Aizdevums bez ķīlas

By | 21 decembris, 2012

Naudas aizdevums bez ķīlas ir šodienas realitāte un to var izmantot ikviens no 18 gadu vecuma. Iepriekš jau rakstījām par to, kurš ir izdevīgākais aizdevums Latvijā (aizdevums.lv) un kā to iegūt. Šoreiz aplūkosim, kas ir aizdevums bez ķīlas, kā to iegūt un kā nepārmaksāt ne santīmu. Papildus tam aplūkosim arī dažas alternatīvas, kuras vērts apsvērt gadījumos, kad ātrais aizdevums bez   papildus ķīlas nav pieejams.

Kurš ir izdevīgākais aizdevums bez ķīlas ?

Īsā atbilde – tāpat kā iepriekš izdevīgākais aizdevums bez ķīlas ir tas, kuru iespējams iegūt ar aizdevums bez ķīlasviszemākajām izmaksām, taču reālajā dzīvē atbilde nav tik viennozīmīga. Atkarībā no tā, cik steidzami un cik daudz nauda ir vajadzīga, iespējami vairāki risinājumi:

  • ātrais kredīts (līdz 1000 Ls 15 minūtēs, līdz 200 Ls bez procentiem uz 30 dienām, t.i. jāatmaksā, cik paņēmi. Aizdevumu salīdzinājumu skat. atrsaizdevums.lv sākumlapā);
  • patēriņa kredīts (200 Ls līdz 7000 Ls aizdevums bez ķīlas 2 dienās. Maksimālais termiņš 5 gadi);
  • kredīts pret auto ķīlu (līdz 90% no auto novērtējuma 1 dienas laikā, saglabājot iespēju turpināt lietot savu auto);

Kopumā var droši apgalvot, ka situācijās, kad vajadzīga neliela naudas summa uz īsu termiņu un ir pārliecība par savām spējām atmaksātu parādu, visizdevīgākais var būt ātrais kredīts internetā. Aizņemties un atmaksāt tikpat, cik paņemts, tas ir tāpat kā aizņemoties no draugiem, taču krietni vienkāršāk un bez emocionāliem sasprindzinājumiem. No otras puses, ja ir skaidrs, ka naudas aizdevums bez ķīlas nevarēs tikt atmaksāt savlaicīgi, ātrais naudas kredīts būs slikts risinājums, jo procentu likmes šim pakalpojumam ir ļoti augstas (no 10% mēnesī par kredīta izmantošanu un no 15% mēnesī par kredīta termiņa pagarināšanu).

Patēriņa naudas kredīts turpretī būs izdevīgs situācijās, kad vajadzīgs lielāks aizdevums, bet iespējas to atmaksāt ir ierobežotas. Šobrīd labākajiem patēriņa kredītiem procentu likme ir no 1,6% mēnesī jeb 22% gadā, kā arī reizēm tiek piedāvātas kredītbrīvdienas uz laiku līdz 3 mēnešiem. Visbiežāk šāds piedāvājums tiek reklamēts kā naudas aizdevums uz trīs mēnešiem bez maksas. Maksimālais termiņš kredīta atmaksai parasti ir 5 gadi, bet uzticamiem klientiem tas var tikt pagarināts līdz 10 gadiem. Ilgāka naudas atmaksas termiņa izvēle ļauj samazināt ikmēneša maksājumu, kas ir būtiski situācijās, kad darba alga ir mazāka nekā varētu vēlēties. Paralēli gan jāpatur prātā, ka, palielinot aizdevuma atmaksas termiņu, galarezultātā palielināsies kopējā summa, kas būs jāatmaksā naudas aizdevējam visā periodā.

Trešā alternatīva – aizdevums pret auto ķīlu ir samērā jauns pakalpojums, taču tā popularitāte pieaug ļoti strauji. Izmantojot šo kredīta veidu, ikviens autovadītājs var aizņemties līdz pat 90% no mašīnas vērtības, bet ne vairāk kā 10 tūkstošus latu. Ķīla juridiski tiek nostiprināta CSDD datu bāzē, taču tas nemazina auto īpašnieka iespējas turpināt lietot savu auto, pie nosacījuma, ka naudas aizdevuma ikmēneša maksājumi tiek pildīti savlaicīgi. Prakse liecina, ka aizdevumu pret auto visbiežāk izmanto cilvēki, kam ir slikta kredīta vēsture vai nav regulāri ienākumi. Aizdevums bez kīlas šādās situācijās parasti ir pieejams daudz grūtāk vai arī uz neizdevīgākiem noteikumiem, savukārt ieķīlājot auto, naudu var saņemt krietni vienkāršāk.

Aizdevums bez ķīlas internetā bez maksas – kā nepārmaksāt?

Patreiz vairāki kreditori internetā dod iespēju aizņemties bez procentiem, tomēr šo iespēju izmanto vien retais Latvijas iedzīvotājs. Lielākā daļa saglabā uzticību tam uzņēmumams, kurā kredīts paņemts pirmajā reizē. No vienas puses, tas ļauj iegūt naudu ātrāk, no otras puses, tas ir galvenais iemesls, kādēļ aizņemoties sanāk pārmaksāt. Lai izvairītos no papildus izmaksām ir jāpatur prātā, ka aizdevums bez maksas (0%) tāds ir tikai aizņemoties pirmajā reizē. Ja kredīts nepieciešams atkārtoti, tad būs jāmaksā standarta komisijas maksa. Aizdevumu akcijas piedāvājumu mērķis ir piesaistīt klientu un tālāk cerēt uz šo cilvēku lojalitāti, slinkumu vai vienkārši, mēģinot nopelnīt uz bez ķīlas naudas aizdevuma līguma pagarināšanas maksām, kas var sasniegt pat 26% mēnesī no neatmaksātās summas. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.