Lombards Moda

By | 7 aprīlis, 2013

Brīžos, kad steidzami vajag naudu lombards daudziem ir izvēle nr. 1. Viens no lielākajiem šīs jomas pārstāvjiem neapšaubāmi ir lombards moda. Ar filiālēm gandrīz visās Latvijas lielākajās pilsētās lombards Moda ir kļuvis par stabilu atbalsta instrumentu daudziem, kam vajadzīgs neliels aizdevums pret ķīļu.

Vai lombards moda ir lētākais aizņemšanās veids ?

Kredīts pret ķīlu un lombardi kopumā var būt labs veids kā aizņemties naudu, taču lombards modajārēķinās, ka absolūti lielākajā daļā gadījumu lombardu procentu likmes būs augstākas nekā piedāvā kredītiestādes vai uzņēmumi, kuru arsenālā ir kredīts pret automašīnu vai aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu. Vienlaikus, šobrīd arī kredīti internetā daudzos gadījumos piedāvā izdevīgākus noteikumus, turklāt pirmais kredīts bez maksas ļauj aizņemties bez procentiem uz 1 mēnesi. Lombards moda, protams, šādu pakalpojumu nepiedāvā, taču tas var noderēt, ja ir nobloķēta bankas karte, jo interneta kredīti tiek pārskaitīti tikai uz klientu bankas kontu.

Lombards moda pieņem ķīlā gan sadzīves tehniku un elektrotehniku, gan dažādu tehniku, antikvārus priekšmetus, piemājas tehniku un pat transportlīdzekļus. Tradicionāli lombardi aizdod līdz 1/3  – 1/2 no ieķīlātās mantas tirgus vērtības, tādēļ ir jārēķinās, ka ieķīlājot mantas, iespējams, saņemsiet mazāk nekā vēlaties. Šajos apstākļos jāmēģina arī saprast moda lombards un citi lombardi, jo gadījumā, ja klients savu preci neizpērk, lombardam tā tālāk ir arī jāpārdod. Pašreizējos apstākļos ejošākās preces ir mobilie telefoni un juvelierizstrādājumi, taču, piemēram, kažoks var nostāvēt lombardā pat vairāk kā pusgadu, bet telpu izmērs nav bezgalīgs.

 Cik maksā aizņemšanās lombardā ?

Praksē lombarda kredīts pret ķīlu maksā aptuveni tikpat, cik ātrie kredīti, t.i. no 10% mēnesī, taču precīzas procentu likmes apmērs ir atkarīgs gan no ieķīlātās preces un tās nolietojuma, gan līdzšinējās sadarbības ar lombardu un katra uzņēmuma individuālajiem noteikumiem. Lombards moda šajā perspektīvā nav nekāds paraugbērns un informāciju par ieķīlāšanas griestiem savā mājas lapā nesniedz, līdz ar to atliek tikai minēt. Atrsaizdevums.lv skatījumā ir būtiski pirms preces nodošanas lombardā apstaigāt vismaz trīs līdzīgas iestādes, jo nekad nevar zināt, kurš lombards piedāvās izdevīgākos noteikumus.

Kā tiek noteikta preces cena ?

Visi Latvijā reģistrētie lombardi, t.sk. moda lombards apmāca savus darbiniekus ātri noteikt ieķīlājamās mantas aptuveno vērtību. Nostrādājot vismaz 6 mēnešus darbinieks jau ir pieradis pie populārākajiem precēm un zina cenas no galvas. Ja rodas šaubas darbinieki pārbauda konkrētās preces vai līdzīgas mantas cenas internetā. Sludinājumu portāli, ražotāja mājas lapa, ebay – lielāks uzsvars tiek likts tieši uz pirmo, jo tur pārdošanā ir lietotas mantas.

Kopumā lombards moda ir viens no daudzajiem lombardu tīkliem Latvijā, kas piedāvā ieķīlāt visdažādākās preces. Iespējams, ka izdevīgāk tomēr ir aizņemties internetā. Daudzi ātrie aizdevumi ir salīdzināti šī portāla sākumlapā. Aizņemieties atbildīgi.