Kredīts parādu dzēšanai

By | 23 decembris, 2012

Naudas kredīts parādu dzēšanai ir viens no veidiem kā atbrīvoties no iekrātajiem parādiem, taču jārēķinās, ka paņemtais kredīts vienalga būs jāturpina  maksāt. Turpinājumā aplūkosim, kā iegūstams kredīts parādu dzēšanai, kā to izdarīt pareizi un no kā jāuzmanās.

Kas ir kredīts parādu dzēšanai?

Palielinoties to cilvēku skaitam, kas uzkrājuši ievērojamas parādsaistības, palielinās arī pieprasījums pēc kredīta parādu dzēšanai. Vienā no iepriekšējiem rakstiem jau pētījām, kas ir pārkreditācija un kā to izmantot savām vajazībām. Var pieļaut, ka šis raksts varētu palīdzēt daudziem, kas iekļuvuši nopietnos parādos.

Kredīts parādu dzēšanai savā būtībā ir tā pati pārkreditācijas, taču ar vienu nozīmīgu atšķirību. Pārkreditēšana paredz, ka  naudas aizdevējs tiek informēts, ka aizdotā nauda tiks izlietota iepriekšējo parādu apmaksai, savukārt kredīts parādu dzēšanai šādu informācijas sniegšanu neparedz. Ātrais kredīts, patēriņa kredīts, kredīts pret auto ķīlu. Visi šie aizdevumu veidi var tikt izmantoti, lai dzēstu iepriekšējos parādos. Lai darījums būtu veiksmīgs ir ļoti svarīgi, lai kredīts parādu dzēšanai būtu ar zemākām procentu likmēm nekā iepriekšējo parādu procentu likmes. Pretējā gadījumā turpmākajos mēnešos vai pat gados par kredīta dzēšanu būs jāmaksā vēl augstāki ikmēneša maksājumi nekā iepriekš.

Kurš ir izdevīgākais kredīts parādu dzēšanai?

Atkarībā no parādu apjoma un aizņēmēja maksātspējas, izdevīgākie kredīti parādu dzēšanai var būt vairāki. Tradicionāli pieņemts uzskatīt, ka pārkreditācija jeb pārfinansēšana ir vienkāršākais un izdevīgākais veids kā, pārejot pie cita aizdevēja, samazināt kopējos kredītu maksājumus. Jāņem gan vērā, ka pārkreditēšana paredz ciešu kreditora un aizņēmēja sadarbību un ir pieejama tikai tajos gadījumos, kad jaunais aizdevējs (kredītu apvienotājs) ir drošs, ka varēs aizdoto naudu atgūt. Ja ir šaubas par klienta maksātspēju, tad pārkreditācija, visticamāk, nebūs iespējama.

Otra alternatīva, lai dzēstu sakrātos parādus ir patēriņa kredīti. Šī tipa aizdevumi tiek izsniegti, neprasot naudas izlietošanas mērķi. Patēriņa kredītus piešķir gan bankas, gan nebanku kreditētāji (uzņēmumi, kas saņēmuši speciālu PTAC licenci) un procentu likmes tiem ir sākot no 22% gadā. Pieteikšanās kredītam ir iespējama internetā, tā ir bez komisijas maksas un neuzliek nekādas saistības. Ja piedāvājums apmierina, jādodas parakstīt līgumu uz kreditora filiāli. Detalizētāk par šiem piedāvājumiem variet uzzināt atrsaizdevums.lv sākumlapā.

Kam ir izdevīgs kredīts parādu atmaksai?

Kredīts parādu dzēšanai ir izdevīgs visiem tiem, kas vēlas samazināt ikmēneša maksājumu un izbēgt no parādu valgiem. Lai darījums būtu izdevīgs ir svarīgi pirms aizņemšanās aprēķināt, vai aizdevumu apvienošana, kredīts parādu dzēšanai tiešām ir izdevīgāks nekā līdzšinējie kredītmaksājumi. Visvieglāk to izdarīt sarakstot visus pašreizējos kredītus (kopējo summu, ikmēneša maksājuma apmēru, procentu likmes) uz papīra lapas un sasummējot. Papildus gan jāņem vērā, ka par jauna kredīta izsniegšanu var tikt prasīta maksa par dokumentu noformēšanu. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudas kredītu savlaicīgi.