Kredīti pensionāriem

By | 4 jūlijs, 2012

Vecums nav šķērslis, lai saņemtu ātru finansiālu palīdzību īstermiņa vajadzību risināšanai. Kredīti pensionāriem ļauj iegūt finanšu līdzekļus rēķinu apmaksai, kārotās preces iegādei vai mērķa īstenošanai. Vairumā gadījumu pensionāriem galvenais ienākumu avots ir pensija un tieši aptuveni vienu, divas nedēļas pirms nākamās pensijas saņemšanas tiek izsniegti visairāk kredīti. Pieņemot lēmumu par kredīta piešķiršanu, uzņēmumi ļoti pozitīvi vērtē pensionāru ienākumu regularitāti, turklāt kā liecina pieredze tieši pensionāri ir tā sabiedrības grupa, kas savas saistības pilda visprecīzāk.

 

Ātrie kredīti jeb ātrie aizdevumi  pensionāriem ir pieejami līdz pat 75 gadu vecumam, turklāt pirmais kredīts ir bez komisijas maksas (0%), tas nozīmē, ka naudu atmaksājot līgumā noteiktajā termiņā nekas papildus nebūs jāmaksā. Piemēram, aizņemoties 100 Ls uz 30 dienām, jums šo 30 dienu laikā būs jāatdod tie paši 100 Ls. Svarīgi ņemt vērā, ka, pārsniedzot līguma darbības termiņu, ir jāmaksā par līguma pagarināšanu (sākot no 12,5% mēnesī) un par kredīta izmantošanu (no 10% mēnesī).

Kuri kredīti ir pieejami pensionāriem?

Šobrīd Latvijā kredītus pensionāriem piedāvā izsniegt četri uzņēmumi, kurus aplūkosim nedaudz sīkāk.
Ferratum izsniedz kredītu līdz 70 gadu vecumam un piedāvā pirmo kredītu bez maksas, taču atšķirīgas ir maksimālā aizdevuma summas. Ferratum izsniedz līdz 100 Ls, savukārt SMSCredit līdz 200 Ls bez komisijas maksas. Savukārt SmsCredit piedāvā kredītu (līdz 200 Ls) visiem Latvijas Republikas iedzīvotājiem no 18 līdz 75 gadu vecumam. Termiņš arī šajā gadījumā saglabājas nemainīgs – 30 dienas.

Lai kuru no aizdevumiem jūs arī neizvēlētos, vienmēr ir svarīgi paturēt prātā kredīta atmaksas termiņus, tādēļ optimāli būtu izvēlēties tādu līguma darbības termiņu, kas ļautu bez problēmām atmaksāt kredītu no nākamajiem ienākumiem, piemēram, līdz mēneša desmitajam datumam. Tāpat svarīgi atcerēties, ka maksājumi starp bankām var aizkavēties un šādā situācijā atbildīgs par kavēšanos ir pats klients, nevis uzņēmums.

Kā saņemt kredītu ?

Lai saņemtu kredītu, jums vispirms ir jāsalīdzina visi ātrie kredīti un jāizvēlas jums piemērotākais. Pēc izvēles izdarīšanas jāreģistrējas kreditora mājas lapā, norādot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, personas kods, ienākumu apjoms u.t.t.) Aptuveni 20 minūtes pēc reģistrācijas, jūs saņemsiet sms ar unikālo lietotāja kodu un atbildi par kredīta piešķiršanu vai atteikumu. Tajā brīdī jums atliek vien gaidīt naudas ieskaitīšanu kontā. Vairumā gadījumu tas nepārsniedz vienu stundu, taču var gadīties, ka jāuzgaida nedaudz ilgāk, taču kopējam laikam nevajadzētu pārsniegt vienu stundu līdz vienu dienu.

Alternatīvas ātrajiem kredītiem ir lombards, radi un draugi. Ja ir iespēja un esiet pietiekami drosmīgi aizņemieties no viņiem, risks būs mazāks un pat, ja radīsies grūtības ar naudas atmaksu, viņi būs daudz saprotošāki nekā kredītiestādes. Kredīti pensionāriem var būt tikpat nepieciešami kā jebkuram citam, taču saistības ir tikpat nozīmīgas. Esiet apdomīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.