Aizdevums mājas remontam

By | 16 jūnijs, 2013

Katram mājoklim agri vai vēlu ir nepieciešami uzlabojumi. Iekštelpu remonts, ārējās fasādes nomaiņa vai dārza darbi, katrs no šiem variantiem paredz salīdzinoši lielus kapitālieguldījumus. Naudas aizdevums mājas remontam vai dzīvokļa remontam ļauj paveikt iecerētos darbus uzreiz, bet maksāt par paveikto vairāku mēnešu vai gadu laikā. 

Kurš aizdevums mājas remontam ir izdevīgākais ?

Ņemot vērā, ka mājokli nevar izremontēt pa 100 Ls vai 200 Ls, ir svarīgi izvēlēties aizdevumu, kura procentu likmes ir maksimāli zemas. Ilgtermiņa patēriņa kredīti ļauj aizņemties ar procentu likmi no 22% gadā, kas salīdzinot, piemēram, ar ātrajiem kredītiem ir vairāk kā piecas reizes mazāk. Lai darījums būtu veiksmīgs, pirms aizņemšanās ir svarīgi rūpīgi izvērtēt savas vajadzības – (a) cik liela naudas summa ir vajadzīga remonta veikšanai, (b) cik ilgam laikam remonts tiek veikts (no tā būs atkarīga būvmateriālu cena) un finansiālās iespējas. Nav jēga paņemt kredītu n-to tūkstošu apmērā, ja ir skaidri zināms, ka naudu atmaksāt savlaicīgi nebūs iespējams. Latvijā netrūkst piemēru, kad šāda nesaprātīga rīcība ir novedusi pie ilglaicīgām finansiālām problēmām vai pat pie mājokļa zaudēšanas. Aizdevums mājas remontam ir paredzēts, lai paaugstinātu ikdienas komfortu, nevis pasliktinātu pašreizējos apstākļus.

Kā samazināt remonta izmaksas ?

Viena no galvenajām izmaksu pozīcijām, uz kuras var ietaupīt ikviens ir darbs. Lai arī būvmateriālu izmaksas ir augstas, tomēr tieši atalgojums celtniekiem, santehniķiem, iekšdarbu speciālistiem un citiem meistariem var sastādīt vairāk kā 50% no remonta izmaksām. Ideālā gadījumā darbus būtu jāveic pašam, jo tad atliek vien iegādāties tikai būvmateriālus. Šī nu ir tā dilemma, kas stāv priekšā katram, kas vēlas remontēt māju. No vienas puses, gribās ietaupīt, no otras puses, nav vēlme remontēt māju vai dzīvokli mēnešiem vai pat gadiem. Ja dodat priekšroku profesionāliem celtniekiem, ir svarīgi atrast kvalificētus meistarus, kas veiks uzticētos darbus par pieņemamām cenām.

Viens no labākajiem veidiem kā atrast labus remonta speciālistus ir draugu un paziņu ieteikumi. Tuvi cilvēki nav ieinteresēti jūs apkrāpt, savukārt uzticēties cita veida reklāmām ir kā pirkt kaķi maisā – iznākums nekad nav prognozējams. Ja nosliecaties par labu celtniekiem, tad viens variants, kā samazināt izmaksas ir maksāt par padarīto, nevis par stundām. Katrs pats no savas personīgās pieredzes var secināt, ka daudz vairāk tiek izdarīts, ja maksā par galarezultātu, nevis par laiku, kas pavadīts veicot uzticēto darbu. Cilvēka psihe ir iekārtota tādā veidā, ka piepūlēties lieki nevēlas neviens, turklāt, ja par slinkošanu kāds vēl maksā, tad ir pavisam labi.

Kopumā kredīta aizdevums dzīvokļa remontam var būt labs variants, kā paaugstināt savas dzīves telpas kvalitāti krietni ātrāk nekā būtu iespējams tikai ar saviem ietaupījumiem. Dažos uzņēmumos kredīts remontam ir pieejams pat bez oficiālas darba vietas, ja vien ir citi ienākumi, kas ļauj atmaksāt parādu savlaicīgi. Tajā pašā laikā der atcerēties, ka kredītu paņemt ir viegli, bet atmaksāt ir krietni grūtāk. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt parādu savlaicīgi.