Kredīts komunālo parādu dzēšanai

By | 17 decembris, 2012

Komunālo maksājumu parādi ir nepatīkami. Katru mēnesi rēķinā tiek norādīts parāds un par to uzzina arī kaimiņi. Sliktākajā gadījumā komunālie parādi var aizkavēt apkures pieslēgšanu visai mājai. Šajā situācijā var noderēt kredīts komunālo parādu dzēšanai, kas ļauj iegūt finanšu līdzekļus parādu nomaksai. Ja parādu nomaksāt vajag ātri, tad der ātrie aizdevumi, taču procentu likmes ir augstas, tādēļ labāk izvēlēties ilgtermiņa patēriņa kredītus, kas var būt pat 10 reize lētāki.

Kurš ir izdevīgākais kredīts komunālo parādu dzēšanai?

Viennozīmīgi piemērotākais kredīts komunālo maksāju parādu apmaksai ir tas, kuram ir viszemākās procentu likmes. Izdevīgākajiem patēriņa kredītiem procentu likme ir no 1,6% mēnesī jeb 22% gadā. Tas nav maz, taču, ja parāds ietekmē visus mājas iedzīvotājus, tad spiediens to darīt varētu būt visai ievērojams. Papildus tam jāņem vērā, ka par komunālo parādu nemaksāšanu var nākties maksāt soda procentus. Katrs komunālo pakalpojumu nodrošinātājs var pēc savas izvēles noteikt soda naudu par komunālo rēķinu nemaksāšanu, taču mēnesī soda sankcijas var pārsniegt pat 10%. Lai izvairītos no situācijas, kad kredīta procentu maksājumi ir augstāki nekā sods par komunālo parādu nemaksāšanu, obligāti izlasiet līgumu vai sazinieties ar savu apsaimniekotāju. Aizņemties tikai tādēļ, lai būtu labs, bet finansiāli palikt zaudētājos nav prāta darbs un to nevajadzētu darīt ne pie kādiem apstākļiem.

Papildus tam jāņem vērā, ka daži komunālo pakalpojumu sniedzēji vai namu apsaimniekotāji rīko parādu atlaišanu, t.i. piedāvā parādniekiem noslēgt līgumu par parāda apmaksu līdz konkrētam termiņam ar nosacījumu, ka tādā gadījumā tiek dzēsta soda nauda. Šādu iespēju aptuveni reizi divos gados piedāvā Rīgas namsaimnieks (iepriekš Rīgas namu apsaimniekotājs, Kurzemes namu apsaimniekotājs u.c.). Teorētiski parādu brīvlaišanas atkārtošana var radīt kārdinājumu nemaksāt komunālos maksājumus vispar un tā vietā ietaupīto naudu nolikt depozītā uz 2 gadiem. Brīdī, kad tiks piedāvāta kārtējā parādu brīvlaišana būs bijis iespējams nopelnīt vairākus simtus latu. Šāda pieeja ir ļoti riskanta, tādēļ var droši apgalvot, ka to piekopj vien retais, turklāt jāņem vērā, ka ne visi apsaimniekotāji piedāvā parādu dzēšanu. Kopumā komunālo maksājumu parāds nav nekāda medusmaize un kredīts komunālo parādu dzēšanai var palīdzēt atbrīvoties no liekām saistībām. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudas kredītu savlaicīgi.