Aizdevums pret zeltu

By | 7 jūnijs, 2013

Naudas aizdevums pret zeltu ir viens no vieglākajiem veidiem, kā dabūt naudu. Lombardi Rīgā, Liepājā, Daugavpilī un citur Latvijā ļauj aizņemties pret zeltu mazāk kā 1 stundas laikā. Lai arī zelta cenas šobrīd ir nokritušās, tomēr zelta ķēdītēs, zelta gredzeni, auskari, monētas vai citas dārglietas joprojām tiek augstu vērtētas. Ja nevēlaties ieķīlāt savas mantas, var izlīdzēt ātrie aizdevumi bez ķīlas (skat. portāla sākumlapu). 

Kurš aizdevums pret zeltu ir izdevīgākais ?

Katram lombardam ir sava cenu politika, taču kopumā zelta cena ir atkarīga no zelta proves. Jo augstāks zelta proves numurs, jo augstāka būs cena. Piemēram, 585 prove būs daudz lētāka nekā zelts ar 999 provi, kas parasti ir tikai investīciju zeltam (stieņiem vai monētām). Pirms ieķīlāt zeltu lombardā ir svarīgi ņemt vērā, ka lombards nav mākslas baudītājs vai cienītājs. Lombardi neskatīties, cik skaistas vai elegantas ir jūsu dārglietas. Vienīgais, kas lombardu interesē ir zelta prove un preces svars. Gadījumā, ja klients zeltu neizpērk, tas tiek piedāvāts citiem komisijas veikala apmeklētājiem vai arī tiek pārdots zelta pārstrādes uzņēmumiem ārzemēs.

Noslēdzot darījumu, vajadzēs parakstīties par iepazīšanos ar noteikumiem, kas dos iespēju līgumā noteiktajā periodā izpirkt ķīlu, samaksājot komisijas procentus. Salīdzinoši ātrais aizdevums internetā ir pieejams bez komisijas maksas un bez papildus procentiem uz 1 mēnesi. Vienkārši piesakies aizdevumam, saņem naudu un atmaksā to 30 dienu laikā no  nākamās algas. Šāds piedāvājums nav spēkā visos uzņēmumos, taču kopā ar atrsaizdevums.lv Tu vari šo iespēju izmantot pat vairākas reizes pēc kārtas.

Vai ieķīlāt zeltu ir droši ?

Saskaņā ar LR likumdošanu lombardiem un komisijas veikaliem, kas izsniedz kredītus pret ķīlu ir jānodrošina preču drošība un apsardze. Šajā aspektā raugoties zelta ieķīlāšana ir salīdzinoši drošs pasākums, taču cilvēciskais faktors nekad nav izslēgts un apstākļos, kad lombarda darbiniekiem atalgojums ir zem Latvijas vidējās algas, katram var paslīdēt kāja vai roka. Protams, risks ir neliels, taču, ja plānojat ieķīlāt kādu īpaši dārgu relikviju, tad labāk padomājiet divreiz.

Kādas ir alternatīvas ?

Aizdevums pret zeltu nebūt nav vienīgā alternatīvā, kur steidzami dabūt naudu. Iepriekš jau noskaidrojām, ka labas iespējas iegūt papildus līdzekļus uz īsu termiņu piedāvā ātrie aizdevumi, taču vēl izdevīgākus nosacījumus reizēm sniedz ilgtermiņa aizdevumi. Maksimālais līguma darbības termiņš šim pakalpojumam ir 2 – 5 gadi, bet maksimālā summa, ko var saņemt bez ķīlas ir pat 7000 Ls. Aizņemieties atbildīgi.