdz 20 gadu vecumam, kā arī tiek izvirzītas minimālas prasības pēc pastāvīgiem, regulāriem ienākumiem un vismaz puslīdz tīru kredītvēsturi. Šāda vecuma barjera izriet no Latvijā pieņemšanās likumdošanas un nav tieši saistāma ar rūpēm par jauniešu spējām atmaksāt kredītu, jo loģiski spriežot kredīts no 18 gadiem nav labākais risinājums, jo šajā vecumā vairums jauniešu vēl nav spējīgi plānot budžetu un kontrolēt savu naudas plūsmu. Ja jauniešiem rodas problēmas ar naudas atmaksu talkā ir jānāk vecākiem vai radiem.

Naudas aizdevumi internetā ir lieliska iespēja saņemt naudu ātri, vienkārši un ērti, taču to vajag izmantot saprātīgi. Esiet atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.