Kredīti no 18 gadiem

By | 20 oktobris, 2012

Šobrīd kredīti no 18 gadiem līdz 200 Ls ir pieejami trīs uzņēmumos – GreenCredit, SmsCredit un Credit24. Uzzini, kurš  ir pats izdevīgākais un lētākais kredīts. Aizdevumu vari saņemt internetā bez ķīlas, galvotāja un izziņām. Atdod tikai tik, cik aizņēmies!

Kā iegūstami kredīti no 18 gadiem?

Pēc visu nepieciešamo procedūru aizpildīšanas nauda kontā tiek ieskaitīta 10 – 20 minūtēs. Daudzus no aizņemšanās attur uzskats, ka kredīti internetā ir kaut kas līdzīgs azartspēlēm, bet pati procedūra naudas saņemšanai ir sarežģīta. Patiesībā, krediti no 18 gadiem ir pilnīgi likumīgs darījums. Uzņēmumi iziet stingru licencēšanas procedūru, ko uzrauga Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs. Lai iegūtu kredītu Tev ir jāveic vien piecas vienkāršas darbības:

  1. salīdzini visus aizdevumus, kas tiek izsniegti no 18 gadiem;
  2. reģistrējies izvēlētā aizdevēja mājas lapā;
  3. pārskaiti reģistrācijas maksu (0,01 Ls) uz kreditora bankas kontu;
  4. apstiprini aizdevuma pieprasījumu (ar sms, jaunizveidotajā profilā uzņēmuma mājas lapā vai piezvanot);
  5. saņem naudu kontā.

Daudzi bieži uzdod jautājumus par reģistrācijas maksas pārskaitīšanas likumību un pamatotību. Uzreiz jāsaka, ka šī maksa nav paredzēta, lai uzņēmumums varētu nopelnīt. Procedūra ir nepieciešama, lai pārbaudītu vai pieteikuma iesniedzējs ir patiesais konta īpašnieks un ir sasniedzis vecumu (18 gadi), kas padara iespējamu kredīta saņemšanu.

[box type=”info”] Pirms aizdevuma piešķiršanas kreditors izvērtē, cik godīgi un savlaicīgi klients ir veicis kredītsaistību un parādsaistību atmaksu. Ja ir bijuši kavējumi, tad iespēja iegūt kredītu strauji samazinās. Jauniešu, vecumā no 18 – 20 gadiem galvenais pluss ir kredītvēstures neesamība, kas ļauj saņemt aizņēmumu gandrīz 100%. [/box]

Pieteikuma iesniedzēja kredītvēsture tiek izvērtēta, izmantojot elektroniskās datu bāzes (kredītu reģistrus), no kuriem vienu uztur Latvijas Banka, bet pārējie ir privātu uzņēmumu uzturēti reģistri. Papildus tam, daži aizdevēji, t.sk. Credit24 izvērtē klientu ienākumu apjomu un regularitāti. Lai pārbaudītu ienākumus tiek izmanota Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) rīcībā esošā informācija par samaksātajiem nodokļiem. Tas nozīmē, ka Credit24 neizniegs aizdevumu tiem cilvēkiem, kam nav oficiāla darba vieta. Ne greencredit ne smscredit šādu prasību neizvirza, taču, ja šobrīd esi bez ienākumiem un plāno aizņemties, ir vērts izlasīt līdz galam rakstu par to kā iegūstami kredīti bez darba vietas. Tur uzzināsi par dažādiem faktoriem, kas jāņem vērā pirms aizņemšanās, kā aizņemties izdevīgi un, kura ir veiksmīgākā taktika.

Maksa par kredītu izmantošanu un pagarināšanu

Jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir pieejami ātrie kredīti no 18 gadiem, taču tikai retais no kredītņēmējiem pirms aizņemšanās pievērš uzmanību tādam svarīgam faktoram, kā maksa par līguma pagarināšanu. Tieši šī ir viena no tām izdevumu pozīcijām, kas uzņēmējiem rada vislielāko peļņu.

[box type=”warning”] Statistika liecina, ka aptuveni 15% no visiem kredītņēmējiem rodas grūtības ar naudas savlaicīgu atmaksu. Riska grupa ir jaunieši vecumā no 18 līdz 20 gadiem, kā arī cilvēki bez pastāvīgiem ienākumiem. [/box]

Praksē maksa par kredīta pagarināšanu svārstās no 10% līdz 27% mēnesī. Piemēram, par 100 Ls aizdevuma pagarināšanu būtu jāmaksā no 10 līdz 27 latiem, kas var likties maz, taču realitātē daudzi cilvēki aizņemas krietni lielākas summas un, nespējot atmaksāt pamatsummu, katru mēnesi maksā tikai par aizdevuma termiņa pagarināšanu.

Papildus tam jāņem vērā, ka ātrie kredīti ir viens no tiem finanšu pakalpojumiem, kuriem ir vislielākās soda sankcijas par saistību savlaicīgu nepildīšanu. Piemēram, smscredit aprēķina soda naudu 1% dienā, taču tā var būt arī vēl augstāka. Vienīgais glābiņš šādā situācijā ir Latvijas Civillikums, kas nosaka, ka soda mēram ir jābūt samērīgam ar pārkāpuma smagumu. Tas nozīmē, ka maksimālais soda sankciju apmērs nekad nevarēs pārsniegt 100% no neatmaksātās summas, ja neskaita parādu piedzinēju izdevumus.

Atbildīga aizņemšanās

Katrs pats individuāli ir atbildīgs par savu dzīvi un tās kvalitāti. Kredīti no 18 gadiem ir pieejami ikvienam, taču jāņem vērā, ka ātrie aizdevumi ir paredzēti tikai un vienīgi kā īstermiņa risinājums un nauda ir jāatmaksā viena, sliktākajā gadījumā divu mēnešu laikā. Lai arī ātrie kredīti ļauj iegūt naudu vienkārši, ātri un arī izdevīgi, tomēr ņem vērā, ka tas tā ir tikai tajās situācijās, kad saistības tiek izpildītas noteiktajā termiņā. Aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas atmaksāt naudu noteiktajā termiņā.