Aizdevumu kompānijas

By | 28 janvāris, 2013

Latvijā šobrīd ir reģistrēti vairāki desmiti uzņēmumu, kas izsniedz dažādus finanšu pakalpojumus bez banku starpniecības, taču tikai 12 izsniedz kredītus internetā. No šiem 12, mazāk par pusi aizdevumu kompānijas izsniedz pirmo kredītu bez maksas (0%). Ja arī jums ir vajadzīgs aizdevums līdz 200 Ls bez procentiem vai arī vienkārši vēlaties saņemt pat 1000 Ls 15 minūtēs, aplūkojiet kredītu salīdzinājumu atrsaizdevums.lv sākumlapā.

Visas Latvijā pārstāvētās aizdevumu kompānijas

Saskaņā ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra (PTAC) sniegto informāciju, patērētāju kreditēšanas licenci Latvijā šobrīd ir saņēmis 51 uzņēmums, taču šajā sarakstā ietilpst ne tikai aizdevumu kompānijas, bet arī uzņēmumi, kuru piedāvājumā ir līzinga pakalpojumi, lombards un kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Savukārt kredīts bez ķīlas internetā ir pieejams jau iepriekš minētajos 12 uzņēmumos.

Paralēli finanšu pakalpojumu joprojām darbojas privātpersonas, kas izsniedz naudas aizdevumus bez ķīlas, tomēr jārēķinās, ka aizņemoties no nezināmiem cilvēkiem pastāv risks, ka (1) tiks pieprasīti ārkārtīgi augsti procenti, (2) aizdevējs būs saistīts ar kriminālām aprindām, (3) problēmu gadījumā pret aizņēmēju pielietos pilnīgi visas metodes, lai atgūtu aizdevumu ar procentiem.

Salīdzinoši aizdevumu kompānijas, kas ir saņēmušas PTAC sniegto licenci darbojas saskaņā ar likumu, to darbība tiek uzraudzīta un konfliktu gadījumā strīdi var tikt risināti, izmantojot likumīgas metodes. Iemesli, kādēļ oficiālie aizdevēji ir spiesti rīkoties, ievērojot LR likumdošanu ir trīs – (1) nevēlas zaudēt licenci, kuras iegūšana maksā 50 tūkstošus latu, (2) nevēlas zaudēt reputāciju (sociālie tīkli, plašsazsiņas līdzekļi var ļoti ātri sagraut uzņēmumu, kas nodarbojas tikai ar pakalpojumu sniegšanu, (3) vēlas nopelnīt uz atkārtotiem klientu apmeklējumiem. Tieši pēdējais faktors ir svarīgs, jo pat tās aizdevumu kompānijas, kas piedāvā naudas aizdevumus bez procentiem (skat. atrsaizdevums.lv sākumlapu) vēlas nopelnīt. Praksē tas notiek divos veidos – (1) kavētāji maksā par kredīta termiņa pagarināšanu, (2) atkārtots naudas aizdevums ir pieejams tikai par komisijas maksu. Ja sniegtais pakalpojums ir bijis kvalitatīvs, daudzi klienti atgriežas. Piemēram, uzņēmums smscredit ir Latvijas ātro kredītu tirgus līderis un tā aizdevumu ir saņēmuši šķiet pilnīgi visi, kas to vien varēja izdarīt, izņemot jauniešus, kas tikko kļuvuši 18 gadus veci, taču to skaits nav pārlieku liels.

Kuras aizdevumu kompānijas ir izdevīgākās?

Atkarībā no tā, cik liels naudas aizdevums jums ir nepieciešams, atbildes var būt dažādas. Apstākļos, kad vajadzīgi vien pāris simti latu, viennozīmīgi izdevīgākie naudas kredīti īstermiņā būs tie, kurus iespējams pirmajā reizē iegūt bez komisijas maksas (0%). Tomēr, ja vajadzīgs patēriņa kredīts ar ilgāku atmaksas periodu vai kredīts ar atmaksas grafiku, ātrie kredīti nebūs labākais risinājums, jo procentu likme par termiņa pagarināšanu var pārsniegt 25% mēnesī no neatmaksātās summas. Šādos gadījumos krietni izdevīgāks varētu būt lielais patēriņa aizdevums (līdz 90`000 Ls), kuru var iegūt sākot no 16% mēnesī. Tradicionāli zemākas procentu likmes ir lielākiem kredītiem ar ilgāku atmaksas termiņu, bet zemākas maziem kredītiem ar īsu atmaksas periodu. Ja jūs vēl neesiet pārliecināti, kuras aizdevumu kompānijas ir jums piemērotākās, ielūkojieties atrsaizdevums.lv pirmajā lapā un aplūkojiet kredītu salīdzinātāju. Visi licencētie aizdevēji aplūkojami PTAC mājas lapā. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.