Aizdevumi internetā ar sliktu kredītvēsturi

By | 3 maijs, 2012

Aizdevumi internetā cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi

Aizdevumu internetā var saņemt jebkurš 18 gadus sasniedzis Latvijas iedzīvotājs, t.sk., kam nepieciešama neliela finansiāla palīdzība īstermiņa vajadzību apmierināšanai vai mērķu realizācijai. Protams, aizdevumi internetā ar sliktu kredītvēsturi ir iegūstami daudz grūtāk, turklāt arī procentu likmes un komisijas maksas būs nedaudz augstākas, taču tas nav neiespējami. Lai arī vairums uzņēmumu savos kredītu izsniegšanas noteikumos norāda, ka naudas saņemšanai ir nepieciešama tīra kredītvēsture, tomēr ir skaidrs, ka tas tikai daļēji atbilst patiesībai.

 

Aizvien palielinoties konkurencei starp aizdevējiem, lielāka nozīme kļūst jaunu klientu piesaistīšanai. Daļa cenšas piedāvāt pirmo aizdevumu bez maksas (skat. kredītu salīdzinājumu), citi sola papildus bonusus, piemēram, biļetes uz kino seansu vai sponsorē televīzijas raidījumus, savukārt citi vienkārši neformāli mīkstina noteikumus, kuru gadījumā tiek izsniegts kredīts ar sliktu kredītvēsturi. Lai saņemtu šādu aizdevumu internetā būs jāpieliek krietni lielākas pūles nekā gadījumos, kad visas iepriekšējās kredīt- un līgumsaistības ir pildītas un kredītvēsture ir neaptraipīta, tomēr tas nav neiespējami.

Kredītvēsture ir tikai viens no vairākiem kritērjiem, no kuriem daudz būtiskāks ir pašreizējais ienākumu apjoms un to pastāvīgums, kā arī citas šobrīd spēkā esošās kredītsaistības. Ekonomiskās krīzes periodā daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir tikusi sabojāta kredītvēsture. Daļai tas notika dēļ laikā nesamaksātiem hipotekārā kredīta vai līzinga procentu maksājumiem, savukārt citiem dēļ savlaicīgi neapmaksāta mobilā telefona sakaru pakalpojumiem. Nozīmīgākais faktors, vērtējot kredītvēsturi būs pārkāpuma smagums, norises laiks un tas, vai šis pārkāpums ir novērsts.

Kredīta ar sliktu kredītvēsturi saņemšanas kārtība

Aizdevumu internetā saņemt ir pavisam vienkārši, turklāt neatkarīgi no jūsu statusa vai saistību apmēra, pieteikšanās procedūra visiem ir pilnīgi vienāda un ietver četrus vienkāršus soļus:

  • jāsalīdzina aizdevumi internetā
  • jāreģistrējas izvēlētā kreditora mājas lapā;
  • jānosūta vēlamās kredīta summas pieteikums (savā klienta profilā, ar sms palīdzību vai piezvanot uz uzņēmumu);
  • jāsaņem nauda savā kontā (ja kredītvēsture ir šaubīga, pastāv liela iespēja, ka uzņēmuma pārstāvji jums zvanīs, lai precizētu neskaidros jautājumus, esiet tam gatavi).

Viena no labākajām īpašībām saņemot kredītu ir iespēja uzlabot savu kredītvēsturi, jo savlaicīgi un godīgi izpildītas saistības automātiski uzlabo jūsu pagātnes negatīvo tēlu vai vismaz padara to nedaudz pozitīvāku. Daudzi cilvēki domā, ka, neņemot nekādu kredītu viņu kredītvēsture ir 100% tīra un izskatās daudz labāk nekā tiem, kas kredītus ņem regulāri. Tie ir maldi. Ja kredīts līdz šim nekad nav ņemts, tad nav iespējams precīzi noteikt jūsu statusu un gatavību atmaksāt aizdevumu.  Tas ir līdzīgi kā ar OCTA apdrošināšanu, sākotnēji visiem jaunpienācējiem tiek piešķirts viens no dārgākajiem apdrošināšanas līmeņiem, jo viņu spēja braukt pārliecinoši un bez negadījumiem vēl nav zināma. Savukārt tie autovadītāji, kuri brauc jau ilgstoši spēj apliecināt savu prasmju pielietojumu un maksā mazāk.

Aizdevumu internetā situācijā ir ļoti līdzīga, ja kredīts iepriekš nav ņemts, tad konkrētā klienta statusu ir grūti noteikt un komisijas maksa var būt nedaudz augstāka nekā tiem klientiem, kuri ir ņēmuši kredītus un tos laikā atdevuši, tādējādi apliecinot, ka ir gatavi uzņemties saistības. Tiesa, var argumentēt, ka aizdevumu internetā apjoms ir tik neliels, ka kredītvēsture spēlē mazu lomu, taču šāda iespēja neva tikt izslēgta un praksē būs atkarīga no katra uzņēmuma indiviudālās kredītpolitikas.

Aizdevuma internetā atmaksas procedūra

Ja izdevies veiksmīgi iegūt ātro kredītu, tad ir vērts pacensties un atmaksāt kredītu savlaicīgi. Ideālā gadījuma pat krietni pirms termiņa, jo tādējādi tiks mazināta iespēja, ka pēdējā brīdi ‘uzkaras’ dators un maksājumu nav iespējams veikt vai vienkārši aizkavējas naudas pārskaitījumi starp kontiem vai bankām.

Lai atmaksātu kredītu, ir jāpārskaita atbilstošā summa un komisijas maksa, ja tāda ir uz aizdevēja kontu. Visizdevīgāk šim nolūkam ir izmantot internetbanku, jo tad to var darīt neizejot no mājas, taču iespējams arī doties uz savas bankas filiāli un veikt maksājumu klātienē. Neskatoties uz to, kuru no variantiem izvēlaties, ir skaidrs viens, aizdevumu internetā var saņemt ar sliktu kredītvēsturi, taču tad citiem faktoriem ir jābūt pietiekami pārliecinošiem, lai aizdevējam nerastos šaubas par jūsu spējām naudu atmaksāt.