Aizdevuma atmaksas grafiks

By | 25 februāris, 2013

Pirms aizņemties ir ārkārtīgi svarīgi noskaidrot, kāds būs aizdevuma atmaksas grafiks – procentu likmes, ikmēneša maksājuma summa, kā arī maksājuma veikšanas datums. Būtiski paredzēt, lai kredīta atmaksa tiktu paredzēta pēc algas diena, lai izvairītos no nepieciešamības katru mēnesi aizņemties, lai nosegtu kredīta maksājumu.

Kurš aizdevuma atmaksas grafiks ir izdevīgākais?

Atkarībā no jūsu nodarbošanās veida, ienākumu regularitātes un apjoma izdevīgs var būt viens vaiaizdevuma atmaksas grafiks otrs aizdevuma atmaksas grafiks. Praksē kredītiem uz laiku līdz 1 mēnesim tiek piedāvāts tikai viens atmaksas grafiks, kas paredz visas summas atmaksu noteiktajā termiņā. Ātrajiem naudas aizdevumiem, kas tiek izsniegti uz ilgāku termiņu savukārt tiek piedāvāts proporcionālais kredīta atmaksas grafiks, kas nosaka, ka katru mēnesi ir jāatmaksā vienāda kredīta summa.

Savukārt situācijās, kad izvēlēts aizdevums virs 1000 Ls (parasti bankā) ir iespējams arī atliktais aizdevuma atmaksas grafiks, kas paredz procentu likmju segšanu visā līguma darbības laikā un pamatsummas atmaksu perioda beigās. Šis variants ir izdevīgs tiem kredītņēmējiem, kuru ienākumi ir cikliski (darbs ārzemēs, tūrisms, privātā uzņēmējdarbība), jo sniedz iespēju aizņemties lielāku naudas summu savu mērķu vai ieceru īstenošanai uzreiz, bet atlīdzināt parādu krietni vēlāk.

Kur var iepazīties ar kredīta atmaksas grafiku?

Saskaņā ar LR likumdošanu aizdevuma atmaksas grafiks ir neatņemama līguma sastāvdaļa un tam ir jābūt pievienotam pie noslēgtā līguma. Tāpat līgumā ir jābūt atspoguļotām visām komisijas maksām un procentu maksājumiem (gada procentu likme), kas klientam var būt jāmaksā naudas aizdevuma atmaksas periodā. Gadījumā, ja tas tā nav, ir vērts meklēt citu kreditoru, kas ievēro likumdošanu vai vismaz sazināties ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centru, lai iegūtu bezmaksas konsultāciju no centra speciālistiem. Pilnīgi iespējams, ka viņi var pateikt, ka līgums tādā redakcijā nav atzīstams par samērīgu un līdz ar to kredītņēmējs ir tiesīgs maksāt tikai likumīgos procentus (Civillikuma termins) – 6% gadā. Protams, neviens kreditors neatzīs, ka viņa līgums ir bijis sastādīts nepareizi un centīsies iegūt savus krietni augstākos procentus, taču vismaz tiesā visam vajadzētu nostāties savā vietā, t.i. būtu jāmaksā tikai likumīskie procenti.

Kuri aizdevumi ir izdevīgākie ?

Situācijās, kad nepieciešama vien neliela naudas summa ātrie aizdevumi varētu būt labākais risinājums, jo sniedz iespēju aizņemties līdz 200 Ls bez komisijas maksas (0%) uz vienu mēnesi. Atmaksājot naudu noteiktajā termiņā nekas papildus nav jāmaksa, taču, ja nav pārliecība par iespējām to izdarīt, labāk ir aizņemties kādu no patēriņa kredītiem. Šī tipa aizdevumi paredz stingrākus aizdošanas kritērijus, kā arī ir vajadzīgs ilgāks laiks līdz naudas saņemšanai, taču galarezultātā var iegūt zemākas procentu likmes un izdevīgākus nosacījumus. Kopumā aizdevuma atmaksas grafiks ir aizņēmēja spēju, iespēju un jautājuma būtības izpratnes rezultāts un tam reizēm ir ļoti būtiska nozīme.