Aizdevums pret dvēseli

By | 30 augusts, 2012

Pāris gadus atpakaļ (2009. gadā) Rīgā tika izsniegts aizdevums pret dvēseli, turklāt ne viens, bet ļoti plašā mērogā. Maksimālā summa, ko šādā veidā bija iespējams aizņemties bija 500 Ls un aizdevuma termiņš bija salīdzinoši ļoti elastīgs un tika noteikts pēc vienošanās. Salīdzināt bezmaksas aizdevumus (0%) (dvēsele netiek prasīta).

Kas ir aizdevums pret dvēseli

Brīdī, kad šī informācija nokļuva plašsaziņas līdzekļ rīcībā, aizdevums pret dvēseli bija izsniegts jau vairākiem simtiem iedzīvotāju. Vēl dažus gadsimtus atpakaļ par šādām darbībām uzņēmuma īpašnieki tiktu sadedzināti uz sārta vai piesieti pie diviem dažādiem zirgiem, kas katrs skrien uz savu pusi un sarauti gabalos. Mūsdienās atbildīgās institūcijas vien noplātīja rokas un norādīja, ka katrs pats ir atbildīgs par to, ko un uz kādiem noteikumiem aizņemas, tādēļ arī aizdevums pret dvēsei ir katra paša brīva izvēle.

Lai saņemtu aizdevumu pret dvēseli, klientiem bija jāparaksta līgums, ka dvēsēle tiek nodota kreditora rīcībā līdz brīdim, kad tiks atmaksāts parāds. Cilvēkiem, kas tic pārdzimšanai, ellei, paradīzei un Dievam, dvēsele, lai arī netverama, tomēr var šķist ļoti reāla. Tieši šī iemesla dēļ vairums klientu aizdevumu atlīdzināja savlaicīgi, bet, ja kavējās, tad atmaksāj ar procentiem.

Aizdevums pret dvēseli šodien

Šobrīd aizdevums pret dvēseli netiek izsniegts nevienā kredītiestādē vai uzņēmumā. Saskaņā ar 2010. gada nogalē pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumiem, visiem uzņēmumiem, kas vēlas izsniegt kredītus ir jāsaņem licence. Maksa par licences pirmreizējo saņemšanu ir 50 tūkstoši latu, taču katru gadu ir jāmaksā par licences atjaunošanu 10 tūkstoši latu. Ņemot vērā, ka kredītu izsniegšana apmaiņā pret dvēseli nebija tik ienesīga kā sākotnēji varētu šķist, uzņēmums licenci neiegādājās un savu oficiālo darbību pārtrauca. Tomēr var pieļaut, ka aktīvs meklētājs joprojām varētu atrast piedāvājumus, kuros tiek izsniegti kredīti pret dvēseli. Visi pārējie izvēlas ātros kredītus, kurus iespējams saņemt bez komsijas maksas (0%) uz laiku līdz 30 dienām. Maksimālā summa, ko šādā veidā iespējams saņemt ir 200 Ls. Kredīts bez ķīlas internetā ir pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam no 18 gadiem, pie nosacījuma, ka viņam ir tīra kredītvēsture un regulāri ienākumi.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējams atmaksāt aizdevumu savlaicīgi. Ja neticat, ka dvēsele pastāv un aizdevums pret dvēseli jums liekas labs risinājums, tad ziniet, ka varat kļūdīties. Kad A. Einšteinam prasīja vai viņš tic veiksmei, viņš teica, ka nē. Kad viņam jautāja, kādēļ viņam virs mājas sliekšņa ir pielikts pakavs, viņš atbildēja, ka veiksmei netic, taču neizslēdz iespēju, ka var kļūdīties.