Kredītu sludinājumi Latvijā

By | 14 februāris, 2013

Kredītu sludinājumi Latvijā sola ārkārtīgi izdevīgus noteikumus un reizēm pat debesu brīnumus, bet to izmantošana ir ārkārtīgi riskanta. Viens no veidiem kā pasargāt sevi no nepatikšanām un vienlaikus aizņemties izdevīgi ir izmantot kredītu salīdzinātāju atrsaizdevums.lv sākumlapā.

Kur ir izdevīgākie kredītu sludinājumi Latvijā ?

Brīžos, kad finansiāls atbalsts tiek meklēts sludinājumu portālos, ir skaidrs steidzami ir vajadzīga papildus nauda. Patēriņa kredīti internetā kreditu sludinajumi Latvija bez kilassniedz iespēju aizņemties līdz 200 latiem bez maksas (0% uz laiku līdz 1 mēnesim) vai līdz 7000 latiem uz pieciem gadiem bez ķīlas. Naudas saņemšanai ir minimālas prasības, taču, ja ir vajadzīgs kredīts ar negatīvu kredītvēsturi vai aizdevums bez darbavietas, aizņemties ir nedaudz sarežģītāk, tomēr to var izdarīt. Lai saņemtu naudu ir vajadzīga nedaudz lielāka pacietība un izpratne, ka var nākties mēģināt vairākas reizes, jo katram kreditoram ir savas specifiskas prasības, kuras tas līdz galam nekad neatklāj. Prakse liecina, ka patēriņa kredīti tiek izsniegti arī problemātiskiem klientiem, taču reizēm tiek piemērota augstāka procentu likme, mazāka kredīta summa vai tiek prasīta ķīla (reti). Pats būtiskākais, ko piedāvā licencētie kreditori ir drošība. Uzņēmumi darbojas saskaņā ar LR likumdošanu un problēmu gadījumā kredītņēmējs var saņemt atbilstošu juridisko un finansiālo palīdzību no kompetentāmvalsts iestādēm.

Kredītu sludinājumi turpretim piedāvā šaubīgus, taču pasakainus, uz neskaidriem noteikumiem balstītus aizdevumu piedāvājumus. Protams, ne visi ir blēži un reizēm kredītu sludinājumi ir patiesi. Lai noskaidrotu vai aizdevējs drīkst likumīgi sniegt aizdevumus, ir vērts ielūkoties Patērētāju tiesību un aizsardzības centra mājas lapā. Šobrīd Latvijā tiesības izsniegt aizdevumus ir nedaudz vairāk kā 50 uzņēmumi, taču lielākā daļa no tiem ir līzinga uzņēmumi vai uzņēmumi, kas izsniedz kredītus pret nekustamā īpašuma ķīlu. Izdevīgākie kredītu sludinājumi ir tie, kas ir (1) reāli, (2) paredz noteikumu apstiprināšanu līgumā, (3) piedāvā zemākās procentu likmes. Prakse liecina, ka kreditu sludinājumi nepiedāvā izdevīgākus noteikumus, taču sola aizdot naudu cilvēkiem, kam neviens cits neaizdod vai arī piedāvā aizdot lielāku naudas summu. Privātie aizdevēji arī reizēm sola aizdot naudu, taču nekad nevar būt drošs, vai tie nav ar kriminālām aprindām saistīti indivīdi.

Kā pārbaudīt vai kredītu sludinājumi ir reāli ?

Latvijā kredītu sludinājumi ir atrodami jebkurā ziņu portālā komentāros, portālā ss vai jebkurā citā portālā. Ja sludinājuma teksts liekas šaubīgs, ar gramatiskām kļūdām vai piedāvā fantastiskus noteikumus, tad variet būt droši, ka tas nav īsts.  Bieži vien, sludinājumus un informāciju komentāros raksta ārzemnieki, kas izmanto automātiskās tulkošanas pakalpojumus. Vai jūs vēlētos sniegt savu kontaktinformāciju kādai personai no Āfrikas vai Dienvidamerikas, kas sola aizdot 20 tūkstošus latu? Iespējams, ka nē, bet katru gadu ir cilvēki, kas paļaujās uz šādiem aicinājumiem un galarezultātā paliek zaudētājos. Daudzi no šiem sludinājumiem sola aizdot naudu, taču vispirms prasa pārskaitīt nelielu naudas summu – 10 Ls vai 100 Ls, lai nokārtotu dokumentus pretējā pusē.

Nekad un ne pie kādiem nosacījumiem nesūtiet naudu nevienam aizdevējam un nedodiet savas internetbankas pieejas kodus vai kredītkartes numuru. Ja to izdarīsiet, variet būt pavisam droši, ka aizdevējs atradīs veidu, kā izmantot šo informāciju savam labumam, bet sekas būs jārisina jums.

Kopumā daudz izdevīgāk ir aizņemties no drošiem un pārbaudītiem uzņēmumiem, kas piedāvā saprotamus noteikumus, atklāj visas izmaksas un pretenziju gadījumā risina konfliktus mierīgā ceļā.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt kredītu savlaicīgi.