Naudas aizdevēji

By | 7 novembris, 2012

Šobrīd naudas aizdevēji piedāvā visdažādākos kredītus, sākot no bezmaksas aizdevumiem līdz kredītiem pret nekustamā īpašuma un auto ķīlu. Ja nauda vajadzīga īstermiņā un ne vairāk kā 200 Ls apmērā, tad labākais risinājums varētu būt ātro kredītu uzņēmumi, ja vajag naudu lielākiem pirkumiem, tad noderēs patēriņa kredīti. Šobrīd Tev ir iespējam aizņemties bez procentiem uz 1 mēnesi vai līdz pat 7000 Ls uz laiku līdz 5 gadiem. Pieteikšanās kredītam nav dārgāka par 0,01 Ls un atbilde tiek sniegta ilgākais 2 stundu laikā (darba dienās).


 

Raksta turpinājumā tiek aplūkoti visi naudas aizdevēji, to plusi un mīnusi.

Kuri ir izdevīgākie naudas aizdevēji?

Pirms atbildēt uz jautājumu, kurš naudas aizdevējs ir izdevīgākais ir svarīgi apzināt nepieciešamās summas lielumu, ikmēneša maksājuma apmēru, kā arī jāapzin savas reālas iespējas. Atkarībā no atbildēm uz šiem jautājumiem par noderīgāko var izrādīties katrs no šiem piedāvājumiem.

Salīdzinājums:

  • ātrie kredīti – līdz 200 Ls 15 minūtēs bez procentiem, kā arī bez ķīlas un galvotāja. Maksimālā summa 1000 Ls. Nauda jāatmaksā 30 dienās. Ir iespēja kredītu pagarināt par maksu.
  • patēriņa kredīti – 200 līdz 7000 Ls. Maksimālais atmaksas termiņš 5 gadi, procentu likmes 10 reizes zemākas nekā ātrajiem kredītiem. Aizdevums pieejams bez ķīlas un galvotāja. Ja vajadzīga lielāka summa, var tikt prasīta ķīla.
  • kredīts pret auto ķīlu – aizdevums līdz 90% apmērā no automašīnas vērtības 1 dienas laikā. Maksimālā summa 15000 Ls. Procentu likmes, no 32% gadā. Naudu jāatmaksā 5 gadu laikā. Aizdevums pieejams ar sliktu kredītvēsturi vai bez darba vietas.

Detalizētāks aizdevēju salīdzinājums pieejams portāla sākumlapā, tomēr pirms aizņemties ir vērts ņemt vērā dažas vienkāršas pamatpatiesības. Pirmkārt, aizņemties bez ķīlas iespējams vienīgi ar tīru kredītvēsturi, t.i. gadījumos, kad iepriekš nav kavētas parādsaistības un kredītsaistības ilgāk par 60 dienām. Vairums aizdevēju izvērtē klientu maksātspēju (ienākumu regularitāti). Situācijās, kad nepieciešams kredīts virs 1000 Ls, ienākumi tiks pārbaudīti 100%. Ja jums ir nepieciešams aizdevum, taču ir bijušas problēmas ar kredītvēsturi, izlasiet šo rakstu, atradīsiet vairākus padomus un atbildes uz daudziem jautājumiem.

Otra grupa, kas var izsniegt kredītus ir privātie naudas aizdevēji, taču jārēķinās, ka likumdošana šajā jomā ir samērā vaļīga, bet metodes, ko izmanto privātie aizdevēji, bieži vien, ir samērā brutālas. Vispārējas konkurences apstākļos arī procentu likmes, ko piedāvā privātie naudas aizdevēji vairs nav ne tuvu tik izdevīgas, lai būtu vērts riskēt un sapīties ar nezināmiem, iespējams, krimināliem elementiem. Ja jums ir kāds tuvs cilvēks, kam uzticaties, tad aizņemšanās, protams, var būt krietni vien izdevīgāka, bieži vien, bez procentiem, taču tas mūsdienās notiek aizvien retāk.

Naudas aizdevēji Latvijas likumdošanā

Saskaņā ar Latvijas likumdošana naudas aizdošana un naudas aizdevēji var būt tikai tās juridiskās personas, kas ir saņēmušas Patērētāju tiesību un aizsardzības centra patēriņa kreditora licenci. Maksa par licences pirmreizēju iegūšanu ir 50 tūkstoši latu un šīs nodevas ieviešana ir ievērojami sakārtojusi Latvijas finanšu pakalpojumu tirgu. Saskaņā ar jaunāko informāciju, Latvijā darbojas vairāki desmiti naudas aizdevēji, no kuriem vairums ir banku līzinga sabiedrības, kā arī uzņēmumi, kas izsniedz kredītus pret nekustamā īpašuma ķīlu. Salīdzinoši nelielai daļai uzņēmumu (mazāk par 20) darbības profilā ir ātrie interneta kredīti. Tieši šis pakalpojums pēdējo gadu laikā ir kļuvis par vispopulārāko kredītu veidu un ik dienas to izmanto vairāki desmiti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Aizņemoties interneta vai kreditora filiālē, vispirms obligāti izlasiet līguma tekstu līdz beigām. Pieredze liecina, ka vissvarīgākā informācija tiek rakstīta ar maziem burtiem līguma beigu daļā. Naudas aizdevējiem līgumā obligāti ir jānorāda visas izmaksas, kas saistītas ar kredīta izmantošanu, t.sk. komisijas maksa, procentu likmes, maksa par kredīta noformēšanu, soda sankcijas un citi patērētājam būtiski jautājumi. Ja jums ir šaubas par to, vai līgums ir sastādīts atbilstoši likumam un nepārkāpj jūsu intereses, sazinieties ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centru un iegūsiet visaptverošu informāciju par pakalpojuma specifiku un līguma pamatprasībām. Naudas aizdevēji baidas no šīs iestādes, jo tieši tā ir atbildīga par mikrokreditoru licenču atjaunošanu vai anulēšanu.