Kredīts remontam

By | 11 novembris, 2012

Katram reizi pa reizei ir nepieciešamas pārmaiņas un kredīts remontam ievērojami atvieglo iespējas veikt mājokļa pārveidi. Jaunas tapetes, cits grīdas segums, jaunas flīzes, vanna vai vienkārši kapitālais remonts. Atkarībā no vēlmēm un ambīcijām remonts var būt ļoti dažāds, taču tam visam ir nepieciešams finansējums.

Kredīts remontam un aizņemšanās iespējas Latvijā

Šobrīd kredīts mājokļa remontam ir pirmais un vieglākais veids, kā iegūt papildus finansējumu mājas vai dzīvokļa uzlabošanai un labiekārtošanai. Pirms sākt remontu jāņem vērā, ka tas gandrīz vienmēr noris ilgāk nekā sākotnēji plānots, tādēļ ir vērts izvirzīt sev reālistiskus mērķus. No otras puses, ieguldītais laiks un pūles jebkurā gadījumā atmaksāsies beigās, kad nostāsieties ar kafijas vai tējas krūzi, lai aplūkotu paveikto.

Latvijā šobrīd ir pieejamas dažādas aizņemšanās iespējas, kas ļauj veikt gan lielāku gan mazāku remontu. Lai saņemtu kredītu ir vērts aplūkot kredītu salīdzinātāju un uzzināt, kurš ir izdevīgākais kredīts remontam. Ņemot vērā, ka mājokļa remonts ir samērā dārgs prieks, visnoderīgākie būs ilgtermiņa kredīti, kas ļauj iegūt lielāku naudas summu, zemākas procentu likmes un tādējādi arī zemāku ikmēneša maksājumu. Maksimālā summa, ko ļauj iegūt ilgtermiņa kredīti bez ķīlas ir 7000 Ls. Nauda jāatmaksā divu mēnešu līdz piecu gadu laikā, bet procentu likme ir sākot no 1,6% mēnesī. Šī tipa kredīts remontēšanai ir pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam no 20 gadu vecuma (ar pastāvīgiem ienākumiem).

Ja vajadzīga vien neliela naudas summa (līdz 200 Ls) remonta pabeigšanai, tad labākais risinājums varētu būt ātrie aizdevumi, kas ļauj 15 minūtēs iegūt līdz pat 1000 Ls. Procentu likmes ir augstas, taču ir kāda nianse. Pirmais kredīts līdz 200 Ls ir pieejams bez komisijas maksas un bez procentiem. Šādu iespēju piedāvā vairāki uzņēmumi, tomēr svarīgi paturēt prātā, ka kredīts ir jāatmaksā 30 dienu laikā. Pretējā gadījumā ir jāmaksā par līguma termiņa pagarinājumu (no 12,5% mēnesī) un tas vairs nav izdevīgi. Ātrais kredīts mājokļa remontam visizdevīgākais ir tajos gadījumos, kad, remontējot pietrūkst nauda kādam sīkumam, piemēram, krāsām, tapetēm vai gluži vienkārši, lai samaksātu strādniekiem par darbu. Izvēloties šī tipa aizņēmumu, ir ļoti rūpīgi jāizvērtē savas iespējas atmaksāt naudu noteiktajā termiņā. Vislabāk, ja to var izdarīt jau no nākamās algas.

Kam nav izdevīgs kredīts remontam?

Praksē kredīts remontam nav izdevīgs tiem cilvēkiem, kas vēlas veikt mājokļa vides uzlabošanu bez iepriekšējas sagatavošanās. Iebraucot būvniecības preču veikalā, var ļoti viegli apjukt plašajā piedāvājumu klāstā. Gadījumā, ja jau iepriekš nav sīki aprēķināts, kas tieši ir jāiegādājas, var nākties krietni pārmaksāt. Bieži vien, vienā veikalā preces var būt 2 -3 reizes dārgākas nekā citā, tādēļ ir vērts salīdzināt, ko piedāvā, piemēram, Depo, K-rauta un Kurši, jo katrā no tiem konkrētajā brīdī var būt kāda īpaša atlaide.

Paralēli kredīts remontam var nebūt izdevīgs arī tajās situācijās, kad plānojat dzīvokli pārdot. Ļoti bieži ir tādi gadījumi, kad pārdevējs pēc labākas sirdsapziņas izremontē dzīvokli, iegulda tajā vairākus tūkstošus latu, bet jaunajam dzīvokļa īpašniekam ir pilnīgi cits priekšstats par to, kā mājoklim ir jāizskatās. Šādā scenārijā sanāk, ka ir ieguldīts liels darbs, kas netiek novērtēts un nauda sanāk izsviesta vējā.

Kā izvēlēties izdevīgāko piedāvājumu?

Ja neieciešams aizdevums remontam, ielūkojieties portāla atrsaizdevums.lv pirmajā lapā vai aplūkojiet lapas augšpusē ievietoto sadaļu ilgtermiņa kredīti. Lai, ko jūs arī neizvēlētos, aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt kredītu savlaicīgi.