Kredīts ar priekšapmaksu

By | 14 aprīlis, 2013

Termins “kredīts ar priekšapmaksu” vairumā gadījumu attiecas uz mobilo sakaru pakalpojumiem, taču praksē ir pieejami arī naudas kredīti, kas tiek izsniegti ar priekšapmaksu. Šis risinājums paredz, ka klients jau sākotnēji sedz procentu likmes, bet laika gaitā atmaksā pašu  kredīta summu. Tas ir izdevīgi kreditoram, bet neizdevīgi kredītņēmējam. Ja vēlaties aizņemties, daudz izdevīgāki var būt ātrie aizdevumi, kas šobrīd jaunajiem klientiem ir pieejami īstermiņā bez komisijas makas (0%). Izvēloties šo pakalpojumu, ikviens var iegūt līdz 200 Ls uz laiku līdz 30 dienām jau 15 minūšu laikā.


Kā pieejams kredīts ar priekšapmaksu ?

Ātrais kredīts ar priekšapmaksu netiek piedāvāts, jo nauda tiek aizdota vienkārši, izvērtējot klienta anketā sniegto informāciju. Minimālais vecums, lai izmantotu šo pakalpojumu ir 18/20 gadi, turklāt netiek prasīta ķīla, galvotājs, izziņa no darba devēja vai jebkāds cits dokuments. Līdzīgi arī patēriņa kredīti parasti tiek piedāvāti ar pēcapmaksu, nevis priekšapmaksu. Retos gadījumos, kad klients uzstāj un aizdevējs ir ieinteresēts var tikt panākts kompromiss un izvēlēts naudas kredīts ar priekšapmaksu. Teorētiski gan jebkurš patēriņa kredīts vai banku aizdevums savā ziņā varētu tikt uzskatīts par kredīts ar priekšapmaksu, jo, noformējot aizdevumu pie kreditora, kas aizdod virs 1500 Ls , parasti ir jāmaksā komisijas maksa par dokumentu noformēšanu. Šīs komisijas apmērs katram kreditoram ir cits, taču jārēķinās, ka likme var svārstīties no 0,2% līdz 2% no kredīta summas. Tradicionāli naudas aizdevēji piemēro arī minimālo maksu, kas vairumā gadījumu ir vismaz 20 lati, taču var būt arī krietni vien augstāka.

Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, pirms līguma parakstīšanas ir svarīgi izlasīt to līdz galam. Saskaņā ar LR likumdošanu līgumam ir jābūt samērotām klienta un kreditora tiesībām un pienākumiem, kā arī ir jābūt norādītām visām izmaksām, kas varētu rasties kredīta atmaksas laikā. Piesakoties aizdevumam, kreditors sagatavo individuālu kredīta piedāvājumu un nosūta to uz klienta epastu. Izvēloties ātro kredītu, nauda kontā tiek ieskaitīta dažās minūtēs vai stundās, savukārt ilgtermiņa patēriņa kredīti ir pieejami vien tad, kad ir parakstīts reāls līgums kreditora filiālē. Situācijās, kad vēlaties aizņemties lielāku summu uz ilgāku termiņu (līdz 5 gadiem) var noderēt arī naudas aizņēmums pret auto ķīlu. Maksimālā kredīta summa šajā variantā ir ne vairāk kā 90% no auto vērtības, taču ne vairāk kā 10 tūkstoši latu. Pretendēt uz šo aizdevumu var jebkurš autoīpašnieks, kura īpašumā ir auto, kas nav vecāks par 20 gadiem un ir tiesīgs pārvietoties pa autoceļiem.

Kopumā nav daudz iemeslu, lai tiktu izvēlēts kredīts ar priekšapmaksu, taču ir samērā daudzi risinājumi, kas ļauj tikt pie naudas salīdzinoši vienkārši. Svarīgi – pirms aizņemties rūpīgi izvērtējiet savas vajadzības, kā arī spēju atlīdzināt parādu noteiktajā termiņā. Pretējā gadījumā būs jāmaksā par līguma termiņa pagarināšanu un pastāv risks sabojāt savu kredītvēsturi. Aizņemieties atbildīgi.