Kredīti internetā

By | 6 jūlijs, 2012

Kā izvēlēties kredītus internetā?

Ja steidzami nepieciešama nauda, to var ērti aizņemties no kredītiestādēm ar 0% komisiju. Kredīti internetā iespējams ir vienkāršākais un izdevīgākais veids, kā papildināt savu kontu ar pāris simtiem latu pie nosacījuma, ka esiet gatavi pildīt līgumā noteiktās saistības un atmaksāt kredītus noteiktajā termiņā.

Maksimālā kredīta summa, ko iespējams aizņemties internetā bez maksas nepārsniedz 200 Ls, bet, ja esiet gatavi maksāt komisijas maksu, ir pieejamas krietni lielākas summas. Kredīti parasti tiek izsniegti uz laiku līdz 30 dienām, tādējādi, ja aizņemsieties 200 Ls, tad 30 dienu laikā jums būs jāatmaksā tie paši 200 Ls un nekas vairāk. Ja pēkšņi rodas kādas grūtības ar kredīta atmaksu, līguma termiņu iespējams pagarināt, taču, tas jau būs maksas pakalpojums (detalizēts pārskats kredītu salīdzinātājā).

Parālēli analizējot, kuri kredīti internetā ir izdevīgākie jāņem vērā komisijas maksa par finanšu resursu izmantošanu, kas tiek piemērota gadījumos, kad līgums tiek pagarināts. Parasti tā variē robežās no 12 līdz 30 procentiem no kopējās summas, pagarinot kredītus uz vienu mēnesi.

Kredītu izsniegšanas procedūra

Kredīti internetā tiek izsniegti bez ķīlas un bez galvotāja, taču aizdevēji izvērtē klienta maksātspēju (ienākumi) un kredītsaistības. Tas tiek darīts izmantojot kredītu datu bāzēs pieejamo informāciju, kā arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras sniegto informāciju. Vairums kreditoru pirms naudas aizdošanas prasa klientiem atļauju, aplūkot par viņiem ietverto informāciju (legālie ienākumi, nomaksātie nodokļi) šajā datu bāzē. Kritērji kredītu piešķiršanai ir samērā brīvi un absolūti lielākajā daļā gadījumu aizdevums tiek piešķirts, turklāt pat gadījumos ar negatīvu kredītvēsturi vai bez darba vietas. Tiesa šādās situācijās lēmumu par kredīta piešķiršanu vai atteikumu pieņem vairāku cilvēku komisija un kritēriji ir stingrāki, turklāt var tikt piemērota augstāka procentu likme. Lēmums lielā mērā ir atkarīgs no uzņēmuma iekšējiem normatīvajiem aktiem, tādēļ situācijā, kad kredīts tiek atteikts, to vienmēr iespējams pieprasīt atkārtoti citā uzņēmumā.

Lai saņemtu aizdevumu internetā katram ir jāveic trīs vienkāršas darbības:

1) jāreģistrējas kreditora mājas lapā;

2) jānorāda vēlamā kredīta summa un jāapstiprina sava personība (jāpārskaita 1 santīms uz kreditora bankas kontu);

3) jāsaņem nauda kontā.

Atsevišķi kredītdevēji papildus tam izmanto mobilo sakaru pakalpojumus ( īsziņas), ar kuru palīdzību nosūta unikālu kodu uz klienta telefonu, kas jāizmanto veicot verificēšanas procedūru vai piesakoties atkārtotam kredītam. Izklausās sarežģīti, taču tas nav sarežģītāk kā izmantot bankomātu vai tv pulti.

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” type=”big” color=”green”] Salīdzināt kredītus[/button]

Kā atmaksāt kredītu?

Kredīti internetā ir pieejami visiem Latvijas iedzīvotājiem no 18 gadu vecuma un iespēja izmantot kredītu bez komisijas maksas savā būtībā ir liela privilēģija, kas šobrīd pasaulē ir pieejama tikai nelielai daļai cilvēku. Neskatoties uz to, šī privilēģija vienlaikus arī paredz, ka ir jābūt izpratnei par finanšu pakalpojuma būtību un pietiekami augstai atbildības sajūtai un disciplīnai, lai izpildītu līgumā noteiktās saistības. Tādējādi aizdevumi internetā būtībā var tikt uzskatīti par lakmusa testu, pirmo pārbaudījumu tiem, kas apsver iespējams izvēlēties hipotekāro kredītu vai patēriņa kredītu, kur summas un līdz ar to arī atbildība ir krietni lielāka.

Iepriekš jau norādījām, ka komisijas maksa par kredīta pagarināšanu sākas no 12,5% mēnesī, bet par kredīta izmantošanu vēl no 10% mēnesī. Svarīgi pieminēt, ka soda sankcijas var pārsniegt pat 1% dienā, tādējādi šis apsvērums var kalpot par vēl vienu iemeslu savlaicīgai saistību nokārtošanai. Latvijas likumdošana nosaka, ka sankciju apmēram ir jābūt samērīgam ar nodarījumu, tādēļ sliktākajā gadījumā sods nepārsniegs 200% no kredīta summas, neskaitot parādu piedzinēju izdevumus. Kredītu izsniegšana internetā pēdējos gados ir kļuvusi juridiski daudz sakārtotāka, jo ir izstrādāti atbilstoši likumi, kuru neievērošana pašiem uzņēmējiem var draudēt ar licences atņemšanu un to neviens no viņiem nevēlas pieļaut.

Nobeigumā kredīti internetā ir ātrs, ērts un vienkārš veids, kā papildināt savu kontu. Savukārt kredīts bez maksas – teicama izvēle, tiem kas palīdz ietaupīt savu naudu, pie nosacījuma, ka tiek izpildītas līgumā noteiktās saistības. Izlasiet līgumu pirms aizņemšanās un salīdziniet piedāvājumus (portāla sākumlapā).