E-Lats

By | 24 janvāris, 2013

Kad vajadzīgs steidzams un izdevīgs kredīts, e-lats piedāvājums var noderēt, taču tas vairumā gadījumu ir daudz dārgāks nekā šobrīd piedāvā konkurenti (kredītu salīdzinājums –  atrsaizdevums.lv sākumlapā). No otras puses, e-lats piedāvā arī tādus pakalpojumus kā e-lats lombards, kas ļauj ikvienam Latvijas iedzīvotājam ieķīlāt vai iegādāties citu atstātas preces.

E-lats piedāvājuma īpatnības

e-latsAtšķirībā no vairuma nebanku pakalpojumu sniedzējiem, kas koncentrējas uz vienu vai divām jomām, piemēram, kredītiem un līzingu, vai kredītiem un lombarda pakalpojumiem, e-lats vēlas darīt pilnīgi visu. Uzņēmuma sia “e-lats” tīklā ietilpst vairāk kā 40 lombardi, no kuriem lielākā daļa ir izvietota Rīgā, kā arī ātro kredītu pakalpojumi, ko pārstāv zīmols e-kredits. Papildus tam e-lats piedāvā arī tādus pakalpojumus kā (1) octa apdrošināšana, (2) komunālo rēķinu un mobilo sakaru pakalpojumu apmaksa, (3) briljantu testēšana, (4) zelta uzpirkšana, (5) zelta pārbaude, (6) zelta attīrīšana, (7) aizpilda anketas iedzīvotāju ienākumu nodokļa atgūšanai, (8) mobilo telefonu uzlāde.

Liela daļa Latvijas sabiedrības uzskata lombardus par šaubīgiem iestādījumiem, kur narkomāni vai bandīti pārdod nozagtos mobilos telefonus, datorus, televizorus un juvelierizstrādājumus. Agrāk tas lielā mērā atbilda patiesībai, taču mūsdienās, līdz ar izmaiņām likumdošanā, kas uzliek lombardiem par pienākumu veikt ieķīlāto mantu piederības pārbaudi situācija ir nedaudz uzlabojusies. Laiku pa laikam policija veic reidus ikvienā lombardā un reizēm tiek konfiscēta daļa preču, tomēr var samērā droši apgalvot, ka mūsdienās zagtās preces vairāk tiek tirgotas izmantojot sludinājumu servisus. Tādējādi, iegādājoties preces e-lats lombards veikalos vai jebkurā citā lombardā iespējams būt puslīdz drošiem, ka prece nav zagta.

Viena no inovācijām, ko ieviesis uzņēmums e-lats ir ieķīlāto, bet neizņemto precu pārdošana internetā. Visām elektroprecēm tiek dota 1 mēneša garantija un gadījumā, ja pirkums neapmierina, to iespējams atgriezt attiecīgajā filiālē, uzrādot čeku. Atrsaizdevums.lv nav pārbaudījis, cik viegli to būtu iespējams izdarīt praksē, taču jebkuru pretenziju vai konfliktu gadījumā pircējs vienmēr var vērsties Patērētāju tiesību un aizsardzības centrā (PTAC). Šī iestāde izskata patērētāju sūdzības un vienlaikus arī ir atbildīga par nebanku kredītēšanas uzņēmumu, t.sk. e-lats licencēšanu. Bieži gadās, ka strīdos ar veikalniekiem vai pakalpojumu sniedzējiem, pieminot PTAC vārdu, pārdevējs uzreiz kļūst daudz pielaidīgāks. Iemesls tam ir gaužām vienkāršs. Saņemot vairāka pamatotas sūdzības PTAC var anulēt uzņēmuma darbības licenci un tas uzņēmējam var izmaksāt ļoti dārgi.

Kā aizņemties izdevīgi?

Uzņēmums e-lats ir veiksmīgi pielāgojies jaunieviestajai licencēšanas sistēmai, kas paredz, ka nebanku kreditoriem, kas vēlas realizēt uzņēmējdarbību Latvijas teritorijā ir jāiemaksā valsts budžetā 50 tūkstoši latu pirmajā gadā un 10 tūkstoši lati katru nākamo gadu. Šī prasība ievērojami samazināja šaubīgo aizdevēju skaitu, jo tie gluži vienkārši nespēja samaksāt šādu summu. Paralēli tas veicināja arī vairāku lombardu apvienošanos. E-lats piedāvājums ir izdevīgs tajos gadījumos, kad steidzami vajag naudu, taču nevarat aizņemties internetā (nav mobilais telefons, bankas konts vai internetbankas pieeja). Ja internetā aizņemties tomēr varat, tad daudz izdevīgāki ir aizdevumi internetā bez %, kas ļauj saņemt 20 Ls līdz 200 Ls bez komisijas maksas, uz laiku līdz 30 dienām. E-lats pagaidām šādu pakalpojumu nav ieviesis, taču var samērā droši prognozēt, ka agri vai vēlu būs spert šādu soli, ja vēlēsies nostiprināt savas pozīcijas ātro kredītu tirgū. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.