Kredīts ar sliktu kredītvēsturi

By | 10 decembris, 2011

Saņemt kredītu ar sliktu kredītvēsturi viennozīmīgi būs grūtāk nekā gadījumā, ja Jūs nebūsiet oficiāli reģistrēts kā parādnieks kredītu reģistrā vai kādā no daudzo privātuzņēmumu parādnieku sarakstiem. Tomēr neiespējami tas nav un viss būs atkarīgs no četriem faktoriem:
(1) cik liels bija pārkāpums,
(2) vai tas ir novērsts,
(3) kad tas notika,
(4) pašreizējiem ienākumiem.

Papildus faktors ir kreditētāja vēlme piesaistīt jaunus klientus, gatavība riskēt un kopumā uzņēmumā noteiktā kredītpolitika. Gadījumā, ja nepieciešams neliels aizdevums un iepriekš to neesat ņēmuši, iespējams, ir vērts vērsties pie ātrajiem kreditoriem. Vairāki no tiem piedāvā pirmo kredītu bez komisijas maksas (pēc 30 dienām jāatmaksā tieši tik, cik aizņēmāties), bet ir rūpīgi jāizlasa līgums. Gadījumā, ja paredzat, ka to nevarēsiet savlaicīgi, aizdevumu labāk neņemt.

Ātro kredītu izsniedzējiem ir pieejamas parādnieku datu bāzes, gan oficiālais kredītu reģistrs, kurā informāciju par izsniegtajiem kredītiem reģistrē bankas, apdrošinātāji, krājaizdevu sabiedrības, gan privātuzņēmumu parādnieku datu bāzes (t.sk. Creditreform). Gadījumā, ja Jums ir slikta kredītvēsture, klientu konsultants Jums piezvanīs un uzdos jautājumus vai arī vienkārši atteiks kredīta izsniegšanu. Mēģināts nav zaudēts, taču ņemiet vērā, ka saistības pēc uzņemšanās ir arī jāizpilda, jo pretējā gadījumā Jūs savu kredītvēsturi varat sabojāt arī neatgriezeniski. Savukārt, izpildot jaunās saistības, varat demonstrēt, ka Jums var uzticēties.

Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt.