Aizdevumi lv – kuri ir izdevīgākie aizdevumi lv

By | 20 augusts, 2012

Aizdevumi Latvijā jeb aizdevumi lv ir pieejami ikvienam no 18 gadiem. Nauda 15 minūtēs nav sapnis, bet realitāte. Salīdzini piedāvājumus, aizpildi reģistrācijas pieteikumu, apstiprini savu identitāti un saņem naudu kontā. Ērti, vienkārši un izdevīgi, bet uzreiz jāizdomā kā atmaksāt naudu noteiktajā termiņā.

Izdevīgākie aizdevumi

Aizdevumi lv ir pieejami bez galvotāja, bez ķīlas un bez izziņām internetā, taču visizdevīgākie aizdevumi ir tie, kuri ir pieejami bez pirmās maksas un bez komisijas (0%). Šādu iespēju šobrīd piedāvā vairāki uzņēmumi, taču vienmēr ir vērts salīdzināt, kuri ir izdevīgākie aizdevumi lv. Salīdzināšana aizņems papildus 1 – 2 minūtes, taču atkarībā no aizdevuma lieluma, ietaupījums var svārstīties no 10 eur līdz pat 300 eur. Visi kredīti nav vienādi, atšķirīgas ir procentu likmes, minimālais vecums, pieejamās summas lielums, kā arī laiks, kas nepieciešams līdz naudas saņemšanai.

Prakse liecina, ka vairums Latvijas iedzīvotāju aizņemas līdz 100 eur, taču atsevišķi kreditori piedāvā aizdot pat 200 eur uz laiku līdz 30 dienām (maksimālais termiņš vairumam aizdevēju). Tas nozīmē, ka aizņemoties, piemēram, 100 eur uz 30 dienām, noteiktajā termiņā būs jāatmaksā tie paši 100 eur nekas vairāk. Ja neizdodas atdot naudas kredītu noteiktajā termiņā, līgumu iespējams pagarināt, taču tas ir maksas pakalpojums, kur maksa var atšķirties starp uzņēmumiem pat trīs reizes. Teorētiski būtu iespējams uzskaitīt visu aizdevēju plusus un mīnusus, taču vieglāk ir aplūkot aizdevumu salīdzinātāju portāla sākumlapā un viss kļūs skaidrs.

Aizdevumi lv un procentu likmes

Ātrie aizdevumi internetā pieder pie tiem aizdevumiem lv, kuriem ir visaugstākās procentu likmes. Tās svārstās robežās no 10% mēnesī līdz pat gandrīz 30% mēnesī un tas ir ārkārtīgi daudz, ja salīdzina ar cita veida finanšu pakalpojumiem, piemēram, banku aizdevumiem. Banku aizdevumi lv parasti ir grūtāk pieejami, taču to procentu likmes nepārsniedz 25% – 30% gadā. Laiks līdz naudas saņemšanai ātrajiem aizdevumiem lv ir aptuveni 10 – 20 minūtes, savukārt banku aizdevumi un patēriņa kredīti ir krietni lielāki un to saņemšanai, lielākoties, ir nepieciešamas 2 – 3 darbadienas.

Daudzi uzdod jautājumu par aizdevumu pagarināšanas procentu likmēm, taču pat neizlasa līgumu līdz galam, kur viss ir sīki un smalki uzrakstīts. Varam atklāt noslēpumu – vidēja likme aizdevumu pagarināšanai ir ārkārtīgi atšķirīga. Daži aizdevumi lv par kredīta pagarināšanu uz 1 mēnesi pieprasa 12,5%, savukārt citi pat 30%. Tas var likties maz, taču, ja ir paņemts kredīts 400 eur apmērā, tad atšķirība var būt graujoša – 50 eur pret 120 eur. Nav daudzi cilvēki Latvijā, kam šāda naudas summa liktos nieks, tādēļ ir vērts ieguldīt kaut nedaudz laiku papildus izpētē un uzzināt, kurš aizdevums lv ir izdevīgākais.

Kad izvēlēties ātros aizdevumus?

Ātrie aizdevumi lv ir laba izvēle, ja nauda nepieciešama steidzami un nav no kā aizņemties, taču tā ir slikta izvēle, ja nav zināms kā naudu atmaksāt noteiktajā termiņā. Ņemot vērā, ka procentu likmes ir ārkārtīgi augstas aizdevumi lv var tikt izmantoti tikai kā īstermiņa risinājums. Savukārt, ja mēģināsiet ātros aizdevumus lietot un atmaksāt ilgāk nekā 2 – 3 mēnešu laikā, tad variet būtiski pārmaksāt un izdevīga darījuma vietā iegūsiet nepatīkamas parādsaistības. Aizdevums auto iegādei, remontam, veselības problēmas, steidzama rēķina apmaksa, šī ir tikai daži no iemesliem, kas kalpo par pamatu, kādēļ aizdevumi lv kļūst aizvien populārāki, taču situācijas ir dažādas un katram individuāli ir jāizvērtē, vai aizņemties. Pieredze liecina, ka vispirms ir rūpīgi jāapsver, vai nauda tiešām ir nepieciešama vai varbūt var bez tās iztikt. Ja jūtat, ka ar jostas savilkšanu ir gana, neaizņematies, tomēr reizēm ir situācijas, kad nauda ir vajadzīga tik steidzami, ka nav svarīgas nekādas komisijas maksas. Iespējams, šādos brīžos ātrie aizdevumi lv var būt laba izvēle.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt, bet, ja vēlaties reāli aizņemties, aplūkojiet portāla sākumlapā, kuri ir izdevīgākie aizdevumi lv.