Pieredze ar ātrajiem kredītiem

By | 5 aprīlis, 2013

Viena no visbiežākajām frāzēm šobrīd Latvijā ir – kāda ir pieredze ar ātrajiem kredītiem ? Atbilde ietver divas daļas – (1) aizņemties ir vienkārši un īstermiņā arī izdevīgi (aizņemoties līdz 200 Ls uz 1 mēnesi komisijas maksa ir 0%), (2) ātrie kredīti “sačakarēja” dzīvi, jāturās pa gabalu. Kā ir patiesībā?

Reāla pieredze ar ātrajiem kredītiem

Šobrīd ātrie kredīti Latvijā ir pieejami ikvienam no 18 gadu vecuma. Nav vajadzīga ķīla, galvotājs vai izziņa no darba devēja. Viss izklausās tik lieliski, ka bail un uz šiem solījumiem uzķeras daudzi, kuriem kredīts nav vajadzīgs un nedrīkstētu tikt izsniegts. Pirms aizņemties ir ārkārtīgi svarīgi izvērtēt savas spējas un iespējas atmaksāt kredītu savlaicīgi. Kreditoriem neinteresē individuālas problēmas, viņu mērķis ir peļņa, nevis labdarība.

Gadījums nr. 1

Pilsonim Mārim, pietrūkst nauda, lai saremontētu auto ar kuru jādodas uz darbu. Viņš paņem 150 ls kredītu uz 1 mēnesi, nemaksājot par to procentus. Darbs ir stabils un labi atalgots. Saņemot ikmēneša ienākumus, Māris nomaksā kredītu precīzi laikā un ir izmantojis iespēju aizņemties bez komisijas maksas. Māris ir priecīgs, kreditors cer, ka Māris atgriezīsies un ļaus nopelnīt vēlāk. (Svarīgi – bez % katrā uzņēmumā tiek piedāvāts tikai pirmais kredīts).

Gadījums nr. 2

Ātrais kredīts no 18 gadiem tiek piešķirts jaunietim bez ienākumiem, kas to notērē ballītē, bet vecākiem neko nesaka. Pēc pāris mēnešiem sāk nākt parādu piedzinēju vēstules un vecāki ir bēdīgi, pirmkārt, par atvases rīcību un, otrkārt, par to, ka kaut kur ir jāatrod papildus vairāki simti vai pat tūkstoši latu. Daudziem lieka nauda nav un nākas aizņemties, lai atdotu bērnu parādus.

Gadījums nr. 3

Steidzami vajag naudu, pietrūkst līdz algai un darbs ir samērā labi atalgots. Tiek paņemts sms kredīts vai patēriņa kredīts internetā uz laiku līdz 1 – 3 mēnešiem. Rodas veselības problēmas vai ārkārtas izdevumi vai gluži vienkārši tiek zaudēts darbs. Kredītu atmaksāt vairs savlaicīgi nav iespējams, bet kreditoru tas neinteresē. Ņemot vērā, ka līguma prasības netiek ievērotas, kredīta devējs prasa maksāt soda sankcijas, vēlāk iesaistās arī parādu piedzinēji.

Gadījums nr. 4

Neapdomīgi tiek paņemts ātrais kredīts, kuru atmaksāt nav iespējams. Lai segtu iepriekšējo kredītu tiek paņemts nākamais un vēl viens un vēl viens, līdz beigās kredītņēmējs ir parādā gandrīz ikvienam uzņēmumam Latvijā. Tiek uzsākta parādu piedziņas procedūra, apķīlāts dzīvoklis un jādodas projām strādāt uz ārzemēm.

Cita pieredze ar ātrajiem kredītiem internetā bez ķīlas

Ikvienā forumā, diskusijā vai pat raksta komentāros jūs atradīsiet lietotāju viedokli par ātrajiem kredītiem. Parasti dominē smscredit, taču bieži tiek rekomendēti arī citi uzņēmumi. Skaidrs, ka lielākajā daļā gadījumu šos komentārus raksta pašu kreditoru algoti cilvēki, jo brīvprātīgie atbalstītāji, kas fano par vienu kreditoru ir ļoti reti saprotami. Šo ieteicēju mērķis ir mudināt izvēlēties savus pakalpojumus un tā tas arī ir jāuztver. Protams, ne vienmēr tas, ko reklamē ir arī visizdevīgākais. Tieši šī iemesla dēļ atrsaizdevums.lv sākumlapā esam ievietojuši kredītu salīdzinātāju, kura izmantošana ir bez maksas. Aizņemieties atbildīgi.