Kā samaksāt kredītu ?

By | 2 jūlijs, 2013

Paņemts kredīts, zaudēts darbs, steidzami papildus izdevumi – šādas situācijas nav unikālas un vienmēr rada jautājumu kā samaksāt kredītu. Saskaņā ar līguma noteikumiem par katru kavēšanos aizdevējs var aprēķināt soda sankcijas, kuru apmērs viena vai divu mēnešu laikā var pārsniegt paša kredīta sākotnējo summu.

Ko darīt, lai samaksātu kredītu ?

Daļa cilvēku šādās situācijās nosliecas par labu vēl viena kredīta paņemšanai. Vēlme ir saprotama un risinājums šķietami vienkāršs – paņemt vienu kredītu, lai nomaksātu citu. Ja tādā veidā izdodas samazināt ikmēneša kredīta maksājumus, tad tas ir pat apsveicami. Saskaņā ar dažādiem pētījumiem pārkreditēšana jeb kredītu apvienošana Rietumeiropā un Ziemeļamerikā veido vairāk kā pusi no jaunajiem, izsniegtajiem kredītiem.

Tajā pašā laikā ir vairāk kā skaidrs, ka paņemt vienu ātro kredītu, lai atmaksātu citu, visticamāk, nesniegs kāroto rezultātu. Izejot ārpus kontroles, ātrie naudas kredīti var viegli ievest parādu cilpā, no kuras izkļūt ārā var būt problemātiski. Diemžēl ne Latvijas valsts, ne biedrības nenodrošina iespēju pārkreditēties uz izdevīgākiem nosacījumiem. Komercbankas un privātie uzņēmumi reizēm var piedāvāt pārkreditāciju, taču tikai tādā gadījumā, ja klientam ir salīdzinoši augsti ienākumi vai aizdevums tiek ņemts pret nekustamā īpašuma ķīlu.

Ja nevēlaties atkārtoti, aizņemties, lai segtu iepriekšējos parādos, tad variet apsvērt šādas iespējas:

  • papildus darbs;
  • dažu vērtīgāko priekšmetu ieķīlāšana vai pārdošana; 
  • palīdzība no tuviniekiem.

Attiecībā uz radiniekiem ir spēkā šāds noteikums – aizņemieties tikai tad, ja aizdevējs ar pilnu pārliecību var apgalvot, ka aizdoto naudu ir gatavs zaudēt. Pārāk bieži ģimenes savā starpā saplēšanas niecīgas vai lielas naudas dēļ, lai arī patiesībā savstarpējās attiecības ir daudz dārgākas.

Pat, ja jums šodien liekas, ka jūsu problēmas ir īpašas, lielas un neatrisināmas, tas tā nav. Pēc gadiem 10 vai 20 šī brīža notikumi būs tāla pagātne, par kuriem varēsiet atcerēties ar smaidu vai vismaz izpratni.

Latvijas likumdošana neparedz noilgumu finansiālajām saistībām, taču neviens parādnieks nevar un netiek likts cietumā, kas ir labi. Darbs ārzemēs, turīgs dzīves partneris, laimests loterijā. Visas šīs iespējas jums ir atvērtas.  Neviens nekad skaidri nevarēs pateikt, kas dzīvē sekos aiz nākamā pagrieziena. Saglabājiet optimismu.