Kredīts bez ķīlas

By | 5 aprīlis, 2012

Vajag naudu, bet negribas ieķīlāt savas vērtīgākās mantas vai relikvijas. Šādas bažas ir saprotamas, jo katra no lietām, ko izmantojam ikdienā, kļūst par mūsu dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Viens no risinājumiem situācijās, kad nauda ir nepieciešama ātri ir kredīts bez  ķīlas. Lai saņemtu kredītu  nevajag arī galvotāju vai izziņu no darba vietas. Turklāt, kas ir pats labākais – vairāki uzņēmumi pirmajā reizē uz neilgu termiņu piedāvā aizņemties, nemaksājot par to procentus vai komisijas maksas, protams, pie nosacījuma, ja jūs varat atdod naudu līgumā noteiktajā termiņā – parasti 7 līdz 30 dienu laikā. Izvērtējiet savu maksātspēju. Aizņemieties atbildīgi.

Visu izdarot pareizi un piesakoties aizdevumam darba laikā naudu iespējams saņemt jau vienas stundas laikā, neatejot no datora un neinformējot par savām finansiālajām grūtībām sev tuvos cilvēkus. Protams, ja ir iespēja, vienmēr labāk ir aizņemties no draugeim vai tuviniekiem, jo viņi vismaz neprasīs procentus.

Kā saņemt ātro kredītu internetā bez ķīlas?

Lai saņemtu kredītu ir nepieciešams (1) konts kādā no Latvijas komercbankām, vajadzīgs arī aktīvs (2) mobilā telefona pieslēgums un (3) jābūt vismaz 18 – 20 gadus vecam (atkarīgs no kreditora). Reģistrējoties jums būs jāaizpilda veidlapa, kurā būs jānorāda vispārīga  kontaktinformācija un pases dati, kā arī ienākumu apjoms. Aptuveni 10 – 30 minūtes pēc pieteikuma aizpildīšanas saņemsiet lēmumu par kredīta piešķiršanu vai atteikumu. Savukārt, ja kādreiz tiešām būs nepieciešams atkārtots aizdevums, otru reizi reģistrēties nevajadzēs un tam varēsiet pieteikties savā jaunizveidotajā klienta profilā, piezvanot vai nosūtot īsziņu ar savu unikālo kodu, kas tiek izsniegts reģistrācijas procesā.

Pieredze liecina, ka kreditori vairumā gadījumu ir ļoti pretimnākoši un kredītu izsniedz pat bezpajumtniekiem, kas piesakās kredītam pastā (reāli gadījumi), taču daudz ērtāk to ir izdarīt mājās, jo ir iespēja salīdzināt kredītus portāla sākumlapā un izvēlēties izdevīgāko, kā arī kārtīgi izlasīt līgumu. Izpratne par noslēgtajām saistībām ir kritiski svarīga, jo nezinot uz ko parakstieties, jūs nevarat zināt savas tiesības un pienākumus, tādējādi nostādat sevi vājākā pozīcijā nekā kreditors. Ja vajadzīgs lielāks aizdevums bez bankas starpniecības, varētu noderēt kredīti pret auto ķīlu ar atmaksas termiņu līdz 5 gadiem.

Kredīta atmaksas kārtība

Aizņēmumu iespējams atmaksāt jebkurā brīdī līguma darbības termiņā. Lai to izdarītu nepieciešams pārskaitīt naudu uz kreditora norādīto konta numuru, bankas maksājuma uzdevumā norādot informāciju par jums (vārds, uzvārds, personas kods, unikālais klienta kods, līguma reģistrācijas numurs). Ja vēlaties būt 100% droši, ka nauda kreditora kontā nokļūs savlaicīgi, veiciet maksājumu ne vēlāk kā trīs darba dienas pirms līguma darbības termiņa beigām. Mūsdienās starpbanku maksājumi parasti notiek ļoti ātri, taču klienta interesēs ir izdarīt visu maksimālo, lai pasargātu sevi no liekām nepatikšanām.

Kredīta procentu maksājumi

Sākotnēji jau norādījām, ka vairāki uzņēmumi piedāvā pirmo kredītu bez maksas, tādējādi katrs Latvijas iedzīvotājs var, izmantojot kredītu, papildināt savu maciņu vairākas reizes ļoti izdevīgā veidā. Gadījumā, ja pēkšņi rodas grūtības atmaksāt kredītu noteiktajā termiņā, vairums kreditoru piedāvā pagarināt līgumu par to samaksājot komisijas maksu (vidēji 12,5% – 30% mēnesī). Ja nauda tiek atmaksāta savlaicīgi, tad nav nepieciešamas ķīlas vai papildus nodrošinājums un variet to uzskatīt par draudzīgu aizdevumu. Soda sankcijas par saistību nepildīšanu šī tipa kredītiem ir ārkārtīgi augstas un var pārsniegt pat 1% dienā no neatmaksātās summas.

Kredīts un tā alternatīvas

Nenoliedzami aizņemšanās internetā nav vienīgā iespēja, kas ļautu saņemt naudu bez ķīlas došanas. Līdzīgu iespēju piedāvā arī bankas (overdrafts, kredītkarte, patēriņa kredīts), taču visu šo variantu galvenais trūkums ir laiks, kas nepieciešams, lai naudu reāli saņemtu savā kontā. Vidēji tas var svārstīties no divām līdz piecām dienām, turklāt banku kredīta naudas izsniegšanai ir daudzkārt stingrāki nekā kredītiem internetā, taču procentu likmes ir krietni zemākas. Tas gan nav no svara situācijās, kad esat pilnīgi pārliecināti par savām iespējām atmaksāt naudu līgumā noteiktajā termiņā, jo šādā situācijā kredīts ir vispār bez maksas.

Ķīlu parasti neprasa arī draugi, radi vai paziņas, taču reti kurš mūsdienās vēlas aizņemties no citiem cilvēkiem. No vienas puses kauns atzīt savu vājumu, no otras puses negribas sabojāt attiecības, kas var notikt, ja kaut kāda iemesla dēļ naudas atmaksa aizkavējas.

Nobeigumā – Kredīts bez ķīlas  ļauj tev  saglabāt visas mantas, taču rūpīgi izvērtē savas iespējas atmaksāt.