Kredītvēsturei nav nozīmes

By | 3 februāris, 2013

Daudzi Latvijas iedzīvotāji joprojām neko nezina par kredītvēsturi un uzskata, ka kredītvēsturei nav nozīmes. Tas tā arī ir, taču tikai līdz brīdim, kamēr nav nepieciešams aizņēmums. Tiklīdz vēlaties aizņemties tā kredītvēstures nozīme strauji pieaug un atsevišķos gadījumos tā var būt pat vienīgais faktors, kas nosaka aizdevumu pieejamību. Ja jums ir pozitīva kredītvēsture, tad tad ātrie kredīti ir iegūstami ārkārtīgi vienkārši un atliek tikai salīdzināt un izvēlēties lētāko (skat. atrsaizdevums.lv sākumlapu). Gadījumā, ja tomēr kreditēšanas vēsture ir sabojāta, izlasiet rakstu kredīti ar negatīvu kredītvēsturi un atradīsiet atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem.

Kad kredītvēsturei nav nozīmes aizņemoties?

Viens no aspektiem jeb situācijām, kurās kredītvēsturei nav nozīmes ir brīži, kad vēlaties aizņemties pret auto ķīlu. Šis kredīta veids ļauj saņemt naudu un vienlaikus turpināt braukt ar savu automašīnu. Procentu likmes nav mazas, taču tās ir zemākas nekā jebkuram ātrajam kredītam un daļai patēriņa kredītu. Atšķirībā no aizdevumiem bez ķīlas, kredīts pret auto ķīlu tiek izsniegts pamatojoties uz automašīnas vērtību (līdz 90% no auto vērtības). Aizdevēju neinteresē jūsu pagātne vai spēja atmaksāt naudu savlaicīgi, jo gadījumā,  ja jūs to nespēsiet izdarīt, kreditors vienkārši pārdos automašīnu par tirgus cenu. Protams, kreditoram daudz vienkāršāk ir saņemt katru mēnesi procentu maksājumus un tādējādi pelnīt neko īpaši nedarot, tomēr gadījumā, ja saistības netiek pildītas aizdevējam ir pilnas tiesības pārņemt ieķīlāto automašīnu savā īpašumā.

Teorētiski otrs potenciālais aizdevumu variants, kad kredītvēsturei nav nozīmes ir aizņemšanās no privātpersonām, taču tas ir ārkārtīgi bīstami vairāku apsvērumu dēļ. Pirmkārt, privāto personu naudas izcelsme un metodes, ar kurām nauda tiek atgūta var būt kriminālas, otrkārt, līguma nosacījumi privātpersonu aizdevumos, bieži vien, ir neskaidri un nosaka tikai aizņēmēja pienākumus, bet nerunā par aizdevēja pienākumiem, savukārt soda sankcijas ir ārkārtīgi bargas. No otras puses, ja aizņematies no fiziskām personām, kuras personiski pazīstat un par, kuru motivāciju nav bažas, tad saņemt kredītu varēsiet daudz lētāk nekā jekburā citā variantā. Šādos gadījumos kredītvēsturei nav nozīmes un darījums notiks, pamatojoties uz jūsu savstarpējo uzticēšanos.

Cik maksā naudas aizdevumi internetā?

Atkarībā no tā  kāds kredīta veids ir izvēlēts naudas aizdevums var maksāt gan 10% mēnesī, gan 10% gadā. Praksē parasti darbojas sakarība, jo ātrāk nauda pieejamība un vieglāka kredīta saņemšanas procedūra, jo augstākas procentu likmes. Parasti kredīts līdz 1000 Ls vai 1500 Ls ir pieejams pat 15 minūtēs bez ķīlas, taču ar kredītvēstures izvērtējumu. Ja vajadzīgi vien 50 Ls vai pāris simti latu, tad tos iespējams saņemt bez procentiem uz laiku līdz 1 mēnesim, bet šo variantu vērts izmantot tikai tajos gadījumos, kad ir skaidrs, ka naudu varēsiet atmaksāt noteiktajā termiņā. Pretējā gadījumā būs jāsedz komisijas maksa par līguma termiņa pagarināšanu, kas var sasniegt pat 25% no neatmaksātās aizdevuma summas mēnesī.

Neskatoties uz pieņēmumu, ka kredītvēsturei nav nozīmes, tā nav patiesība. Mūsdienās kredītvēsture kļūst aizvien svarīgāka. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.